تاریخ پست:1396/6/13 11:43
خبریار امرداد: گوهر برومندی

زرتشتیان واپسین ورهرام‌ایزد تابستان را برای نیایش و سپاس‌داری از پروردگار در شاه‌ورهرام ایزد تهران گردهم می‌آیند.

زرتشتیان چهارشنبه پانزدهم شهریور‌ماه 1396 خورشیدی از ساعت 19 و 30دقیقه‌ در شاه‌ورهرام ایزد همازور می‌شوند. دوست‌دارانِ شرکت در آیین نو کردن کشتی به شیوه‌ی گروهی، می‌بایست دست‌کم ۱۵ دقیقه پیش از آغاز نیایش در شاه‌ورهرام ایزد گردهم آیند. 
میزبانی این آیین دینی را یکی از زرتشتیان دهش‌مند بر دوش دارد. بایسته است باشندگان برای همازوری در آیین دینی اوستاخوانی، سدره و کشتی به همراه بیاورند.
هر ماه در گاه‌شمار زرتشتیان‌ به ۳۰ روز بخش می‌شود که هر روز نامی ویژه‌ی خود دارد. زرتشتیان در روز ورهرام‌ایزد از هر ماه در نیایشگاه‌های خود گردهم می‌آیند و به نیایش اهورامزدا می‌پردازند و سلامتی و سر‌بلندی همگان را خواستارند.

 

            

 

 


تاریخ پست:1396/6/13 11:43 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2626

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ _ ۱۳:۰۰:۳۰

با تشکر از دست اندرکاران که این سنت نیایش همگانی در این روز عزیز را ادامه میدهند از جمله آقای هرمز خسرویانی، آقای فرهاد رویین تن و مادر گرامی، آقای رویین تن خادم شاه ورهرام ایزد و خانواده، و با قدردانی از همه خیراندیشان، مویدان و موبدیاران گرامی. البته توجه داشته باشیم که تاریکی و پایان گاه ازیرن در حدود 7:50 اتفاق می افتد و اکثرا چون همه به موقع نمی آیند عملا باید تا شروع گاه ایوه سریترم برای شروع اوستا خوانی صبر نمود. پیشاپیش شاه ورهرام ایزد شهریور ماه به همه همکیشان خجسته و پرشگون باد.

نام : اردشیر زمان : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ _ ۲۲:۴۶:۰۸

با درود،هر زرتشتی بایدهمیشه سدره وکشتی همراه داشته باشدو نماز روزانه بجای آورد،از لحاظ دیگر تا سپیده غروب آفتاب جزو گاه ازیرن بوده و در شهریور ماه تا حدود ساعت ۱۹ میباشد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics