تاریخ پست:1396/3/22 12:50
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

پس از برگزاری تور کنسرت موفق «ناگفته» با بیش از ٧٠ اجرا در سراسر ایران، حافظ ناظری (آهنگساز و خواننده موسیقی ایرانی) بر آن است، پروژه‌ی تازه‌ی خود را به همراهی استاد شهرام ناظری، امرداد ماه امسال در تهران به روی صحنه ببرد. «آواز پارسی، استوره و عشق» عنوان پروژه‌ی تازه‌ی ناظری‌ها است که بر پایه‌ی سروده‌های شاهنامه فردوسی تنظیم شده است.
حافظ ناظری در سال ٢٠٠٥ پایان‌نامه‌ی تحصیلی خود را در نيويورک بر روی سروده‌های فردوسی تدوين کرده بود و این راه در کنار استاد شهرام ناظرى از ده سال پیش با اجرای کنسرت‌هایی با همراهی اعضای ارکستر فیلارمونیک لس‌آنجلس و بزرگان موسیقی جهان در آشناترین سالن‌های موسيقی کلاسیک جهان مانند سالن‌ «والت ديزنی كنسرت هال» شهر لوس آنجلس و سالن «کارنگی هال» شهر نيويورک آغاز شد كه در واقع نخستین تجربه‌ی همنشینی شاهنامه فردوسی و موسیقی ایرانی به شمار می‌رود.
پس از پایان بخش نخست تور کنسرت «ناگفته»، حافظ ناظری، پروژه‌ی تازه خود را بر پایه‌ی سروده‌های شاهنامه فردوسی  به اجرا در خواهد آورد که پیش‌تر نیز شهرام ناظری گام‌های آغازين بهره‌گیری از سروده‌های فردوسى در موسيقى ايرانى را برداشته بود. پروژه‌ی تازه‌ی ناظرى‌ها، کوششی در سوی ارایه‌ی آواز ایرانی با آوای پارسی و به دور از آوای عربی است.
به گفته‌ی ناظری‌ها، پروژه‌ی «آواز پارسی، اسطوره و عشق»، کوششی در جهت نگه‌داری و پاسداشت زبان پارسی و تلفظ درست واژه‌ها در زمینه‌ی آواز ایرانی است که در چند دهه‌ی گذشته دچار آسیب شده‌ است. همچنین سعی در پرهيز از بكارگيرى از آوای عربی كه انتقال آن به نسل آینده مى‌تواند براى آواز ايرانى و زبان فارسى آسيب‌ساز باشد.


تاریخ پست:1396/3/22 12:50 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1046

دیدگاه هموندان

نام : سینا زمان : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ _ ۱۸:۳۵:۳۹

ایول . خیلی خوبه . امیدوارم پیروز و سربلند باشند .

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.



مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics