تاریخ پست:1396/3/31 12:25
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

مراتب ثبت ملی «خانه ثابت (معروف به کاخ ثابت‌پاسال) در نامه‌ای از سوی معاون رییس‌جمهوری و فرنشین(:رییس) سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار تهران ابلاغ شد.
در نامه‌ای که امروز چهارشنبه 31 خرداد از سوی زهرا احمدی‌پور معاون ریس‌جمهوری و فرنشین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به سیدحسین هاشمی استاندار تهران فرستاده شد، مراتب ثبت این اثر تاریخی به او ابلاغ شده است.
در متن این نامه آمده است:
«در اجرای بند (ج) ماده‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «خانه ثابت (معروف به کاخ ثابت‌پاسال)» واقع در استان تهران، شهر تهران، منطقه 3 شهرداری، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا) نبش خیابان شهید طاهری روانپور، پلاک2، که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره 31744 مورخ 1396/3/22 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، ابلاغ می‌گردد.

اثر یادشده تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفاً با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»


تاریخ پست:1396/3/31 12:25 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1938

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics