تاریخ پست:1396/1/24 22:5
خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

انجمن زرتشتیان یزد در آتشکده‌ی یزد میزبان معاون نخست‌وزیر مجارستان با هیات همراه خود بود.

ژولت شمین در کنار هیاتی از کشور مجارستان، ۱۶ فروردین‌ماه از آتشکده‌ی یزد بازدید کردند. در این بازدید هیات‌مدیره ی انجمن زرتشتیان یزد، هموندان انجمن موبدان و موبدیاران یزد و برخی از هموندان دیگر انجمن‌های زرتشتی استان یزد مهمانان مجارستانی خود را همراهی کردند.

معاون نخست‌وزیر مجارستان در این بازدید ایرانیان را از موفق‌ترین مردم مهاجران مجارستان خواند و گفت: در زمان‌های دور قبیله‌ای به نام «یاس»ها از شهر یزد به مجارستان کوچ کردند و هم‌اکنون نیز در این کشور رییس بزرگ‌ترین بانک مجارستان از قوم یاس‌ها و ایرانی‌الاصل است.

وی در دنباله افزود: بیش از هزار و ۴۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های مجارستان درس می‌خوانند و تاکنون نیز چهار هزار دانشجوی ایران از دانشگاه های مجارستان دانش‌آموخته شده‌اند.

گفتنی است معاون نخست‌وزیر مجارستان در راس هیاتی که نایب‌رییس مجلس این کشور نیز در آن حضور داشت، در سفر خود به ایران با آیت‌الله مکارم شیرازی، محمدجواد لاریجانی رییس مجلس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس‌جمهوری، رییس سازمان انرژی اتمی و استانداران یزد، فارس، قم و اصفهان دیدار کردند.

در زیر فرتور(:عکس)هایی از بازدید معاون نخست‌وزیر مجارستان و هیات همراه از آتشکده‌ی یزد و همچنین دیدار با مسوولان کشور ایران آمده است:

 

0114


تاریخ پست:1396/1/24 22:5 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1720

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

کامنت خصوصی است؟ بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.نظر سنجی

با چه هدفی به سفرهای نوروزی رفتید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد