تاریخ پست:1396/3/21 15:31
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

نمایشگاه معرق و ملیله چرم بر روی چوب، با نمایش آثار هنرمند پیشکسوت کشورمان اسماعیل میرفخر‌رجایی، شنبه 20 خرداد 96 هم‌زمان با روز جهانی صنایع‌دستی در ساختمان شماره یک سازمان میراث‌فرهنگی افتتاح شده و تا 24 خرداد نیز ادامه دارد.
دوست‌داران برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت 9 تا 15 به ساختمان شماره یک سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری واقع در خیابان آزادی نرسیده به بزرگراه یادگار امام بروند.
اسماعیل میرفخر‌رجایی زاده‌ی تهران و ساکن اصفهان و دارای مدرک دیپلم است. او همچنین دارای نشان اصالت یونسکو است و پیشینه‌ی شرکت در نمایشگاه‌های بسیار را دارد و از سال 1370 فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده است.
میرفخررجایی در مورد سابقه فعالیت‌های خود می‌گوید: «از کودکی در خانواده‌ای بزرگ شدم که با چرم و کارهای چرمی سروکار داشت. پدرم در حرفه محصولات چرم صنعتی فعالیت می‌کرد و من از سال 70 به کار با چرم علاقه‌مند شدم و به ساخت کیف و کفش و لباس به‌ شیوه‌ی هنری و دست‌دوز پرداختم. سپس با همفکری و همکاری و مشورت استاد آقا‌رخ، از هنرمندان نقاش روی چرم اصفهان، به‌طور اختصاصی به معرق و ملیله چرم بر روی چوب پرداختم و پس از سال‌ها آزمون و خطا اکنون تنها دکوراسیون داخلی منازل را بنا به خواست و نیاز بازار و جامعه امروزی تولید می‌کنم.»
وی افزود: «این رشته هنری یک رشته جدید است و با اینکه چندین سال است که سرگرم به‌ کارم و با ثبت این ابداع این هنر اکنون جزو رشته‌های صنایع‌دستی به شمار می‌رود، هنوز در بین مردم ناشناخته است و من امروز دغدغه شناساندن این هنر را به عامه مردم کشورم دارم.»
به گفته‌ی این هنرمند، در این نمایشگاه بیش از 40 محصول از انواع میز کنسول و آیینه گرفته تا میز وسط، صندلی و اشیای کاربردی متناسب با دکوراسیون منزل را به‌نمایش گذاشته‌ است که همه از تولیدهای شاگردان و کارآموزان این هنر در زندان اصفهان است و باعث افتخار است که این هنر به یاری این مددجویان آمده است که هم برای آینده آن‌ها مفید است و هم روحیه‌ی آن‌ها را با روحیه هنری ادغام می‌کند و به آن‌ها و خانواده‌هایشان انگیزه و امید می‌دهد.تاریخ پست:1396/3/21 15:31 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1294

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics