Real Time Analytics Real Time Web Analytics
تاریخ پست:1396/2/1 17:20
خبرنگار امرداد: مهبد فرامرزی

هفته‌نامه‌ی امرداد بنابر رسم چند سال گذشته‌ی خود آیین درخت‌کاری به یاد درگذشتگان را در این بار در پارک لاله برگزار کرد.

بابک سلامتی، مدیرمسوول هفته‌نامه‌ی «امرداد» با یادآوری این‌که این آیین برای سومین بار است که برگزار می‌شود، گفت: درخت سرو را برگزیدیم چون نماد فرهنگ ایران است و کاشت درخت به یاد درگذشتگان آیینی برخاسته از فرهنگ ایرانی است.

وی همچنین درباره‌ی شوند(:دلیل) گزینش پارک لاله برای این کار گفت: برای شادی روان درگذشتگان، تا کنون بوستان‌های همگانی را برگزیده‌ایم تا از یک‌سو بر پایه‌ی آموزش‌های اشوزرتشت که می‌فرماید “خوشبختی از آن کسی است که در پی خوشبختی دیگران باشد” رفتار کرده باشیم و از دیگر سو بر راه نیاکانی که مدرسه‌ها و بیمارستان‌هایی را برای بهره‌ی ‌همه‌ی مردم و نه تنها زرتشتیان ساخته‌اند، رفته باشیم.  

درخت‌کاری «امرداد» به یاد درگذشتگان (۲)

درخت‌کاری «امرداد» به یاد درگذشتگان (۳)

از راست، موبد سهراب هنگامی، موبد اردشیرخورشیدیان فرنشین انجمن موبدان ایران، موبداردشیر بهمردی، بابک سلامتی سردبیردوهفته نامه امرداد

فرتور از ماندانا آذرکیوان وهمایون مهرزاد است.

0114


تاریخ پست:1396/2/1 17:20 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2636

دیدگاه هموندان

نام : یک همکیش زمان : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ _ ۰۹:۵۹:۲۴

با درود و تشکر از امرداد، در صورت صلاحدید و امکان؛ الف- روی کاغذهای الصاقی، آدرس وبسایت را هم درج نمایید تا مشاهده گران فیزیکی در پارک هم ارجاع به اینکار را راحتتر بیابند. ب- از آنجاییکه این کاغذهای الصاقی به درختها، ماندگاری چندانی ندارد (چند ساعت و یا نهایتاً چند روز) و به جز نام روانشاد اطلاعات دیگری روی آن نیست، اگر بتوان با مشورت و همکاری دستندرکاران فضای سبز به گونه‌ای ماندگارتر، از درگذشته اطلاعات بیشتری در دسترس گذاشت، به نظر نگارنده، در توسعه این حرکت، حتی در بین غیر همکیشان و غیر امرداد، نقش قابل توجهی خواهد داشت. (مثال مشابه استفاده از کدهای دو بعدی QR Code در سنگ قبرهاست: http://bit.ly/2oe6yAc )

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.نظر سنجی

برای خرید کتاب چه چیزی را در نظر می‌گیرید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد