تاریخ پست:1396/4/17 10:28
خانه‌ی طبیعت‌گردی ایران برگزار کرد

آشنایی کودکان با جشن تیرگان

خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

 خانه طبیعت‌گردی ایران و انجمن مردم‌نهاد «هواداران میراث ایران»، جشن تیرگان را با آرمان بزرگداشت آیین‌های کهن ایرانی و آشناسازی کودکان 7 تا 12 سال و نیز کودکان زیر 7 سال با میراث ارزشمند کشور آدینه 16 تیرماه در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار کرد.
با توجه به اینکه رویکرد خانه طبیعت‌گردی ایران، به‌عنوان زیرمجموعه معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، تقویت حس مسوولیت اجتماعی کودکان از راه شناساندن میراث طبیعی و فرهنگی کشور به آن‌ها به‌عنوان نگاهبانان میراث پربار کشورمان است، این جشن با بازگو کردن چگونگی پاسداری و حفاظت از گنجینه‌های تاریخی برای کودکان، با بازگویی داستان آرش کمانگیر، بازی در جست‌وجوی گنج، ساخت نماد جشن (دستبند تیر و باد)، فال کوزه و... خاطره‌ای ماندگار از آیین‌های کهن ایرانی در ذهن نسل فردا بر جای خواهد گذاشت و سبب تقویت هویت فرهنگی و شناخت عمیق استوره‌ها و نمادهای آیینی کشورمان می‌شود.
جشن تیرگان به‌عنوان روایت آرش کمانگیر، استوره و قهرمان کهن ملی ایرانیان، روز کمان کشیدن او و پرتاب تیر از فراز البرز به‌شمار می‌آید؛ از سوی دیگر، روایت فرشته باران یا تیشتر از نبرد میان نیکی و بدی است.

فرتور از مژده شهریار است.

0114


تاریخ پست:1396/4/17 10:28 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1953

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics