تاریخ پست:1396/1/13 22:26
نوشته‌ی نوروزی کنشگر زرتشتی

نگاهی به نوروز در روزنامه‌ی لس‌آنجلس تایمز

خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

خسرو مهرفر یکی از کنشگران هازمان زرتشتی که در آمریکا زندگی می‌کند نوشته‌ای را پیرامون نوروز در روزنامه‌ی لس‌آنجلس تایمز به چاپ رسانده است.
او در این نوشتار به اهمیت برگزاری جشن نوروز، فلسفه‌ی آن و همچنین برگزاری این جشن از سوی ایرانیان در کشور آمریکا اشاره کرده است.
خسرو مهرفر در این مقاله به جشن‌های ایرانی مانند مهرگان و سده اشاره می‌کند و می‌افزاید تمام آرمان این جشن‌ها نشان دادن «زندگی»، «آزادی»، «شادی» و «صلح» هستند.
او درباره‌ی اهمیت جشن نوروز بدین موضوع اشاره کرد که نزدیک به ۳۵۰ میلیون تن در سراسر جهان این جشن را برگزار می‌کنند و در آمریکا نیز به مانند سالیان گذشته ایرانیان مقیم آمریکا جشن نوروز در ارواین کالیفرنیا برگزار کردند.


دوست‌داران می‌توانند نوشتار اصلی را از اینجا بخوانند.


تاریخ پست:1396/1/13 22:26 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2549

دیدگاه هموندان

نام : Bahram Bob Parsian زمان : ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ _ ۰۷:۳۸:۱۰

I was born in Europe & moved with my Family to U.S. when I was nine years old. We live in northern California & learned to read basic Persian with the help of my parent but like million others around the world we receive Los Angles Times. This was a very informative article for me & all my Family specially my brothers & sisters & cousins, & nephews who were all born here & knew little about Persian new year. I feel i am so proud of my Heritage . One of my cousins got a print of the Los Angeles Times article and took it to his school for his teacher and classmates to know more about how we are & where we come from,. It helped to let American know we have a lomng history of respect & hospitality. Thank you Amordad for this article. If there are more like this to help us show our Friends here who we really are, it will be a tremendous help. Thank you.

نام : جمشید راوری زمان : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ _ ۲۱:۲۳:۵۸

به عنوان یک ایرانی‌ زرتشتی برای من و دیگر دوستان همکیش که روز نامه لوس انجلس تایمز دریافت می‌کنیم افتخاری بود که در باره نوروز و تاریخ و فرهنگ نیاکانی مان در این گوشه دنیا و در غربت بخوانیم. درود بر شما که پاسدار و حافظ دین و آیین و فرهنگ و تاریخ ما ایرانیان هستید و آن هم در سطح لوس انجلس تایمز. لطف کرده آدرس آقای مهرفر را به ما ارسال فرمایید که از ایشان حد اقل با ایمیل قدردانی‌ کنیم. با تشکر جمشید راوری

نام : فرامرز زمان : ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۹:۳۳:۲۳

با درود و سپاس از شما از امرداد و نویسنده این مقاله جناب مهرفر که شعله پر فروغ فرهنگ بزرگ و پر افتخار ایران و ایرانی‌ را در این سطح روشن نگاه می‌دارید. بنده از تعدادی از دوستان ایرانی‌ که در چند کشور مختلف اروپایی چندین سال هست که زندگی‌ میکنند از این نوشتار آشنا شدم، لوس انجلس تایمز را خریدم و به فرزندان دادم و آنها نیز کپی‌ کرده در کلاس مدرسه به دوستان خود داده اند. آن بچه‌ها هم به والدین خود دادند و ما تلفن‌های بسیار جالب و دلگرمی‌ در این زمینه از آمریکاییان و دوستان خارجی‌ داشتیم. با درود و سپاس فرامرز

نام : Amir (Arash) Zamani زمان : ۲۲ تیر ۱۳۹۶ _ ۰۴:۵۰:۱۲

I also read it at a friend's house and enjoyed it. I learned a few things I did not know about my heritage & history & culture, my ancestors. I live in west coast of United States & do not know how to write in Farsi so please forgive me and just wanted to say Thank You for this article.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics