تاریخ پست:1396/3/17 16:25
در موزه‌ی ملک برپا خواهد شد

بلندخوانی کتاب‌های خاموش

خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

بلندخوانی کتاب‌های تاریخی از یکشنبه ۲۱ خوردادماه در کتابخانه و موزه‌ی ملی ملک شنیده خواهد شد.
بر پایه‌ی خبر رسیده، دوست‌داران کتاب، داستان و روایت می‌توانند با باشندگی(:حضور) در کتابخانه و موزه ملی ملک، میهمان یک برنامه متفاوت با نام «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» شوند. این برنامه از ۲۱ خرداد تا پایان تیر ۱۳۹۶ خورشیدی هر هفته یکشنبه‌ها در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.
خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش»، برنامه تازه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در زمینه‌ی نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که با هدف‌هایی چون گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، توجه به کتاب به عنوان میراث مکتوب تمدن بشری، باززنده‌سازی فضای خاموش موزه‌ها و پیوند میان موزه‌ها و کتابخانه‌ها، هر هفته یکشنبه در خرداد و تیر ۱۳۹۶ خورشیدی با باشندگی دوست‌داران کتاب، قصه و روایت به اجرا درمی‌آید.
نخستین برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» در روز یکشنبه ۲۱ خرداد برگزار خواهد شد. یک راوی در این برنامه در یکی از سالن‌های موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک، در کنار آثار تاریخی، کتابی را به شیوه بلندخوانی روایت خواهد کرد. کتاب‌هایی در این برنامه به کار می‌آیند که با رویکرد قصه و روایت نگاشته شده‌اند.
کتابخانه و موزه‌ی ملی ملک همه دوست‌داران فرهنگ به‌ویژه علاقه‌مندان به کتاب، داستان و روایت را به باشندگی در این برنامه فرهنگی و میهمانی کتاب فراخوانده است. میهمانان برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» می‌توانند در روز یکشنبه ۲۱ خرداد ساعت ۱۰ در ساختمان این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» باشنده شوند.


تاریخ پست:1396/3/17 16:25 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1391

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics