تاریخ پست:1396/5/10 9:5
خبریار امرداد: گوهر برومندی

تالار فردوسی تهران در این شب‌های تابستانی میزبان تماشاگران اپرای عروسکی خیام است. نسرین خنجری و فربد خانی‌زاده، دو هنرمند زرتشتی، در اجرای این نمایش عروسکی همکاری دارند.  

نسرین خنجری، هنرمند جوان زرتشتی از زمستان گذشته با گروه عروسکی «آران» همراه بوده و ساخت بخش‌هایی از دکور و صحنه‌ی کار را بر دوش داشته است. وی به شوند(:دلیل) سفر کاری هم‌اکنون در اجراهای نمایش باشنده نیست. فربد خانی‌زاده، دیگر هنرمند زرتشتی، خواننده‌ی آواز کلاسیک، آواگر بخش‌هایی از این اپرای عروسکی است.

همچنین در این اپرا محمد معتمدی، اجرای آوازهای نقش حکیم خیام را به آهنگسازی امیر بهزاد بر دوش دارد. این اثر هنری با اجرای گروه عروسک آران و به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور بر روی صحنه است. اپرای عروسکی خیام مروری بر دوران زندگی شاعر، دانشمند و فیلسوف بزرگ ایرانی، حکیم عمر خیام و تاثیر اندیشه‌ها و چکامه‌های(:اشعار) او بر جهانیان است.

اپرای خیام هشتمین اپرای عروسکی گروه آران است و اجرای آن به شوند استقبال تماشاگران تا ۳۱ امردادماه ۱۳۹۶ تمدید شده‌است.

این اپرا هرشب به جز شنبه‌ها، ساعت ۱۹ در تالار فردوسی (روبه‌روی تالار وحدت) به نمایش گذاشته می‌شود. بلیت این نمایش را می‌توانید از اینجا خریداری کنید.


تاریخ پست:1396/5/10 9:5 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1931

دیدگاه هموندان

نام : بهـروز منشنى زمان : ۱۲ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۰:۳۴:۲۴

نسرین خانم و فربد عزیز از اینکه همواره در امور هنرى پیشقدم بوده اید تبریک و شادباش میگویم و موفقیت روزافزون شما را در کارهاى هنرى آینده تان آرزومندم

نام : همایون مهرزاد زمان : ۱۵ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۲:۳۱:۲۸

بادرود و دستمریزاد و تا باشه از این خبرهای خوب از هنرمندان همکیش

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics