تاریخ پست:1396/5/17 0:5
خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

انجمن زرتشتیان تهران

نشست هفتاد و نهم انجمن زرتشتیان تهران که بنا بود تا ساعت ۲۰ غیرعلنی و سپس علنی باشد، غیررسمی شد و نیمه‌کاره ماند.

این نشست از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه‌ی دوشنبه، ۱۶ امردادماه به صورت غیرعلنی آغاز شد و در ساعت ۲۱ و ۴۰ دقیقه به شوند ترک نشست از سوی برخی از هموندان هیات‌مدیره از رسمیت افتاد و نیمه‌کاره ماند. بنابر اساس‌نامه‌ی انجمن زرتشتیان تهران، نشست‌های هیات‌مدیره باید با دست‌کم ۱۵ هموند برگزار شود و در غیر این صورت از رسمیت خواهد افتاد.

همچنین در این نشست غیرعلنی بنا بود درباره‌ی هموندان هیات‌امنای موقوفه‌ی گیو تصمیم‌گیری شود که به گفته‌ی نایب‌رییس انجمن این بحث بی‌نتیجه ماند.

در نشست هفتاد و نهم انجمن زرتشتیان تهران فرهاد کاویانی گوهری، تاج‌گوهر خداداد کوچکی (خادم)، اردشیر اورمزدی و کورش ساسانی از هموندان هیات‌مدیره باشنده نبودند.

شایان گفتن است برای نخستین بار بود که نشست‌های هیات مدیره در گردش ۴۳ غیررسمی می‌شد.


تاریخ پست:1396/5/17 0:5 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1592

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۱۷ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۴:۵۵:۵۴

در مجموع شرایط موجود انجمن، لازم است که بزرگتران و بازرسان دخالت کنند و از وزارت کشور تقاضای انتخابات زودهنگام کنند. متاسفانه چهار چرخ انجمن پنجر است ولی هیات رییسه هنوز تخت گاز میخواهد به جلو برود. این هیات مدیره محبوبیت و مقبولیت خود را در برابر ذینفعان از دست داده و امید حل مشکلات کلیدی جامعه با این روال وجود ندارد. گزارش بازرسان در مجمع و گزارش چند جلسه اخیر را مطالعه کنید تا متوجه عمق فاجعه بشوید.

نام : یک زرتشتی زمان : ۱۷ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۰:۴۷:۱۷

آقای سپهری ماشالا دست به انحلالتان بسیار خوب است ... متن خبر را بخوانید، برای نخستین بار بعد از ۷۹ نشست غیررسمی شده است. چرا این همه جو منفی درست میکنید؟؟

نام : همکیش زمان : ۱۷ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۱:۵۷:۱۷

این جلسات همان بهتر که برگزار نشود ، اعضای این دوره انجمن به جز بالا بردن نرخ تالار خسروی مثل اینکه هیچ کار دیگری ندارند!!!! از شرایط مدارس و کیفیت تالار خسروی مشخص است که واقعا این اعضا لایق بودن تصمیم گیری برای جامعه زرتشتی نیستند. متاسفانه چندین بار شاهد افزایش نرخ تالار خسروی هستیم بدون اینکه شاهد افزایش کیفیت سرویس دهی باشیم، چه بسا در بسیاری مواردشاهد کاهش کیفیت سرویس دهی بودیم. مشخص است که هیچ گونه نظارتی وجود ندارد. لطفا مشخص شود اعضای انجمن واقعا چه می کنند جز بالا بردن قیمتها. ای کاش اعضای انجمن کمی به فکر مردم بودند و حداقل به احترام رایی که آوردند اگر کاری نمیکنند حداقل خرابکاری و اینهمه پارتی بازی نکنند. متاسفانه افرادی که در راس امور خدماتی(رستم باغ، مارکار، انجمن و...) هستند همه از یک خاندان هستند و لیاقت تنها موضوعی است که اصلا بهش توجه نشده.

نام : همکیش زمان : ۱۷ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۲:۵۰:۲۰

خدمت یک زرتشتی گرامی باید عرض کنم بجای اینکه بفرمایند برای نخستین بار بعد از 79 نشست غیر رسمی شده عرض کننددر این 79 نشست انجام شده چه کار مثبتی که به نفع جامعه باشد در این دوران صورت گرفته فقط یک نمونه بفرمایید ممنون میشوم کل جلسات انجمن خلاصه شده تصویب هزینه درمانگاه یگانگی و غیره و غیره دریغ از یک حسابرسی و یا گزارش درامد از اماکن به جرات میتوان گفت این جلسه هم بدلیل عدم حضور خسرویانی به عمد غیر رسمی کردند تا توانایی ایشان را نشان دهند و همکیش گرامی چه زیبا فرموده اند که راس امور خدماتی از یک خاندان هستند اللخصوص رستم باغ و مارکار

نام : گشتاسبی زمان : ۱۸ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۹:۰۸:۱۸

اساسنامه انجمن کاملا روشن است. سه جلسه متوالی یا پنج جلسه غیبت معادل استعفا است. کسانی که غیبت زیاد دارند باید توضیح بدهند. افراد علی البدل حاضر و توانا که جایگزین شوند. این اعضا سوگند خوردند و ما به آنها اعتماد کردیم که کار جامعه را انجام دهند. اگر نیستند یا نمیتوانند یا نمیخواهند یا پشیمان شدند مشکلی نیست. فقط زودتر تعیین تکلیف کنند تا کار جامعه نخوابد.

نام : هموند سابق زمان : ۱۸ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۰:۳۹:۲۷

با آقای سپهری کاملا موافقم. چند سال پیش پس از بیرون رفتن امید فرهنگ از سالن پذیرایی، چند صد نفر در آتشکده جمع شدند و به نحوه مدیریت انجمن اعتراض کردند. از آن موقع وضع بهتر شده؟ آیا هیات مدیره گوش شنوا دارد؟ آیا افراد جامعه برای ریاست مهم هستند؟ آیا امیدی به بهبود وضع این انجمن هست؟

نام : کنجکاو زمان : ۱۸ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۴:۲۵:۳۶

گزارش امرداد اسامی 4 نفر غایب را نوشته. بنابراین 17 نفر دیگر حاضر بودند. چرا رسمیت نداشت؟ مگر انتخاب هموندان موقوفه گیو باید غیرعلنی باشد؟ چند هفته است این انتخاب موقوفه وقت جلسه را میگیرد؟ مشکل کجاست؟

نام : فرامرز پوررستمی زمان : ۱۹ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۰:۲۷:۴۱

با درود. نام 4 تن نوشته شده که از آعاز نبوده اند. اما چون 17 تن در نشست بوده اند، نشست رسمی شده است. پس مهم نام کسانی است که با ترک نشست سبب شده اند که نشست از رسمیت بیفتد که نامشان نیست. امیدوارم بازرسان نام آنها را بگویند. یا خودشان توضیح دهند که ببینم سبب ترک نشست چه بوده است؟ شاید اگر توضیح دهند، ما هم حق را به آنان بدهیم. من خوشم نمی آید که در یک جمع همه را به یک چوب برانم. در همین هیات مدیره هم هرگز داوری عام نمی کنم و همه را از نطر توانایی و صداقت و تلاش یکسان نمی بینم. اما براین باورم که نتیجه ی نزدیک به 80 نشست می توانست بسیار بهتر و بیشتر از این باشد که هست. با برخی از هموندان هیات مدیره هم که حرف زدم، خودشان هم باور داشتند که اوضاع خوب نیست و انرژی و زمانی که میگذارند، با برون داد و حاصل نشست ها همخوانی ندارد. و به مصداق مثلی که می گوید: هر که بامش بیش برفش بیشتر، بیشترین مسوولیت را متوجه رییس هیات مدیره می دانم که سه دوره است روی صندلی ریاست می نشیند و اینهم حاصل سه دوره مدیریتش است. البته برای شکافتن بیشتر اینکه چرا انجمن زرتشتیان تهران به اندازه ی کافی کارآمدی ندارد، می توان چند برگ نوشت و به موارد دگیری هم اشاره کرد. مثلا به تاثیر عوامل با نفوذی که بیرون ازهیات مدیره هستند، اشاره کرد. اما چون دلیل و مدرک رسمی نداریم و مستند نیستند، ناگزیرباید از آنها چشم پوشی کنیم. چاره ی کار را در انحلال انجمن نمی دانم. پس امیدواریم را از دست نمی دهم و منتظر بهبود اوضاع می مانم. ایدون باد!

نام : دوست زمان : ۱۹ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۲:۰۴:۲۹

آقای پوررستمی از نوشتن چه حاصل. من هنوز بروشور رنگی جوانان کاندیدای انجمن را دارم که با عکس و سابقه مدعی تحول در انجمن بودند. پس از انتخابات همه ادعاها و وعده ها فراموش شد.

نام : دلسوز زمان : ۱۹ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۶:۳۹:۰۵

با درود جناب پور رستمی یکی از عواملی که خارج از هییت مدیره است و همیشه ایراد گرفته و نظر شخصی خود را میدهد که ممکن است اشتباه هم باشد و میخواهد نفوذ داشته باشد با عرض پوزش خود جنابعالی هستید و همکیشانی که متوجه این مسیله شده اند نیازی به مستندات آن ندارند. لطفا اجازه دهیم افرادی را که خودمان انتخاب کرده ایم بدون حاشیه آنچه را که در توان دارند به اجرا گذاشته تا هم خودشان و هم افرادی که ممکن است بعدها خواسته باشند به جامعه خدمت کنند دلسرد نشوند. با سپاس از شما و سایت خبری امرداد

نام : دلسوزتر زمان : ۱۹ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۷:۴۳:۴۵

آقای دلسوز. دقیقا موضوع این است که افرادی که انتخاب شدند آنچه را که در توان دارند به اجرا نمیگذارند. حتی در جلسه هیات مدیره شرکت نمیکنند یا جلسه را در نیمه ترک میکنند. آیا از این دلسردتر هم میشود؟

نام : باستانی زمان : ۲۰ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۱:۰۳:۱۳

آقا یا خانم دلسوز! گیرم درست می‌گویی. چرا نامت را پنهان می‌کنی. شجاعت ما کجا رفته؟!

نام : سیاوش نمیرانیان زمان : ۲۰ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۱:۰۵:۱۰

دوست دلسوز گرامی، مسلما جناب پوررستمی بازگوکننده‌ی نظر جمع نیستند و نظر خود را می‌دهند و این مساله‌ای کاملا بدیهی‌ست. در ثانی من فکر میکنم اگر آقای پوررستمی نیاز به نفوذ داشتند آنقدر در جامعه‌ی زرتشتی رای داشتند که با فراغ بال در میان ۲۱ منتخب انجمن زرتشتیان تهران رای بیاورند و نیاز نداشته باشند از بیرون از گود به صورت علنی اعمال نفوذ کنند!!!! در پایان اگر کسی ممکن است دلسرد شود همان بهتر که از اول اصلا دل را به دریا نزند، آن هم این دریای طوفانی که هر دم از آن بلا می‌خیزد ... اما پشتیبانی شما از جامعه و انجمن، و همچنین مثبت‌اندیشی شما بسیار خوشایند است. شاد و به‌کامه زیوید

نام : دلسوز زمان : ۲۱ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۵:۱۹:۱۲

با درود آقای یا خانم دلسوزتر وقتی مگوییم آنچه در توانشان هست دقیقا این است که بیشتر از این نمی توانند اگر شما میگویی بیشتر از این میتوانند حتما از افراد خبر دارید که میتوانند و نمیکنند که همان دلسرد شدنشان است. آقا یا خانم باستانی دقیقا شما هم به قول خودتان از جمله شجاعت ما کجا رفته؟را بکار برده اید و خودتان را در جمع آورده اید با نوشتن منوچهریا باستانی و یا اسامی دیگر با بنده هیچ فرقی ندارید . مسیله این است که متاسفانه آنانکه اسم میگذارند و یا اسم واقعی خود را نمی نویسند مثل بنده و پور رستمی و سیاوش گرامی وارد گود نشده ایم و فقط از بیرون میگوییم ......... کن. سیاوش گرامی دقیق فرمودید عمل جناب پور رستمی نیز علنی است و رای آوردن ایشان در جمع 21 نفر نیز دیدگاه شخصی شماست و محترم. البته من نیز اگر خبرنگار بودم حتما از همکارو پیشکسوتم دفاع میکردم و پشتیبانی شما نیز جای تقدیر دارد.من و شما و دیگران فقط انتقاد و پیشنهاد میکنیم در صورتیکه پیشنهاد دهنده خودش مسیول است که کاری برای پیشنهادش انجام دهد و این بی تعهدی ماها را میرساند .باز هم از شما و سایت خبریتان سپاسگزارم

نام : همکیش زمان : ۲۲ امرداد ۱۳۹۶ _ ۰۸:۵۴:۳۷

جناب دلسوز شما که گویی هموند کنونی انجمن هستید امیدواریم حرفهای عزیزان را بشنوید و واقعا اگر توانتان فقط عمل کردن به فرمایشات ریاست انجمن هست ای کاش از اول وارد گود نمیشدید تا دیگران از شما انتظار نداشته باشند خوشحال میشوم شما یکی از کارهای انجام شده در انجمن که باعث دلگرمی همکیشان شده را ذکر کنید

نام : دلسوز زمان : ۲۲ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۳:۵۴:۱۹

با درود خدمت همکیش این نیز نظر شخصی شماست ولی به هر چه اعتقاد دارید و قبول دارید من نه تنها در انجمن نیستم بلکه بخاطر اینکه عملکردی بهتر از اعضاءفعلی و حتی اعضاء پیشین در وجود خود ندیدم وارد گود نشدم.دلیل دیگر 21 نظر و ایده در هییت مدیره است که ممکن است همین امر باعث جلوگیری از پیشرفت و ارایه خدمات به جامعه باشد و اعضاء دستشان بسته است،حال نظرات جامعه را نیز در نظر بگیرید.بهرحال از اینکه بخاطر جامعه پیگیر مسایل میباشید از شما سپاسگزارم. البته قدردانی از سایت امرداد جای خود را دارد که اخبار جامعه را به اطلاع همه میرساند.

نام : ماوندادی زمان : ۲۲ امرداد ۱۳۹۶ _ ۲۰:۴۸:۰۲

درود. زیادسخت نگیرید اونهایی که تو انجمن رفتن و خود رو خادم مردم می دونن خود رو زدن بیخیالی. پس شما ها که دلسوز هستید خود تون دوره بعد بیایید خدمت گذار مردم باشید

نام : دلسوز زمان : ۲۳ امرداد ۱۳۹۶ _ ۱۴:۲۶:۳۸

با درود ماوندادی گرامی مثل اینکه عرض بنده را متوجه نشدید بخاطر همین نه وارد گود نمیشم و نه میگم ......کن.پس بهتر اوناییکه پیشنهاد میدن این کارو بکنند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics