تاریخ پست:1395/9/29 12:14
خبرنگار امرداد

نخستین کنفرانس و جایزه ملی مدیریت فرآیند و رهبری سازمان یکشنبه 28 آذرماه ١٣٩٥ خورشيدي از ساعت  ١٠ تا ١٤ در تالار همایش‌هاي سازمان صدا و سیما برگزار شد.
در اين كنفرانس دکتر مهران سپهری عضو زرتشتي هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف دبیر علمی همایش مدیریت و اجرای برنامه را بر دوش داشت. در این همایش استادان، پژوهشگران، مدیران و کارشناسان ارشد سازمان‌های خصوصی و دولتی، و کلانتری معاون وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی باشنده بودند. در جایزه ملی مدیریت فرآیند که برای نخستین بار در کشور اجرا شد، شش سازمان برتر که به مرحله پاياني راه یافتند معرفی و سپاس‌داري شدند.

در آغاز برنامه سپهری درباره‌ي آرمان‌هاي برگزاری کنفرانس سخن گفت. او درباره‌ي مواردي مانند هم‌اندیشی، تبادل نظر و الگوبرداری رهبران سازمان‌ها در مدیریت بنگاه‌های اقتصادی بر پايه‌ي ساختار و نظام فرآیندی، شناسایی و تجلیل از رهبران کارآمد سازمان‌ها، شرکت‌ها و مدیران موثر در بالا بردن سطح شرکت‌ها در بهره‌گیری از مدل فرآیندگرایی سخنراني كرد و در بخش ديگر گفته‌هاي خود به  ارايه‌ي آخرین دستاوردهای پژوهشي و علمی استادها و پژوهشگران و رهبران و مدیران سازمان‌ها و ارگان‌ها و شرکت‌های کشور در زمینه مدیریت فرآیندهای کسب و کار پرداخت. سپهري اظهار امیدواری کرد که این کنفرانس هرساله در سطح بین المللی و با باشندگي گسترده‌ي سازمان‌های پیشرو کشور و نوشتارهاي کشوری تشکیل شود. آرمان از جایزه ملی ترویج رقابت سالم بر اساس توانایی داخلی سازمان‌های ایرانی و الگوگیری از بهترین روش‌های بومی شده در سازمان‌های موفق داخلی خواهد بود.

مهران سپهری همچنین نخستين سخنران کنفرانس بود که در مورد مدیریت فرآیند و سازمان فرآیندمحور سخن گفت. او در اين‌باره افزود: «سازمان‌ها بیشتر به موضوعات بیرونی مانند رقابت، تامین مالی، و بازاریابی می‌پردازند که البته مهم است. ولی موضوع غفلت شده و دشوار روش‌های کار و رهبری درون سازمان است که مزیت رقابتی سازمان را تایین می‌کند. سازمان‌ها هنوز به شدت وظیفه‌گرا هستند و ساختار سنتی خود را نگه داشته‌اند. در این میان نیاز مشتری و جریان تولید ارزش فراموش می‌شود.»

 اين استاد دانشگاه در ادامه افزود: «سازمان اثربخش فرآیند محور، مشتری‌گرا، روشمند، بدون مرز و پویا است. توجه نخست مدیریت باید به شناسایی، بهبود و استقرار فرآیندهای سازمان در جریان ارزش به مشتری باشد، سپس به فرهنگ‌سازی در جهت مشتری‌گرایی و کار تیمی در سازمان بپردازد. روش‌ها و ابزار از جمله نرم‌افزارهای مختلف پس از مهندسی دوباره سازمان به کار گرفته می‌شود.»

 

دكتر مهران سپهريفرتور از ماندانا آذرکیوان است.

 


تاریخ پست:1395/9/29 12:14 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :3031

دیدگاه هموندان

نام : ... زمان : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ _ ۱۵:۳۴:۱۳

ممنون و به جای بالاتر برسید.

نام : بهمن زمان : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ _ ۱۵:۱۲:۱۹

افتخار جامعه زرتشتی است. سرافراز و پیروز باشید

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics