تاریخ پست:1396/4/4 13:03
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

با نزدیک شدن به بیست‌وچهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره بر آن شدیم تا از دگرگونی‌های این دوره از همایش مانتره بدانیم.

سیاوش مندگاری دبیر کانون دانشجویان زرتشتی پیرامون دگرگونی‌های بیست‌وچهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسیِ مانتره گفت: «امسال به برگزیدگان بخش‌های اصلی و جنبی بالای 18 سال، افزون بر گواهینامه حضور در همایش، پیشکش نقدی داده می‌شود؛

۲۰۰ هزار تومان به برگزیدگان نوشتارهای برگزیده رده اصلی بالای 18 سال و 100 هزار تومان به برگزیدگان رده جنبی بالای 18 سال.

در بخش ترجمه نیز شرکت‌کنندگان به ترجمه‌ی نوشتارهایی می‌پردازند که پس از ترجمه نهایی و ویراستاری به شکل مجموعه مقالات در یک کتاب چاپ می‌شود. از سویی در بیست‌وچهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره به شوند محدودیت‌های موجود، بخش ارایه پوستر برای همه‌‌ی رده‌ها حذف شد.»

مندگاری پیرامون این دوره از همایش مانتره افزود: «امسال همچون سال گذشته به شکل جدی‌تر برای هر شرکت‌کننده در رده‌‌ی 13 تا 18 سال، پس از نام‌نویسی یک پشتیبان انتخاب می‌شود که پشتیبان در چگونگیِ گزینش موضوع و نگارش اصولی نوشتار به شرکت‌کنندگان یاری می‌رساند و شرکت‌کنندگان نیز می‌بایست طرح اولیه و اصل نوشتار خود را به تایید پشتیبان خود برسانند.

بخش «مانترک» در مانتره 24

به گفته‌ی مندگاری و برپایه‌ی فراخوان منتشر شده از کانون دانشجویان زرتشتی، بخش «مانترک» نیز همچون سال گذشته ویژه‌ی شرکت‌کنندگان 10 تا 13 ساله است و با آرمان آشنایی و علاقه‌مند سازی دانش‌آموزان زرتشتی با همایش مانتره، ارتقا پنج جنبه رشدی یک انسان(جسمی، فکری، گفتاری، اجتماعی و عاطفی)، عدم مقایسه و ارزش‌گذاری کودکان و نوجوانان با یکدیگر، افزایش مشارکت خانواده‌ها در امر پرورش و آموزش فرزندانشان و سوق ندادن کودکان و نوجوانان به فضای رقابت و مسابقه، بلکه هدایت و تشویق آن‌ها به سوی اصل «برنده – برنده» در زندگی، دو دوره است در همایش مانتره گنجانده شده است.

مرحله‌ی نخست نام‌نویسی در مانترک از یکم تا ششم تیرماه و از تارنمای مانتره به نشانی WWW.KDZ.IR صورت می‌گیرد. گفتنی است رده‌ی سنی 10 تا 13 سال زاده‌شدگان یکم مهرماه 1383 خورشیدی تا 31 شهریورماه 1386 خورشیدی هستند.

دفترچه مانترک از 12 تیرماه در اختیار افرادی که نام‌نویسی نموده‌اند قرار می‌گیرد و پس از آن تا 31 تیرماه زمان دارند تا دفترچه را تکمیل و بفرستند. شرکت‌کنندگان می‌بایست پس از آن دفترچه‌ی نام‌نویسی را از محل‌های زیر بگیرند:

تهران- خیابان جمهوری، خیابان میرزا کوچک خان، کوچه زرتشتیان، پلاک10- کانون دانشجویان زرتشتی (66706419 021- 66744670 021): ساکنان تهران و کرج

کرمان- خیابان دادبین- باشگاه اردشیر همتی کرمان (33127364 034): ساکنان کرمان

شیراز-خیابان کریم­خان زند، حد فاصل خیابان انوری و خیام، جنب سینما آریانا، پلاک 346- انجمن زرتشتیان شیراز (32337856 0711): ساکنان شیراز

یزد- بلوار بسیج، رو به روی انجمن یانش­وران مانتره- گاتاپویان (شماره تماس:09133517245 سرکار خانم شهناز شهزادی): ساکنان یزد

و در صورت شرکت از دیگر شهرهای نام نبرده، دفترچه به آدرس پستی وی فرستاده می‌شود.

بیست‌وچهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره هشتم، نهم و 10 شهریورماه 1396 خورشیدی در مارکار تهرانپارس و با آرمان گسترش پیام اشوزرتشت، هم‌اندیشی کلام‌های اندیشه‌برانگیز گاهانی و گسترش نوای دلنشین گاتا در میان هازمان زرتشتی برگزار می‌شود.


تاریخ پست:1396/4/4 13:03 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1420

دیدگاه هموندان

نام : برگزار كننده دوره هاي پيشين مانتره زمان : ۶ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۰:۵۶:۴۵

جای بسیار شگفتی دارد و پرسش دارد که چطور در فاصله بین یکسال از مانتره 23 تا مانتره 24 این همه تغییرات بنیادی در رده و بخش های گوناگون مانتره به وجود آمده است، آیا امسال که هماهنگ کننده فردی از استان یزد است به اینگونه همه تغییرات و خواسته های داوران یزدی به یکباره اعمال شده است؟! در هیچ کجای دنیا به این صورت نیست که در همایشی به این بزرگی و با قدمت بسیار به یکباره و بدون در نظر گرفتن بارخوردهای آن و محک و سنجش تاثیرات آن در کوتاه مدت و بلند مدت، یک دفعه این همه تغییر در بزرگترین همایش دینی زرتشتیان در کشور رخ دهد! هیچ هماهنگ کننده ای تا کنون پس از گذشت 23 دوره به خود اجازه نداد که این طوری بیگدار به آب بزند. آیا فقط نظرات و ایده ها داوران در نظر گرفته شده است؟ آیا از شرکت کنندگان هم راجبه این همه تغییرات در مانتره امسال نظرخواهی شده است؟ آیا همه این ایده ها، از حذف رده گرفته تا دگرگونی رنج های سنی و تغییرات در بخش های اوستاخوانی و گاتاشناسی همه بایستی فقط امسال اعمال میشد و تاکنون به ذهن هیچ کسو و هیچ هماهنگ کننده ای نرسیده بود؟ آیا تضمین بهتر شدن و پویایی مانتره با این تصمیمات کزایی، حتمی است؟ آیا نگرش برگزارکنندگان و قانون گذازان مانتره باعث روند کمرنگ شدن حس رقابت در یادگیری و یا حذف شدن انگیزش در یادگیری در نوجوان زرتشتی نسبت به دوره های پیشین مانتره نخواهد شد؟ آیا این تغییرات در جهت نگهداری اصول دین و یادگیری نوجوانان و جوانان بوده یا فقط راه بایی به مانتره به هر شیوه ای ؟ آیا قصد این است که همایش مانتره هم به مانند اردو دانش آموزی کانون باشد یا هدف و پایه گذاری همایش مانتره چیز دیگری به غیر از اردو بوده است؟ و هزار تا سوال دیگر که گذر زمان همه رو روشن خواهد نمود! و تنها چیزی که مشخص و به نظرغیر قابل دفاع است این است که به یکباره چطور همه این تغییرات، امسال صحیح تشخیص داده شده و اجرا شده است ؟ آیا مسیولان مانتره های گذشته از پیشکسوتان و بزرگان قبلی استفاده نکرده اند در مشورت ؟ آیا ریسک پذیری آنها پایین بوده در اجرای همه این تغییرات بنیادی در مانتره سال های پیشین؟ و هزار تا اما و اگر دیگه ... بسیار روشن است که مسیول تمامی این تغییرات بنیادی به یکباره بر عهده هییت مدیره وقت کانون، رابط شورای دینی در سیاست گذاری مانتره و البته در نهایت هماهنگ کننده و مسیولان زحمتکش مانتره امسال یعنی مانتره 24 خواهد بود. تندرست و پاینده باشید.

نام : بهرام، شركت كننده مانتره زمان : ۶ تیر ۱۳۹۶ _ ۲۱:۴۰:۳۸

رده اهنود زیر 14 سال که بسیار هم رده مهم و پرجمعیتی بود و همچنین رده ازبرخوانی زیر 14 که تازه پارسال بندهاشو کم کرده بودن و رونق گرفته بود و جمعیتش زیاد شده بود، هردو از مانتره امسال حدف شدن...چرا؟؟ در بخش گاتاشناسی هم بخش پوستر حذف شده و یه عالمه تغییر دیگه. جایزه درشت درشت نمیخواهیم والا همون کادو و یادبود معمولی و همون رده ها و بخش های قبلی خوب بود. اگر هم میخواستید تغییر بدی یهویی که نمیشه همه مانتره رو بهم ریخت آخه. آخه چه فکری کردید! نظر شرکت کننده ها مهم نبود اصلا، داورها هم که موافق نبودند و نیستن!

نام : پریسا زمان : ۱۱ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۲:۰۹:۰۲

کاش حداقل مسیولان کانون و مانتره پاسخگو باشند، عدم پاسخگویی بسیار ناپسنده است و باعث دلخوری شرکت کنندگان خواهد شد.

نام : اولياء شركت كنندگان زمان : ۱۶ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۸:۵۵:۵۰

دو تا فرزند من همیشه در مانتره در این چند سال در رده اهنود زیر 14 سال شرکت می کردند، که امسال با تعجب این رده با پرسو جویی که از مسیولان مانتره انجام دادم، گویا با تشخیص شمارکمی از داوران و به صورت سلیقه ای حذف شده است. و فرزندان من امسال شرکت نکردند. این هم از مانتره ..

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics