تاریخ پست:1396/4/11 6:51
آناهیتا طهمورسی‌زاده

آیین اوستاخوانی گهنبار چهره‌ی میدیوشهم‌گاه پنجشنبه هشتم تیرماه 1396 خورشیدی در ساعت 17 و در محل آتشکده کرمان برگزار شد و پس از آن آیین پایانیِ ششمین کنگره جوانان برگزیده زرتشتی با باشندگی نمایند‌ی زرتشتیان برگزار شد.

اوستاخوانی گهنبار را موبدان فروهری، هرمزدی و فلاحتی بر دوش داشتند.

همچنین کیان‌پور کامیاب‌پور و اسفندیار اختیاری در ادامه‌ی این برنامه سخنرانی کردند و موبدیار مهرزاد کاویانی نیز بندهایی از گاتا خواند.

توضیحاتی پیرامون برگزاری کنگره از سوی روزبه اورنگی ارایه شد و گروه‌های تشکیل شده در کنگره یک به یک پروژه‌ها و آرمان‌های کار خود را توضیح دادند و اعضای هر گروه معرفی شدند. توضیحات گروه ها از سوی گروه داوری(اسفندیار اختیاری، کوروش آذرگشسبی، مینو مهربانی) بررسی و نقطه نظرها گفته شد.

پریا ماوندی نیز در میان ارایه‌های شرکت‌کنندگان با اجرای زیبای شاهنامه خوانی، باشندگان را شاد کردند و به مناسبت نزدیک بودن خجسته جشن تیرگان، گروهی سه نفره با هماهنگی نسرین خنجری به خواندن نمایش حماسی، اسطوره‌ای «آرش» پرداختند.

در پایان نیز با پیشکش هدایایی از باشندگان در کنگره سپاس‌داری شد. 

 

هومن فروهري با سپاسگزاري از همدردي انجمن زرتشتيان كرمان از آقاي كامياب‌پور خواهش كرد از آنجا كه سيروس و اسفنديار فروهري اعتقاد به شادي و به‌خصوص مراسم آب پاشان جشن تيرگان داشته‌اند
جشن تيرگان امسال را باشكوه برگزار نمايند.

فرتور از آریابرزن غیبی و مهربرزین رستمی است.

0114


تاریخ پست:1396/4/11 6:51 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2812

دیدگاه هموندان

نام : همكيش كرماني زمان : ۱۱ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۲:۰۳:۲۲

بسیار خوشحالیم که امسال انجمن زرتشتیان کرمان میزبان کنگره جوانان برگزیده زرتشتی بود و باعث شد دوبار اون شور و نشاط به کرمان برگردد، و با دستاوردهای و افراد فرهیخته جامعه زرتشتی آشنا شویم. با سپاس از آقای روزبه اورنگی؛ دبیر کنگره و تمامی اعضای گروه تیم برگزارکننده اشان.

نام : همکیش زمان : ۱۱ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۲:۰۷:۲۲

درود: با سپاس فراوان از برگزار کنندگان کنگره و دوستانی که در این راستا زحمت کشیدند. ای کاش عکسی که دسته جمعی پایان برنامه گرفته شد را هم می گذاشتید تا همه ی شرکت کنندگان در آن باشند.

نام : شركت كننده در كنگره زمان : ۱۱ تیر ۱۳۹۶ _ ۲۰:۲۹:۰۷

برگزاری آیین نیایش با صدای فوق العاده موبدیار مهرزاد کاویانی، و سخنوری بسیار شیوای موبدیار پریا ماوندی در آیین اختتامیه و اجرای شاهنامه خوانی ایشان، بی نظیر بود. حضور شخصیت ها و چهره های سرشناس و پیشکسوت کرمانی در مراسم پایانی کنگره، جمع بندی و ارایه دستاوردهای کنگره توسط شرکت کنندگان و کنکاش در نتایج توسط صاحب نظران، تلاش در برنامه ریزی و هماهنگی بین شرکت کنندگان و برگزار کنندگان، همگی از نقاط قوت کنگره و اختتامیه بود. اما حضور همکیشان کرمانی نیز مهر تاییدی بود بر حمایت از کنگره جوانان، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و تشویق جوانان به همازوری درجهت پیشبرد و حل مسایل جامعه.

نام : همکیش زمان : ۱۲ تیر ۱۳۹۶ _ ۰۹:۳۷:۱۶

داورانی از حوزه نساجی و حقوق آیا بر تمامی علوم مسلط اند؟سه تن برای این تنوع رشته ای کافی بود؟

نام : پریسا زمان : ۱۲ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۰:۵۸:۵۰

آفرین و درود به هومن فروهری عزیز و خانواده گرامیشان که همیشه در برگزاری آیین و جشن های دینی و زرتشتی، پیشگام و پیشقدم بودند. روان سیروس و اسفندیار فروهری هم شاد، بهشت بهره اشان باد.

نام : جوان زمان : ۱۲ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۱:۴۸:۱۴

متاسفم امسال برای شرکت کنندگان پارتی بازی شده بود .افراد بسیار موفق تری در جامعه هستند که ثبت نام کرده بودند.ولی برگزیده نشدند.چرا؟؟؟

نام : همکیش زمان : ۱۲ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۶:۴۴:۵۷

منم با نظر آقای جوان موافقم. آیا فقط گروه اسم و چهره خاص برگزیده هستن که هر دوره انتخاب میشن؟ دوستانی بودند که رزومه قوی‌تری داشتن ولی انتخاب نشدن

نام : شركت كننده كنگره ششم زمان : ۱۳ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۵:۳۲:۱۷

دوستان عزیز با نام جوان و همکیش، حتما نام افرادی که به گفته شما رزومه قوی داشتند و افراد موفق تری نسبت به شرکت کنندگان بودند از نظر شما، و نامشان در لیست نبوده را حتما عنوان نمایید یا اگر خودتان هستید بفرمایید که بدانیم. سپاس

نام : پیمان زمان : ۱۳ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۷:۰۵:۲۷

امیدوارم همه جوانان زرتشتی موفق ؛تندرست و پیروز باشند

نام : رادمان خورشیدیان زمان : ۱۴ تیر ۱۳۹۶ _ ۰۱:۳۸:۲۹

من شرکت کننده یک دوره از این کنگره و برگزار کننده چهار دوره‌ای آن بودم. در این دوره من در جریان فرآیند گزینش نبودم ولی می‌دانم فرآیند گزینش این کنگره به گونه‌ای طراحی شده است که احتمال برخورد سلیقه‌ای را به حد‌اقل برساند. در این فرآیند برای هر موردی که امکان دارد در رزمه‌ها باشد یک امتیاز تخصیص داده شده است و معادل آن برای فرد در نظر گرفته می‌شود. کاربر فقط اشتباهاتی را که فرد در هنگام پرکردن فرم انجام داده تصحیح می‌کند و تقریباً تمام محاسبات را خود نرم افزار Excel انجام می‌دهد و امتیاز نهایی را اعلام می‌کند. افراد تکراری تنها برای فعالیت‌هایی که بعد از کنگره پیشین‌شان انجام داده‌اند امتیاز کامل می گیرند و برای فعالیت های تکراری کسری از امتیاز را دریافت می‌کنند اما جدای همه این موارد که بارهای برای نحوه گزینش اطلاع رسانی شده است باید بگویم، دوست جوان (و یا همکیش) من مطمین باش کسی که آمده تا جوانی و عمرش را برای جامعه دهش کند اول خود خواهی‌اش را کنار گذاشته است و پارتی بازی برایش معنایی ندارد. اگر تو هم در کنگره نام‌نویسی کردی و پذیرفته نشدی برای این ناکامی حق نداری زحمات و افتخارات یکسری آدم را پایمال کنی، که همین کارت باعث می‌شود نه تنها در برگزیده بودنت که در زرتشتی بودنت هم شک وارد باشد.

نام : دوست زمان : ۱۴ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۱:۳۸:۴۸

شاید این حسرت من، راه یکی شدن شد!

نام : دوست زمان : ۱۴ تیر ۱۳۹۶ _ ۱۸:۱۷:۴۰

مثل اینکه بعضی از دوستان قاضی هستن چون حکم صادر کردن که چه کسی زرتشتی است و چه کسی نیست

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics