تاریخ پست:1396/5/14 20:20
خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

اردوی دانش‌آموزان زرتشتیآیین سدره‌پوشی همگانی در اردوی دانش‌آموزی امسال به نام‌گانه‌ی زنده‌یاد فرهاد خادم، جان‌سپار راه میهن در جنگ با عراق، برگزار می‌شود.

این برنامه از ساعت ۱۶ پنج‌شنبه، ۲۶ امردادماه در همایشگاه مارکار تهران‌پارس برگزار می‌شود و همه‌ی زرتشتیان می‌توانند در آن باشنده باشند.

سی‌ونهمین دوره‌ی اردوی دانش‌آموزان زرتشتی  از ۲۲ تا ۲۹ امردادماه ۱۳۹۶ خورشیدی به کوشش کانون دانشجویان زرتشتی در همایشگاه مارکار تهران‌پارس برگزار می‌شود.

در دنباله تاریخچه‌ی اردوی دانش‌آموزی که از سوی کانون دانشجویان زرتشتی منتشر شده را می‌خوانید:

در سال ۱۳۵۶ شورای مددکاری کانون دانشجویان زرتشتی در راستای همراهی و یاری‌رسانی به خانواده‌های نیازمند زرتشتی کار خود را در شهرستان‌ها آغاز کرد. زنده‌یاد فرهاد خادم نیز از جوانانی بود که زمان زیادی از جوانی خود را در این راه سپری کرد.

پس از این که فرهاد خادم در یکم اسفندماه ۱۳۶۰ خورشیدی در راه دفاع از میهن اهورایی جان سپرد، شورای مددکاری کانون تصمیم گرفت به همراهی خانواده‌ی خادم بزرگ‌داشتی برای آن شادروان در شهرستان‌ها از جمله یزد برگزار کند.

از سال ۱۳۶۵ این کار انجام پذیرفت و در این بزرگ‌داشت آیین سدره‌پوشی به یاری خانواده‌ی آن شادروان برای جوانان زرتشتی برگزار می‌شد. پس از چند سال برگزاری این آیین به اردوی دانش‌آموزان زرتشتی سراسر کشور که از سوی کانون دانشجویان زرتشتی برگزار می‌شود، منتقل شد.


تاریخ پست:1396/5/14 20:20 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1141

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics