تاریخ پست:1396/6/26 10:13
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

فرماندار مریوان از تصویب مصوبه شهر جهانی «کلاش» در شورای جهانی صنایع دستی به نام مریوان خبر داد.
محمد شفیعی فرماندار مریوان ضمن شادباش این پیروزی به مردم مریوان و همه‌ی مسوولان و داوران خارجی، گفت: همدلی و همراهی همه مردم منطقه در کسب این موفقیت بی‌مانند بود. وی با اشاره به اینکه این رویداد مهم برای شهرستان مریوان و مناطقی که در ان کلاش بافته می‌شود موجب رونق صنعت صنایع دستی کلاش است افزود: یکی از مهمترین پتانسیل‌های گردشگری و جذب مسافر به مریوان و کردستان، معرفی صنایع دستی است.
وی با بیان اینکه مسوولان شهری مریوان در روند جهانی شدن کلاش مریوان تلاش فراوانی کردند، یادآور شد: حضور غدا هیجاوی فرنشین(:رییس) منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و  وین مورای فرنشین منطقه‌ای شورای جهانی صنایع دستی از شورای ثبت جهانی صنایع دستی و میزبانی خوب مردم مریوان از آنان پرونده کلاش مریوان در کمتر از دو ماه به نتیجه رسید.
فرماندار مریوان گفت: اگر چه انتخاب مریوان به عنوان شهر جهانی کلاش یک پیروزی بزرگ و یک امتیاز بزرگ در حوزه گردشگری برای مریوان و منطقه است، افزود: مریوان باید از دیگر پتانسیل‌های خود در جهت رونق گردشگری بهره ببرد که با باشندگی(:حضور) کنشگران(:فعالان) و بازاریان و فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر این امر محقق خواهد شد.


تاریخ پست:1396/6/26 10:13 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1169

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics