تاریخ پست:1396/3/16 11:41
خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

نشست هفتاد و دوم انجمن زرتشتیان تهران دوشنبه هشتم خوردادماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه آغاز شد.

مصوبه‌ی هیات‌رییسه:

افشین نمیرانیان در بخشی از نشست انجمن گفت که سرپرست آرامگاه قصرفیروزه یک ماه پیش اعلام کرده است که آب قنات قصرفیروزه تمام شده است و مسوولان سپاه اجازه‌ی بازبینی را ندادند. او افزود که با تلاش اسفندیار اختیاری نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس توانسته‌ایم وضعیت این قنات را بررسی کنیم و مجوز ۱۵ روزه گرفته‌ایم تا این قنات را تعمیر کنیم.

رستم خسرویانی نیز افزود: «قنات در مکانی استراتژیک قرار دارد که سپاه تنها اجازه داده است ۱۵ روز در آن‌جا قنات را تعمیر کنیم. چند پادگان مهم سپاه در آن‌جا وجود دارد و دکتر اختیاری توانسته است از طریق معاونت پارلمانی مجلس مجوز حضور برای تعمیر قنات را بگیرد. امکان دارد در چند روز آینده اجازه‌ی تعمیرات داده نشود پس به همین دلیل فعلا با مبلغ ۲۰ میلیون تومان شروع به کار کرده‌ایم.»

 • مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به صورت علی‌الحساب برای تعمیر قنات جنوبی قصرفیروزه

کمیسیون مالی:

 • هزینه‌ی سرویس اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ مدرسه‌های زرتشتی طی صورت‌حساب شرکت رهنمای دماوند به مبلغ ۵۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال
 • دست‌مزد نگهبان خانه‌ی همتی برای ماه‌های فروردین‌ و اردیبهشت ۱۳۹۶ به مبلغ ۱۰ میلیون ریال
 • هزینه‌ی کابل‌کشی و رفع عیب سیستم ضبط دوربین مداربسته‌ی آدریان تهران به مبلغ سه میلیون و ۷۷۹ هزار و ۳۰ ریال
 • بابت قرارداد همکاری با مرکز آمبولانس انقلاب مبلغ پنج میلیون و ۵۰۰ هزار ریال

مصوبات کمیسیون فرهنگی:

 • تا سقف ۲۰ میلیون ریال چوب مناسبت جهت آتش آدریان تهران خریداری شود.

به گفته‌ی کمیسیون فرهنگی چوب مناسب برای آتش چوبی است که میزان دود کمتری دارد.

 • مصوب شد برای هر یک از موبدان نگهبان آتش یک دست کاور سپید جهت رعایت شرایط حضور در پای آتش و همچنین یک‌دست لباس هماهنگ جهت حضور و فعالیت در آدریان تهران و دو عدد هنام برای هر یک از موبدان نگهبان آتش تهیه و اهدا شود.

راشین جهانگیری فرنشین کمیسیون فرهنگی درباره‌ی نشستی که با موبدان داشتند گفتند: «در این نشست رستم خسرویانی، خادم و موبد وحیدی به نمایندگی از انجمن موبدان حضور داشتند و نخست درباره‌ی چوب آتشکده‌ی تهران صحبت کردیم. مورد دیگر درباره‌ی پوشش موبدان در آتشکده بود که از آنجایی که پوشش پیشین مناسب نبود تصمیم بر این شد تا پوششی در نظر بگیریم تا زمانی که در کنار آتش هستند از آن استفاده کنند.»

جهانگیری در بخش دیگر گفته‌های خود به حق‌الزحمه‌ی موبدان نگهبان آتش اشاره کرد و گفت که موبدان برای هر شیفت کاری ۱۵ هزار تومان دریافت می‌کنند که این رقم هفت سال است افزایش نداشته است. او افزود پس از هماهنگی‌هایی که در آینده انجام می‌شود تصمیم داریم تا این حق‌الزحمه را دوبرابر افزایش دهیم.

گزارش:

«با توجه به مصوبه‌ی ۱۷ خوردادماه ۱۳۹۵ این کمیسیون در هیات‌مدیره‌ی محترم، برای تابستان ۱۳۹۶ به مدت سه ماه تحت نظارت و سرپرستی شهرام خسرویانی حداقل سه سانس در هفته به صورت ثبت‌نام همگانی مدرسه‌ی فوتبال برقرار خواهد شد. با رعایت حضور غیرهمکیشان به این صورت که ورود و خروج این افراد از درب مجزا در ساعت صبح تا پیش از ساعت ۱۸ خواهد بود. این کلاس‌ها برای مقاطع سنی نونهال، نوجوان و جوان خواهد بود و هزینه‌ی هر سانس بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون ریال خواهد بود و از طریق سرپرست تیم‌ها پرداخت خواهد شد. در حال حاضر سانس زمین چمن فوتبال ۷۰ هزار ریال برای دو ساعت است که با این روند هر سانس ۹۰۰ هزار ریال خواهد بود. همه‌ی کارها با نظارت شهرام خسرویانی انجام می‌پذیرد.»

افشین نمیرانیان درباره‌ی بخشی از این گزارش گفت هزینه‌های اماکن زیرمجموعه‌ی انجمن باید به انجمن بیاید و پس از آن هزینه‌ شود. جهانگیری در پاسخ او گفت که روال آدریان بزرگ بدین شکل است که درآمدهای زمین فوتبال برای آدریان هزینه می‌شود.

اردشیر اورمزدی پرسش کرد که آیا درآمدهای صندوق‌های شاه‌ورهرام ایزد و آتشکده به حساب انجمن واریز می‌شود و پس از آن صرف هزینه‌های جاری می‌شود؟

افشین نمیرانیان در پاسخ او گفت که مجموع درآمدهای حاصل از صندوق‌ها برای نیازمندان همیشه کمتر از میزان کمکی است که انجمن به نیازمندان اختصاص می‌دهد.

جمشید گشتاسبی نیز در پاسخ این پرسش گفت که درآمدهای حاصل از صندوق‌ها به حساب‌های مربوطه‌ی خود می‌رود و پول‌های فیزیکی به حساب‌های ویژه‌ی خود واریز می‌شوند.

فهیم فرهادی بازرس انجمن نیز تذکر داد که گزارش کمیسیون فرهنگی باید تصویب شود از سویی افزود که درآمد اماکن باید به حساب انجمن واریز شود و پس از آن هزینه شود، موردی که در گزارش‌های بازرسان آمده است.

مهردخت شهریاری درباره‌ی این موضوع گفت که در مارکار تهران‌پارس نیز درخواست این است که درآمد به دست آمده از زمین‌های ورزشی برای مارکار هزینه شود که با این درخواست مخالفت شده است.

راشین جهانگیری در ادامه از خزانه‌دار انجمن خواست تا گزارشی از میزان دریافتی انجمن از آدریان بزرگ ارایه کند. او گفت که هزینه‌ی سانس‌های ورزشی و حق عضویت‌ها به حساب انجمن واریز می‌شود. او افزود که تنخواهی از سوی انجمن به آدریان بزرگ داده نمی‌شود.

گشتاسبی در تکمیل گفته‌های جهانگیری افزود که درآمد و هزینه‌های آدریان بزرگ کاملا مشخص است و برخی اسناد مالی است که به خاطر کمبود وقت پرداخت نشده است.

کمیسیون روابط عمومی:

 • مبلغ سه میلیون ریال برای شارژ سامانه‌ی پیامکی انجمن زرتشتیان تهران به تعداد حدود ۱۷ هزار پیامک

گزارش: این کمیسیون گزارشی از دیدار موبدان زرتشتی با حسن خمینی یادگار امام و حرم امام ارایه داد.

کمیسیون خدمات:

 • بنابر درخواست سازمان زنان زرتشتی برای برگزاری گردهمایی خانوادگی در تاریخ یکم تیرماه ۱۳۹۶ به مناسبت جشن تیرگان در تالار خسروی موافقت شد.
 • مطابق مصوبه‌ی دوازدهم مهرماه ۱۳۹۵  به مبلغ ۹ میلیون ریال بابت مخارج خوابگاه پسران که تایید شده بود هزینه‌ی خوابگاه جمعا مبلغ ۱۰ میلیون ۸۱۵ هزار ریال شده بود از این رو درخواست متمم یک میلیون و ۸۱۵ هزار ریال را داریم.

گزارش: درمانگاه یگانگی جهت اپتومتری مطابق مصوبه‌ی کمیسیون موقوفات از تاریخ یکم خوردادماه اجاره داده شد.

کمیسیون ساختمان:

 • بابت ارزیابی‌های انجام شده در واحد هم کف خانه‌ی فرامرزی جهت جلوگیری از تضییع حقوق طرفین ذی‌نفع (انجمن زرتشتیان تهران و مجری همکیش) نسبت به کارشناسی مبلغ تا سقف ۲۰ میلیون ریال توسط کارشناس رسمی دادگستری تخصیص داده شد.
 • تعیین مبلغ تا سقف سه میلیون ریال با توجه به مغایرت ابعاد وضع موجود زمین موسوم به جوانمردی با ارزیابی کارشناس شهرداری و دفتر خدمات شهری جهت جلوگیری از تضییع حقوق انجمن زرتشتیان نسبت به تعیین کارشناس رسمی دادگستری اقدام شود.

مصوبات کمیسیون موقوفات:

 • اجاره‌ی یکی واحدهای مسکونی انجمن از تاریخ یکم تیرماه ۱۳۹۶ تا یکم تیرماه ۱۳۹۷ به مبلغ ودیعه ۳۰ میلیون ریال و اجاره ماهیانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال. همچنین بنا شد تا تعمیرات بر عهده‌ی مستاجر باشد.
 • اجاره‌ی یکی از واحدهای مسکونی انجمن با مبلغ ودیعه‌ی ۱۰ میلیون ریال و اجاره بهای دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال. تعمیرات به عهده‌ی مستاجر است.
 • تعدیل اجاره‌ی یکی از واحدهای مسکونی انجمن از اجاره‌ی ماهیانه سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به چهار میلیون ریال و مبلغ ودیعه‌ی شصت میلیون ریال. از تاریخ یکم فروردین‌ماه ۱۳۹۶ تا یکم فروردین‌ماه ۱۳۹۷
 • تعدیل اجاره‌ی یکی از واحدهای مسکونی انجمن به متراژ ۸۰ متر از تاریخ یکم خوردادماه ۱۳۹۶ تا یکم خوردادماه ۱۳۹۷ از مبلغ سه میلیون و ۸۰۰ هزار ریال به شش میلیون ریال
 • تعدیل اجاره‌ی یکی از واحدهای مسکونی انجمن از مبلغ سه میلیون ریال به چهار میلیون ریال. ودیعه‌ی ساختمان نیز ۲۳۰ میلیون ریال است.

حاشیه:

 • در بخشی از نشست انجمن جمشید دارابیان از کمیسیون روابط عمومی خواست تا کارهای انجام شده از سوی انجمن را اطلاع‌رسانی کند. دارابیان اشاره کرد که مسوول تالار خسروی اقدام به نصب نرده در طبقه‌ی دوم تالار کرده است. فیروزه ماوندادی پس از این یادآوری کرد کارهایی از این دست باید با هماهنگی کمیسیون خدمات انجام شود و مصوبه‌ی آن گرفته شود. مهردخت شهریاری فرنشین کمیسیون خدمات نیز افزود کارهایی که هزینه‌ی آن از سوی خیراندیش پرداخت می‌شود نیز باید مصوبه داشته باشد. بهمن تیمساری فرنشین کمیسیون ساختمان نیز در ادامه گفت که ممکن است این کار غیراصولی انجام شده و خطراتی داشته باشد.
 • راشین جهانگیری از دهش یک دستگاه تلویزیون، رایانه و دزدگیر به نمایشگاه آدریان تهران خبر داد. در این راستا کامبیز میزانیان پیشنهاد داد تا انجمن فهرستی از مواردی که مورد نیاز است را تهیه کند تا زمانی‌که خیراندیشان قصد هزینه کردن دارند، موارد مورد نظر انجمن را فراهم کنند.
 • فرهاد کاویانی گفت که در آدریان تهران کولر گازی کار گذاشته شده است و از آن‌جایی که سیم‌کشی برق آدریان تهران مناسب نیست امکان آتش‌سوزی وجود دارد.

نشست هفتگی انجمن زرتشتیان تهران در ساعت ۲۲ در غیاب فرشاد فرهی‌فر غیرعلنی شد.


تاریخ پست:1396/3/16 11:41 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1966

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۲:۳۳:۱۱

در یک جلسه سرانگشتی مبلغ حدود 40 میلیون تومان هزینه مصوب شد بدون اینکه منبع در آمد آن مشخص باشد. کار قنات را شورع کردیم که نمیشود. پیمانکار باید با فراخوان و با پایین ترین قیمت مشخص شود.

نام : موبدیار زمان : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۳:۰۰:۱۴

بالاخره انجمن قبول کرد وقتی متولی آتشکده است موبدان نگهبان آتش نیاز به لباس تمیز و حقوق حداقل دارند. این روزه حتی کارگر ساده را نیز نمود با 15 هزار تومان بکار گرفت.

نام : مهرداد زمان : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۳:۲۳:۳۶

جلسه تازه ساعت 22 غیرعلنی شد. احتمالا در نیمه شب و کمال خستگی مصوبه های مهمی گرفتند.

نام : ج. ب. ن زمان : ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۰:۵۵:۴۶

بالاخره درمانگاه یگانگی با داشتن سابقه چندین ده سال و یک قلم سرمایه نقدی یازده میلیاردو پانصد میلیون ریال که از سال ٩٣ باضافه سود ماهیانه در اختیار انجمن زرتشتیان تهران قرار دَارد تصمیم به برون سپاری شد . جای تاسف و ذکر آرا مش باد دارد .

نام : یک همکیش زمان : ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۰۴:۲۱:۴۰

1- جلسه سی و هقتم مورخ یکم شهریور سال 95 انجمن زرتشتیان تهران http://amordadnews.com/content/838 : خسرویانی هزینه‌ی کلی سرویس مدرسه را ۴۶۰ میلیون اعلام کرد. 2- امروز می‌خوانیم هزینه‌ی سرویس اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ مدرسه‌های زرتشتی طی صورت‌حساب شرکت رهنمای دماوند به مبلغ ۵۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال 3- شایسته است توضیح داده شود این نرخها سالی چند بار زیاد می‌شود و اگر قرارداد هم منتشر شود همگان از مفاد آن مطلع خواهند شد و برای بهبود امور در آینده نیز مفید خواهد بود

نام : فرشید زمان : ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۳:۵۷:۵۷

با بهترین درودها ، برای من سوالی پیش امده ، امیدوارم انجمن گرامی پاسخم را بگوید "که انجمن برای نگهداری مدارسمان ماهیانه بیش از 50میلیون تومان هزینه میکند که برای 9ماه (یکسال تحصیلی)بیش از 450میلیون میشود حال برای نگهداری قنات و ... آرامگاه چقدر هزینه کرده ؟ و ایا اهمیت نگهداری ارامگاه کمتر از مدارس ان هم فقط ... "پیشاپیش سپاسگزاری میکنم

نام : همکیش زمان : ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۱:۲۳:۱۹

اگر در آتشکده خطر آتش سوزی وجود دارد، چرا راحت نشستید؟

نام : ماوندادی زمان : ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ _ ۲۱:۴۷:۴۶

درود. باید یک اتفاق ناگواری رخ بده مثلآ اتشسوزی بشه یا خدا نکرده کسی آسیب ببینه بعد ستاد بهران و هی هی هزینه و ابراز همدردی

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics