تاریخ پست:1395/10/14 13:09
با پیشنهاد نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس انجام شد

حذف ماده‌ی 34 از لایحه‌ی برنامه‌ی ششم

خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از پیشنهاد اسفندیار اختیاری و بررسی لایحه برنامه ششم، ماده‌ی 34 این ماده را حذف کردند.

ماده‌ی 34 لایحه برنامه‌ی ششم درباره‌ی تعیین سقف برای پاداش پایان خدمت کارکنان دولت بود که در آن آمده است پاداش پایان خدمت کارکنان دولت برابر با حداکثر هفت برابر حداقل حقوق و مزایای هر سال خدمت است.

پس از مطرح شدن این طرح در مجلس که با پیشنهاد نماینده‌ی زرتشتیان بود، نمایندگان با 117 رای موافق، 76 رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع 203 نماینده‌ی باشنده در رای‌گیری، با حذف این ماده از لایحه برنامه ششم موافقت کردند.


تاریخ پست:1395/10/14 13:09 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1773

دیدگاه هموندان

نام : یک همکیش زمان : ۱۴ دی ۱۳۹۵ _ ۱۳:۵۰:۵۵

چرا نماینده محترم بودجه سالانه انجمن ها را پیگیری نمی کند؟

نام : یک همکیش زمان : ۱۴ دی ۱۳۹۵ _ ۲۰:۱۱:۵۸

1- شاید بهتر باشد موقع ورود به مساله، به بازتابهای آن در سطح جامعه ایران دقت شود، بازخوانی یکی از تعداد پرشماری از کامنتهای منفی زیر همین خبر در وبسایت صدای معلم: http://bit.ly/2iLu5lu " سلام. علت کاملا مشخص است . بیشتر آقایان نماینده یا پزشکند یا هییت علمی یا قاضی یا مدیر کل و دارای حقوق های بالا هستند و سقف گذاشتن برای پاداش پایان خدمت با اصل منفعت شخصی آقایان منافات دارد. اینها فقط موقع رای جمع کردن به دنبال معلم هستند به عنوان پیاده نظام. این کار خودش نوعی رانت است.رانت قانون گذا ی برای تامین منافع شخصی.کلا فساد و رانت نهادینه و نظام مند شده است.” 2- شایسته است در مورد وضعیت اصلاح ماده 881 مکرر راجع به ارث هم پیگیری صورت گیرد. 3- یک گزارش کتبی توسط نماینده به جامعه از شیوه خرج بودجه تخصیصی در کشور به جامعه زرتشتیان تحت عناوین مختلف (مثلاً جداول بودجه و یا بودجه تخصیصی به حوزه نمایندگی و یا … هر کدام که موجود است)، به شفافیت خواهد افزود.

نام : رستمی زمان : ۱۵ دی ۱۳۹۵ _ ۰۸:۴۰:۵۹

با تشکر از نماینده محترم ودوست داشتنی میشود از حضور جنابعالی بپرسیم چند نفر کارمند دولت زرتشتی داریم وایابعد از نمایندگی شما چند نفر به استخدام دولت در امده اند ایا بهتر نیست موانع سر راه استخدام جوانان زرتشتی مرتفع گرددچرا که بعداز پشت سر گذاشتن کلیه مراحل کتبی و غیره که با موفقیت صورت میگیرد در پایان که امتحان مصاحبه میباشد به راحتی میگویند بدلیل اقلیت بودن از استخدام شما معذوریم جناب اقای نماینده میشوداز حضورتان خواهش کرد در مورد پرونده دکتر مرتاض در یزد وزمینهای قصر فیروزه که انجمن محترم زرتشتیان تهران متاسفانه عملکرد مثمر ثمری نداشته ورود پیدا کرده وبرگ زرینی دیگر به دوران نمایندگی خود بیفزایید با تشکر از سایت امرداد

نام : ... زمان : ۱۷ دی ۱۳۹۵ _ ۰۸:۰۳:۱۹

این یعنی کارمندان دولت هر چه می خواهند پاداش بگیرند. از ناینده زرتشتیان می خواهیم فکری به حال اشتغال مسکن و مهاجرت زرتشتیان بکند نه اینکه پیشنهاد برای بی حساب و کتاب شدن پادش از ما بهتران

نام : خجسته زمان : ۱۸ دی ۱۳۹۵ _ ۰۸:۲۳:۰۷

جناب رستمی، فکر میکنم فراموش کرده اید که مشکل پرونده مرتاض از زمانی شروع شد که نماینده در آن ورود پیدا کرد

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics