تاریخ پست:1395/11/25 16:38
خبرنگار امرداد

پس از پایان شانزدهمین دوره‌ی پیکارهای والیبال جام وهمن در ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ خورشیدی، بسیاری از خوانندگان زرتشتی تارنمای امرداد از ما جویای فرتور(:عکس)های آیین پایانی این جام شدند. برنامه‌ای که شوربختانه عکاسان ما نتوانستند آن را پوشش دهند. در نوشته‌ی زیر شوند(:دلیل) نبود گزارش تصویری از آیین پایانی جام وهمن امسال به قلم نریمان یزدانی، نماینده‌ی تارنمای امرداد در یزد بازگو شده است.

جام وهمنی دیگر آغاز شد و شوری برپا شد. تفاوت جام امسال شمار زیاد تیم‌های شرکت‌کننده و در پی آن شمار زیاد تماشاچیان بود. در این میان نبود روز تعطیلی در زمان برگزاری جام (مگر آدینه‌روز) باعث شد فشار بیشتری به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان وارد شود و این مهم، نیاز به هماهنگی و تیم اجرایی با تجربه‌ای داشت که شوربختانه این مورد محقق نشد.
یکی از مشکلات بزرگ عدم هماهنگی برگزارکنندگان بود که به دلیل سن پایین و تجربه‌ی کم انتظار بیشتری در این زمینه نداشتیم. ولی چه بهتر بود تا کسانی که تجربه برگزاری جام‌های پیشین را داشتند با توجه به حجم بالای مشکلات موجود، برگزارکنندگان کنونی را راهنمایی و یاری می‌کردند.
یکی از این موارد نبود هماهنگی، نشان مربوط به بیماری ام اس بود که برخی از برگزارکنندگان بر روی پیراهن خود زده بودند و برخی دیگر نه. هنگامی که دلیل را جویا شدیم، آن‌چه به من گفته شد این بود که به علت نبود آگاهی از بیماری ام اس و کمک نکردن به این بیماران، چسباندن نشان آن بر روی پیراهن بیهوده و نوعی ظاهرسازی است.
عدم هماهنگی دیگر، تکلیف عکاس خبری تارنماها در این جام بود. زیرا انجمن یانشوران (برگزارکننده‌ی جام) کارت خبرنگاری را چاپ نکرده بود و با ارایه‌ی کاغذ دست نویس به عکاسان مجوز ورود و عکاسی را ارایه کردند. ولی عدم هماهنگی کمیته عکس با انتظامات این جام باعث شد تا عکاس خبری تارنمای امرداد نتواند به درستی از مراسم پایانی جام عکاسی کند. زیرا به گفته‌ی انتظامات، ورود خبرنگار به زمین ممنوع بوده و کمیته عکس همه‌ی عکس‌ها را باید در اختیار تارنما قرار دهد. در حالی که بنابر حرف و مجوز ارایه‌شده از کمیته‌ی عکس، ورود خبرنگار آزاد بوده و عکس‌های گرفته‌شده‌ی این کمیته در اختیار هیچ تارنمایی قرار نمی‌گیرد چون‌که این عکس‌ها منبع درآمد این انجمن است. در این رابطه با دبیر کنونی انجمن یانشوران وارد گفت‌وگو شدیم که ایشان ابتدا موافقت کردند تا همه‌ی عکس‌ها را به تارنما ارایه دهند ولی پس از گذشت چند لحظه حرف خود را پس گرفته و با پرخاشگری از دادن عکس به تارنمای امرداد خودداری کردند و درضمن منع کردند تا عکاسی صورت گیرد و به همین دلیل دوستان خبرنگار قادر به انجام رسالت خود (آگاه‌سازی و ارایه‌ی حقایق به همکیشان) نیستند.
امیدواریم در نشست‌های آتی این انجمن تمهیدات درستی اندیشیده شود تا دیگر شاهد چنین رویدادهایی نباشیم.


تاریخ پست:1395/11/25 16:38 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2862

دیدگاه هموندان

نام : ماوندادی زمان : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ _ ۰۰:۲۶:۳۱

درود. با وجود جوان بودن انجمن یانشوران خیلی از کارهای اشتباه وگاهن جبران ناپذیر انجام میدهند که سر منشآ ان بیشتر بکار نگرفتن تجربیات از دوستان دورهای پیشین است امیدوارم که در آینده چاره ای بیاندیشند

نام : بهمن مرادیان زمان : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ _ ۰۲:۱۸:۱۶

رویه و بدعت عجیبی است! عکس را برگزارکنندگان بگیرند و بعد در اختیار وب سایت ها قرار دهند؟! شاید برگزارکنندگان جام باید در مورد معنی و مفهوم خبرنگار ورزشی بیشتر دقت کنند.

نام : همکیش زمان : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ _ ۰۸:۱۹:۲۳

آگاهی و اطلاع رسانی و البته آزادی رسانه ها در انعکاس اخبار رکن اساسی جامعه ای سالم هستند. امیدوارم این مسایل حل شود.

نام : مهرداد زمان : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ _ ۰۹:۴۹:۱۲

با درود آیا واقعاٌ درآمد یانشوران از فروش عکس های مراسم آنقدر هست که اینگونه عمل شود و یا تصمیم گیری های فردی باعث این موضوع شده است .

نام : بهروز زمان : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ _ ۱۳:۱۳:۳۹

درود در اینکه انجمن یانش وران جوانان هستند شکی نیست ولی انجمن های دیگرمان همه سالمند و با تجربه هستند که هیچ وقت توانایی برگزاری اینطور مسابقاتی را ندارند. و اینکه عکسی از جام نیست فکر نمیکنم تنها مقصر انجمن یانش وران بوده باشه زیرا سایت های خبری دیگری مثل برساد از همه روزهای جام و ایین افتتاحیه و پایانی جام عکس موجود می باشند. حس میکنم کم کاری عکاس های امرداد نیز بوده. در ضمن هموندان انجمن یانش وران مانتره قطعا دلیلی برای راه ندادن عکاس ها به زمین داشته اند. با تشکر

نام : همکیش زمان : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ _ ۱۵:۳۸:۵۵

جناب بهروز البته سایت برساد بنابر جناح سیاسی که دارد قابل مقاسه با سایت امرداد نیست. امرداد یک رسانه مستقل است. خوب رسانه ای که جناح سیاسی روی کار را پشتیبانی می کند حتما در برخورد مسولان جام با آنها تاثیر می گذارد. و لبته اگر دبیر یانشوران به قول شما قطعا دلیلی داشته بهتر بود بدون نگرانی دلیلش را بیان میکرد.

نام : مه زاد جمشیدی زمان : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ _ ۱۱:۳۸:۴۹

"به خشنودی اهورامزدا" درود؛ در این باره که خوانندگان خردمند و فهمیده با خواندن متن بالا و لحن بیان آن ،حقیقت موضوع را خواهند فهمید،شکی ندارم. اما ای کاش بزرگان و با تجربگانی که از آنها صحبت شد،از اصل قضیه و صحت وقایع مطلع بودند و آنگاه بدون هیچ جانبداری مطالبی را برای آگاهی خوانندگان می نوشتند تا ما جوانان( از نظر شما کم تجربه)از آنها یاد بگیریم که زود قضاوت نکنیم و به قولی یکطرفه به قاضی نرویم.ای کاش...

نام : يكي از بي تجربگان زمان : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ _ ۱۶:۲۸:۲۳

با درود،آقای یزدانی اول از همه باید بگم هر چه فکر کردم ربط بیماری ام اس را با نبود عکس درسایت امرداد که در توضیحات شما بود نیافتم،دوم اینکه هر آدم فهمیده ای لحن شما را بخواند معنای پرخاشگری واقعی را متوجه مشود.سوما من پیشنهاد میکنم سال دیگر شما و امثال شما برگزاری این جام را به عهده بگیرند ببینم تا چه حد بدون هیچ کم و کاستی این جام را به پایان میرسانید،در آخر از با تجربه های جامعه خودم همچون شما قدردانی میکنم که به جای کمک ،همیاری و انتقاد اگاهانه این طور جوانان هم کیش خود را دلسرد میکنید.

نام : ناشناس زمان : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ _ ۲۳:۰۸:۲۵

با درود درست است اعضاى انجمن یانش وران مانتره همه جوان هستند اما مطمینا بدون کمک گرفتن از چند با تجربه برگزاری جامی به این بزرگی و با این کیفیت امکان پذیر نیست پس مطمینا هر تصمیمی گرفتند برای خبرنگاران دور از اندیشه و هم فکری با بزرگان نبوده. مسیله اینجاست که در دیگر سایت ها عکس و خبر کار شده که این نشان دهنده ضعف نماینده امرداد در یزد بوده که نتوانسته بصورت دوستانه خبرهای جام وهمن را پوشش دهد و مجبور شده دست به دامن کذب و تهمت شود.سایت خبری امرداد به عنوان یکى از بزرگترین سایت هاى خبری زرتشتیان درست نیست بدون تحقیق در مورد صحت مطلبی آن را نمایش دهد.امید است تا کسانی که خود را بزرگ میدانند همچون آقای یزدانی کمی بیشتر بیاندیشند تا به جای ایجاد تفرقه در میان جامعه به فکر تقدیر و حمایت از جوانان یانش ورانی یا کانونی باشند.

نام : نريمان يزداني زمان : ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ _ ۰۸:۱۲:۵۰

جهت رفع ابهامات پیش آمده مجبور به نوشتن گردیدم. 1- آقای بهروز اینکه چرا خبرنگار برساد میتواند عکاسی کند و خبرنگار امرداد نه برای خود ما نیز سوال بود که پس از مطرح نمودن به انتظامات و دبیر یانشوران ، ایشان ادعا نمودند فقط بچه های یانش وران داخل عکاسی مینمایند.درضمن درمورد انجمنهای به گفته شما سالمند باید بدانید که همین انجمنها حامی جام وهمن و مابقی جامهایی که خودتان بهتر میدانید هستند پس تجربیات بزرگان را به سادگی خرد ننمایید. 2- درمورد رابطه بیماری ام اس به نبود عکاس امرداد میتوانید متن را کامل مطالعه نمایید تا منظور را کامل درک کنید زیرا منظور اینجانب عدم هماهنگی و یکدلی تیم برگزاری بوده است.درضمن هیچ انسانی کامل نبوده و نیست و نقد جهت بهبود و کیفیت بهتر میباشد پس سعی نماییم به جای جبهه گیری یکطرفه به رفع مشکل بپردازیم. 3- خانم مه زاد جمشیدی جهت یکطرفه به قاضی نرفتن و نشان دادن پختگی ای کاش یانش وران پس از پایان جام جلسه ای برگزار مینمود و با دعوت از دوستان امرداد به رفع مشکل می پرداخت نه در اینجا.

نام : همکیش زمان : ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ _ ۰۹:۲۲:۰۱

بادرود، جامعه ما دارد به کدام سمت می رود جوانان ما کارهای بزرگی انجام می دهند که باتجربه ها هم نمی توانند برنامه ای به این گستردگی راانجام بدهند بعد ما فقط چند ساعت می رویم ، فقط نکات منفی را می بینیم وانتقاد هم می کنیم و باعث دلسردی جوانان می شود وبخاطرهمین دلسردی جوانان ما دوبار عضوهییت مدیره نمی شوند و تصمیم می گیرند به خارج سفر کنند وفقط می گوییم مشکل کارو ازدواج را دارند و به انجمن ها ونماینده محترم انتقاد می کنیم یکی از علتها همین انتقادهای ما بزرگترهاست ، بهتر نیست خودمان را جای برگزارکنندگان بگذاریم ببینیم با این امکانات کم ، درس ودانشگاه وتوقعات خانواده ها و بهترین دوره زندگی آیا بهتر این برنامه ها را برگزار می کردیم.پس بهتر نیست به جای دید منفی نکات مثبت را ببینیم کمی به حمایت جوانان کوشا باشیم تا جوانان شوق شرکت درکار جماعتی داشته باشند. باتشکر

نام : تارنمای امرداد زمان : ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ _ ۱۲:۵۸:۲۰

در پاسخ به برخی دیدگاه‌ها، یادداشت بالا در تاریخ 23 بهمن‌ماه نوشته و 25 بهمن منتشر شده است. تارنمای امرداد سه روز برای حل مشکل پیش‌آمده با یکی از هموندان هیات‌مدیره و دبیر انجمن یانش‌وران مانتره گفت‌وگو کرد و پس از آن در پاسخ به پرسش برخی خوانندگان که چرایی نداشتن گزارش تصویری از آیین پایانی جام وهمن را جویا می‌شدند، تصمیم به انتشار این نوشته گرفت. پس از انتشار نیز درگفت‌وگو با دبیر انجمن یانش‌وران اعلام آمادگی کردیم تا پاسخ ایشان را منتشر کنیم، اما تاکنون پاسخی به دست ما نرسیده است.

نام : زنديان زمان : ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ _ ۰۹:۵۰:۴۳

بادرود ضمن تشکر از دوستانم در سایت خبری امرداد، به آقای یزدانی خسته نباشید میگم که با هدف پیشرفت جامعه تلاش های بسیاری انجام میدهند و دست به این اقدامات زیبا و انتقادات مودبانه و سازنده میزنند، همچنین از عزیزانی که نظرهاشون رو مطرح کردند چه عزیزانی که با وجود بی اساس بودن قسمت هایی از متن بالا با آن موافق بودند و چه عزیزانی که مخالف گفته ها بودند سپاسگزارم. این پیگیری ها و ثبت نظرات نشان میدهد که ما بسیار جامعه زرتشتی خودمان را دوست داریم و خواستار حل کمبودهای آن هستیم که بسیار عمل نیکی است. در رابطه با این موضوع بنده وظیفه خودم میدانم پاسخی برای این متنی که نیمی از آن ماحصل طراوشات ذهن نویسنده است داشته باشم. در همین راستا در صددم تا پاسخی تنها با هدف روشن سازی موضوع و رفع ابهامات تا شنبه ٣٠ بهمن ماه به سایت امرداد ارسال نمایم که امیدوارم طبق فرموده آقای بابک سلامتی _مدیر مسیول سایت امرداد_ پاسخ بدون هیچ تحریف یا ویرایشی در تارنما قرار گیرد. با تشکر از همگان شب و روز خوش بدرود

نام : دوست زمان : ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ _ ۱۵:۰۲:۳۵

متن اقای زندیان از نظر بیان خیلی اشنا میاد بدون شک گفته خودشان نیست و با مشورت از بزگان بیان کردند( بعد از چند روز تاخیر)..!! از امرداد ممنون میشم پاسخ زندیان را در سایت قرار دهید.

نام : یک دوست زمان : ۱ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۷:۳۴:۴۹

فارغ از اینکه دقیقا چه اتفاقی افتاده و بحث‌های داخلی چه بوده، به نظرم، باید برای عکاسان جایگاه ویژه‌ای در نظر گرفته شود. عکس‌های ورزشی جزو تماشایی‌ترین، خاص‌ترین و هیجانی‌ترین عکس‌ها در تمام دنیا هستند تا جایی که یک رشته خاص برایشان در نظر گرفته شده و در مسابقات داخل کشور خودمان هم جای ویژه ای به عکاس اختصاص داده میشود که زاویه دید و محل مناسبی دارد. از این راه، هم عکاس عکسهای خوبی میگیرد و به شهرت می‌رسد، هم خود برگزارکننده - بدون پرداخت هیچ هزینه جدی- منفعت میبرد. این مشکلی که بین یانشوران و دوستان عکاس پیش آمده، در بقیه موارد و شهرها و... هم وجود دارد. بهتر است عبرت بگیریم و با استفاده از روش‌هایی معقول امکان عکاسی را برای آن دوستان فراهم کنیم تا خودمان هم بالا بیاییم و شناخته شویم. همین عکس‌هاست که ماجرا را تماشایی‌تر و بهتر نمایش می‌دهد. تصور کنید از همین مسابقه کوچک یک عکس مهم گرفته میشد و در جامعه پخش میشد، چه تاثیری داشت!؟ سربلند بمانید.

نام : یک یار قدیمی ییاشوران زمان : ۱ اسفند ۱۳۹۵ _ ۲۲:۱۴:۰۱

اقای زندنیان خود من شخصا با این کار ام اس که انجام دادید مخالفم.چون حتی خود افراد یانشوران 1 ریال به ام اس کمک نکرده.بعد جوری نشان دادید که شما کلی کار برای ام اس انجام دادید.شاید شما بگید ما از نظر روحی به بچه های ام اس کمک کردیم ولی این هیچ دردی از اون بچه ها درمان نمیکنه.من یا بعضی از افراد هنوز نظر بر این داریم که شما فقط برای خودنمایی برای افراد ام اس شعار دادید.چون با سوال کردن از افراد یانشوران حتی نمیدونستن بیماری ام اس چی هست.من حرف اقای یزدانی رو در مورد ام اس کاملا تایید میکنم

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics