تاریخ پست:1396/4/17 10:28
خانه‌ی طبیعت‌گردی ایران برگزار کرد

آشنایی کودکان با جشن تیرگان

خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

 خانه طبیعت‌گردی ایران و انجمن مردم‌نهاد «هواداران میراث ایران»، جشن تیرگان را با آرمان بزرگداشت آیین‌های کهن ایرانی و آشناسازی کودکان 7 تا 12 سال و نیز کودکان زیر 7 سال با میراث ارزشمند کشور آدینه 16 تیرماه در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار کرد.
با توجه به اینکه رویکرد خانه طبیعت‌گردی ایران، به‌عنوان زیرمجموعه معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، تقویت حس مسوولیت اجتماعی کودکان از راه شناساندن میراث طبیعی و فرهنگی کشور به آن‌ها به‌عنوان نگاهبانان میراث پربار کشورمان است، این جشن با بازگو کردن چگونگی پاسداری و حفاظت از گنجینه‌های تاریخی برای کودکان، با بازگویی داستان آرش کمانگیر، بازی در جست‌وجوی گنج، ساخت نماد جشن (دستبند تیر و باد)، فال کوزه و... خاطره‌ای ماندگار از آیین‌های کهن ایرانی در ذهن نسل فردا بر جای خواهد گذاشت و سبب تقویت هویت فرهنگی و شناخت عمیق استوره‌ها و نمادهای آیینی کشورمان می‌شود.
جشن تیرگان به‌عنوان روایت آرش کمانگیر، استوره و قهرمان کهن ملی ایرانیان، روز کمان کشیدن او و پرتاب تیر از فراز البرز به‌شمار می‌آید؛ از سوی دیگر، روایت فرشته باران یا تیشتر از نبرد میان نیکی و بدی است.

فرتور از مژده شهریار است.

0114


تاریخ پست:1396/4/17 10:28 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2122

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics