تاریخ پست:1396/6/19 18:13
خبرنگار امرداد

اسفندیار اختیاری مدیرمسوول و صاحب امتیاز ماه‌نامه پارس‌نامه به نامه‌ی سرگشاده 13 تن از هموندان گردش 35 انجمن زرتشتیان تهران پاسخ داد. پیش از این تنی چند از هموندان گردش 35 انجمن زرتشتیان تهران نامه‌ای سرگشاده پیرامون مطلب منتشر شده در ماه‌نامه‌ی پارس‌نامه درباره‌ی زمین‌های مارکار یزد را منتشر کردند.

به نام دانای بزرگ هستی بخش

جناب آقای مهندس خدایار معاونت

ریاست محترم وقت انجمن زرتشتیان تهران در واگذاری زمین‌های مارکار یزد

با درود فراوان

احتراما، نامه‌ی سرگشاده‌ی جناب‌عالی و تنی چند از اعضای محترم گردش 35 انجمن که زمین‌های مارکار را به شهرداری و دانشگاه یزد بدون دریافت وجه واگذار کردند، به این ماه‌نامه در تاریخ 1396/06/14 رسید.

ضمن تقدیر از کلیه زحمت‌کشان و بزرگان جامعه به خصوص اعضای محترم انجمن‌های زرتشتیان در ادوار مختلف، به آگاهی می‌رساند رویه این ماه‌نامه ورود به بحث‌های حاشیه‌ای گردش‌های مختلف انجمن نبوده و نیست و این نامه سرگشاده که با عنوان انجمن محترم زرتشتیان تهران منتشر شده، به هیچ عنوان مشمول قوانین مطبوعات نخواهد بود. اما به احترام افرادی که این نامه را امضا کرده‌اند، در توضیح گزارش پرونده مارکار یزد، بخش‌های مرتبط به همراه مستندات دیگری که در این نامه سرگشاده به آن اشاره نشده است، در ماه‌نامه پارس‌نامه چاپ خواهد شد.

امید است مدعیان دفاع از حقوق جامعه، به مانند اکثر دلسوزان زحمت‌کشان، در زمان مناسب و مورد نیاز به ایفای نقش ارزشمند در راستای منافع جامعه خوشنام و پرافتخار زرتشتیان بپردازند.

 

با سپاس دکتر اسفندیار اختیاری

صاحب امتیاز و مدیرمسوول

رونوشت:

مدیرمسوول محترم دوهفته‌نامه امرداد

اعضای محترم هیات‌مدیره انجمن زرتشتیان تهران

انجمن‌های محترم زرتشتیان، کرمان، یزد، شیراز، اصفهان و اهواز

مدیرمسوول محترم ماه‌نامه فروهر


تاریخ پست:1396/6/19 18:13 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1427

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ _ ۲۰:۵۴:۵۲

برای کسی که میفهمد، هیچ توضیحی لازم نیست. و برای کسی که نمیفهمد، هر توضیحی اضافه است. آنانکه میفهمند، عذاب میکشند. و آنانکه نمیفهمند، عذاب میدهند (از دکتر شریعتی)

نام : فرشید بختیاری زمان : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ _ ۲۰:۴۷:۲۸

بنابراین آقای سپهری به نقل از دکتر شریعتی می فرمایند: برای آنانکه اکنون بر صدر نشسته اند هرگونه توضیحی اضافه است و چون نمی فهمند عذاب دهنده می باشند!

نام : بهمردی زمان : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ _ ۰۹:۳۲:۵۷

آقای اختیاری از شما میخواهیم وجوه دریافتی از ساخت منبع در دخمه زرتشتیان که در زمان شما اتفاق افتاد. یا وجوه دریافتی از اتوبان شهید شوشتری در قصر فیروزه را بفرمایید به کجا واریز شد؟

نام : دوست زمان : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ _ ۰۹:۴۶:۴۸

نماینده سابق و نماینده جاری درگیر اثبات حقانیت کار خود هستند و این وسط جامعه بازنده است.

نام : مطلع زمان : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ _ ۱۹:۱۹:۳۰

با درود جناب بهمردی لطفا افکار جامعه را ننحرف نفرمایید. اصلا هنوز اتوبانی بنام شهید شوشتری وجود ندارد که وجهی بابت زمینهای قصر فیروزه داده باشند.فعلا طرح اتوبان داده شده و ضمنا زمینی بفروش نمیرسد و اگر بخواهند بفروشند مجمعی برای آن میکذارند که حتما برای تایید آن حضور شما لازم است.اگر طرح اجراء شود اجازه زمین گرفته میشود آنهم نه به قیمت متری 9 ریال که انجمن اجاره های معوقه را به همین علت نگرفته است.

نام : افشین نامدار زمان : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ _ ۰۳:۲۷:۳۰

با درود. بنده نامه سرگشاده انجمن گردش ۳۵ و نوشتار پارس نامه را با یکدیگر مقایسه کردم. به نظر می رسد که موارد زیر در نوشتار پارس نامه موجب شده که نویسندگان نامه سرگشاده آنرا به عنوان متنی متزلزل از نظر تاریخی بیان کنند:۱- جمله: انجمن تهران ۶۰ درصد از این زمین را بدون دریافت وجه به این صورت واگذار کند حالتی اعتراضی دارد و ظاهرا برای برجسته کردن این مشکل بوده است و نکته ای است که کامنت گزاران هم تلاش دارند به آن اشاره کنند. ۲- در متن نوشتار پارس نامه درباره مشکل پارک مارکار سخن به میان آمده و آنرا به صورت ضعفی برای انجمن ۳۵ عنوان شده است اما درباره قطعه ای که به دانشگاه واگذار شده سخنی به میان نیامده است. همچنین این جمله نیز حالت اعتراضی دارد.۳- و درنهایت نکته سوم این است که خرید ۹۰۰ متر زمین توسط مرتاض بیان شده است اما دو مورد از قلم افتاده است یکی اینکه این قطعه زمین در دهه ۴۰ فروخته شده و دیگر اینکه پول آن صرف خرید زمین مجموعه مارکار تهرانپارس شده است. در نوشته ماهنامه پارس نامه اینگونه برداشت می شود که ۹۰۰ متر زمین در زمان انجمن ۳۵ فروخته شده و نامی از مجموعه مارکار تهرانپارس برده نشده است. لازم به یادآوری است که بنده تلاش کردم تا افکار عمومی را روشن کنم و هر گونه نظر شخصی خود را در این مورد وارد نکرده ام و این فقط مقایسه دو نوشتار و نتیجه تفاوتهای آندو می باشد. قضاوت با خود همکیشان است. به امید روزهای بهتر برای هازمان زرتشتی

نام : مطلع تر زمان : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ _ ۰۸:۲۱:۲۰

بادرود خدمت مطلع گرامی اتوبان شهید شوشتری وجود دارد حالا شما چرا مطلع نیستید خدا داند ای کاش در مورد منبع ساخته شده هم که اقای بهمردی فرمودند به عنوان مطلع میفرمودید در ضمن اجاره زمینهای قصر فیروزه هم اگر قرار به گرفتن بیشتر از 9 ریال بود هم اکنون هم ریاست محترم انجمن و هم نماینده محترم چندین دوره جهت به نتیجه رساندن این موضوع بر مسند قدرت بوده اند و هیچ کاری در این چند سال نتوانسته اند به سرانجام برسانند ویا ما خبر نداریم لطفا به عنوان مطلع بفرمایید چه تلاش به ثمر رسیده ای در این خصوص صورت گرفته ممنون میشویم

نام : بهمردی به مطلع زمان : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ _ ۰۹:۳۱:۰۹

جناب مطلع از آقای اختیاری بپرسید زمین های دخمه یزد که در دوره ایشان منابع آب و فاضلاب یزد را در زمینهای ما ساختند چه؟ وجه آن کجا رفت؟ آقای اختیاری به همه گفتند دفتر ایشان پیگیر است و نیاز به هیچ کاری نیست. پول آن کجا رفت؟

نام : مطلع زمان : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ _ ۱۷:۰۱:۴۸

با درود جناب مطلع تر لطفا ابتدا و انتهای اتوبان شوشتری را بفرمایید تامن هم مطلع تر شوم.فعلا طرح و نام آن مطرح شده و اگر دقت فرمایید نوشته ام طرح آن داده شده . اگر شما بعنوان مطلع تر خبر دارید که انجمن با شهرداری قراردادی تنظیم کرده لطفا فقط تاریخ قرارداد وتاریخ افتتاح اتوبان را بفرمایید.

نام : ماوندادی زمان : ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ _ ۱۰:۰۱:۰۸

درود. تا آنجایی که من میدانم دخمه هم دولت (سنه 43)سند دارد هم زرتشتیان(سنه34) زمین در حدود 100 هکتارش تا کنون از دست دادیم. چند سال پیش دخمه از انجمن قاسم آباد پس گرفته شد و هیت امنایی شدگفتن برای همه محله های یزد هست. بعد از چند سال تحویل انجمن محله دادن.

نام : مطلع تر زمان : ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ _ ۰۸:۲۲:۴۹

با درود خدمت مطع 2 سوال دیگر هم توسط بنده و جناب بهمردی مطرح شده اگر جوابگو باشید به عنوان مطلع ممنون میشویم

نام : مطلع يزدي زمان : ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ _ ۱۱:۵۰:۳۲

جناب آقای مطلع تر، حتما سوالات مربوط به دخمه را از فرنشین انجمن زرتشتیان یزد بپرسید. با حکم دادگاهی که گرفته و در حال فنس کشی هست!! حتما به بقیه موارد نیز می تواند پاسخ حقوقی و قانونی بدهد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.نظر سنجی

برای گذراندن اوقات فراغت تابستان چه برنامه‌ای دارید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics