تاریخ پست:1395/12/14 13:11
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

 اهالی اردکان یاد ماهیار اردشیری بنیان‌گذار انجمن زرتشتیان شریف‌آباد(اشا) را گرامی داشتند.

آیین گرامی‌داشت این روانشاد دیروز آدینه 13 اسفندماه 1395 خورشیدی در حسینیه شهدای شریف‌آباد برگزار شد و در آن شماری از فرهنگیان، پزشکان، اساتید دانشگاه و گروه علوم پزشکی، شهرداران پیشین و هموندان شورای شهر اردکان، گروهی از زرتشتیان شریف‌آباد و هموندان انجمن زرتشتیان شریف آباد باشنده بودند.

در این برنامه پیام محمد رضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز خوانده شد که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

به نام یزدان پاک

درگذشت خیراندیش نیک کردار؛ دکتر ماهیار اردشیری را به جامعه ایرانیان زرتشتی تسلیت عرض می نمایم.

بی شک، مردم شهرستان اردکان که سالهاست با اقلیت دینی زرتشتیان، زندگی توام با همدلی و رعایت حقوق شهروندی دارند، کارهای خیر آن روانشاد به خصوص در راه اندازی مراکز بهداشتی و درمانی را از یاد نخواهند برد و زرتشتیان نیز تلاش های وی برای هم افزایی این اقلیت دینی را فراموش نمی کنند.

اینجانب ضمن تسلیت این رخداد ناگوار؛ برای آن مرحوم شادی روان و برای خانواده و بازماندگان معزی، صبر و سلامتی از درگاه خداوند متعال مسالت می نمایم.

ماهیار اردشیری بنیان‌گذار انجمن زرتشتیان شریف‌آباد(اشا) دهم اسفندماه ۱۳۹۵ خورشیدی در سن ۸۷ سالگی در تورنتو کانادا درگذشت. از جمله کارهای نیک اردشیری می‌توان ساخت درمانگاه در شریف‌آباد یزد و واگذاری آن به وزارت بهداشت نام برد. همچنین آموزشگاه بهیاری و پرستاری اردکان یزد از سوی او ساخته شده است. آيين پرسه آن روانشاد روز اردایزد برابر با پنج‌شنبه 19 اسفند 1395 از ساعت 14 و 30 دقیقه تا 16 و 30 دقیقه در تالار ايرج  واقع در خيابان ميرزا كوچك‌خان، كوي زرتشتيان برگزار مي‌شود.

 1393


تاریخ پست:1395/12/14 13:11 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2022

دیدگاه هموندان

نام : خورشيد بانو زمان : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۸:۳۲:۱۱

نیکوکاران نه تنها خود را به تاریخ پیوند می دهند بلکه انسانها را هم به نزدیک و همراه میکنند یاد وخاطره دکتر ماهیار اردشیری ماندگار شد روحشان شاد

نام : کیامرزافشاری زمان : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ _ ۱۸:۳۶:۵۴

ارسنتنام اوانویا اونام فره وشیویزمیده . چنان بانیک وبدحوگن که بعدازمردنت عرفی مسلمانت به زمزم شویدوهندوبسوزاند. فقدان ودرگذشت دگترماهیار اردشیری فعال اچنماعی وشخصیت نیک اندیش ونیکوکارجامعه بهذینان را به دوستان وآشنایان وخانواده گرامیشان آرامش بادگفته وشادی روانش از اهورامزداخواهانم روانش شادوپایگاه نوراهورایی ماوایش باد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics