تاریخ پست:1395/7/3 16:16
خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

مرکز زرتشتیان سلیمانیهمریوان نقش‌بندی مسوول روابط خارجی وزارت اوقاف حکومت اقلیم کردستان عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا از گشایش دومین مرکز دینی زرتشتیان در سلیمانیه عراق خبر داد.

به گفته‌ی نقش‌بندی سازمان اوقاف عراق به شوند نبودن مالکیت ملک از سوی زرتشتیان با مجوز دادن به مرکز زرتشتیان مخالفت کرده است اما زرتشتیان برای انجام بایسته‌های دینی خود در اقلیم کردستان عراق مشکلی ندارند. او می‌افزاید مرکز جدید زرتشتیان در سلیمانیه اجاره‌ای است و فعلا نمی‌تواند پروانه‌های لازم را به دست آورد.

نقش‌بندی می‌افزاید که شمار زرتشتیان کردستان عراق بنابر باور زرتشتیان کردستان عراق 900 هزار تن است اما بنابر باور ما، دست‌کم 300 پیرو دارند؛ آمار رسمی درباره‌ی تعداد پیروان این دین نداریم.

گفتنی است سال گذشته نخستین مرکز دینی زرتشتیان در سلیمانیه عراق گشایش یافته بود.


تاریخ پست:1395/7/3 16:16 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :3777

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۳ مهر ۱۳۹۵ _ ۱۶:۲۹:۲۸

جالب است که بقایای آتشکده ها و پیروان باستانی مزدیسنان در کشورهایی مانند روسیه، عراق و حتی چین پیدا و حتی شکوفا شده است. البته ترکیبی از کردها و ایزدیان و زرتشتیان هستند که ریشه های مشترک با زرتشتیان دارند. با گسترش روابط دوستانه با عراق و حسن نیت جمهوری اسلامی، شاید بتوان تورهایی به این مناطق داشت و پروژه های تحقیقاتی و اطلاع رسانی مشترک انجام داد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics