تاریخ پست:1396/1/5 11:2
خبرنگارامرداد: فرزانه خسروی

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی‌موحد ـ معاون گردشگری کشور ـ از ثبت نزدیک به ۱۲ میلیون تن، شب اقامت در هتل‌های سراسر کشور از آغاز تعطیلات تا پایان دوم فروردین‌ماه ۹۶ خبر داد و گفت: در این مدت بیشترین سفرها به ترتیب به استان‌های گیلان، مازندران، خراسان رضوی، اصفهان و فارس انجام شده است.

به گفته‌ی او، بیش از ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بازدید نوروزی از سایت‌های تاریخی نیز در این مدت ثبت شده است.

فرنشین(:رییس) ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین با اعلام این‌که از آغاز تعطیلات تا پایان دومین روز فرودین‌ماه ۹۶، نزدیک به ۵ میلیون نفر با وسایل نقلیه عمومی جابه‌جا شده‌اند، افزودد: از این میان سه میلیون تن از وسایل نقلیه عمومی جاده‌ای استفاده‌ کرده‌اند، نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر هم با هواپیما سفر داخلی و خارجی داشته‌اند و ۶۰۰ هزار نفر هم با قطار جابه‌جا شده‌اند.

رحمانی‌موحد به ۱۹ هزار بازدید نظارتی که از آغاز تعطیلات نورزوی تا دوم فرودین‌ماه از تاسیسات گردشگری انجام شده است، اشاره کرد و درباره‌ی تخلف‌های دریافت شده، گفت: تا کنون ۱۵ هزار تماس تلفنی با سامانه جامع اطلاع‌رسانی و رسیدگی به شکایت‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری (۰۹۶۲۹) برقرار شده که ۵۷ گزارش به تخلفات مربوط بوده است. بیشترین تخلفاها نیز به دفاتر خدمات مسافرتی و اقامتگاه‌ها ارتباط داشته که به آن‌ها رسیدگی شده است.


تاریخ پست:1396/1/5 11:2 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1895

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics