تاریخ پست:1396/3/21 15:19
زندگی‌نامه‌ی کوتاهی از شادروان سیروس فروهری

تنها مرگ فرصت خدمت به جامعه را از او گرفت

خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

سیروس فروهریسیروس شهریار (اسفندیار) فروهری، فرنشین سابق انجمن زرتشتیان کرمان بود که در هجدهمین روز از خورداد ۱۳۹۶ خورشیدی در بیمارستان مهرگان کرمان بر اثر خونریزی در عمل جراحی ریه درگذشت. در زیر زندگی‌نامه‌ی کوتاهی از این بزرگ‌مرد هازمان زرتشتی آمده تا بیش از پیش با او و کارهای ارزنده‌اش آشنا شویم:

زنده‌یاد سیروس فروهری، فرزند پروین بختیاری و شهریار (اسفندیار) بختیاری در ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۳۴ خورشیدی در کرمان دیده به جهان گشود. او کودکی خود را با برادرش زنده‌یاد داریوش و خواهرش گوهر در محله‌ی ناصریه‌ی کرمان سپری کرد.

وی تحصیلات خود را در کرمان، در هنرستان برق به پایان رساند و دو سال سربازی خود را در تهران گذراند. در سال ۱۳۵۶ برای ادامه‌ی تحصیل به آمریکا رفت و در رشته‌ی کامپیوتر تحصیل خود را تا کارشناسی ارشد دنبال کرد و در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه لوییزیانا دانش‌آموخته شد. سپس به ایران بازگشت و در شرکت توانیر کار خود را آغاز کرد و در همان‌جا با همسر خود آشنا شد.

زنده‌یاد فروهری در سال ۶۸ با پروین عیش‌آبادی، فرزند شادروان شاپور (ایرج) عیش‌آبادی و شادروان تاجور همتی، پیمان زناشویی بست که نتیجه‌ی آن سه پسر به نام‌های آرین، آرش، آریومن هستند.

وی در زندگی پربارش کارهای ارزنده‌ای، چه برای مردمان کرمان و چه برای هازمان(:جامعه) زرتشتی انجام داد. شادروان فروهری به مدت ۲۶ سال استاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان و هموند هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی، فرنشین انجمن زرتشتیان کرمان در گردش ۱۸، سردبیر ماه‌نامه‌ی اَشا، بازرس اصلی کمیته‌ی اردشیر همتی به مدت ۲۴ سال بوده و کارهای فراوان دیگری که برای همه‌ی زرتشتیان کرمان انجام داده و خاطرش در ذهن همگان برجای است.


تاریخ پست:1396/3/21 15:19 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1545

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics