تاریخ پست:1396/7/3 15:11
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

شماری از گردشگران از قاره‌های اروپا، آسیا، آفریقا و اقیانوسیه امشب وارد شهر جهانی یزد می شوند. این ششمین قطار گردشگری بین المللی با نام هزار و یک شب است.

گردشگران این قطار لوکس بین المللی از کشورهای آلمان، سوئیس، بلژیک، اتریش، استرالیا، انگلستان، روسیه، الجزایر و هند، یکم مهر ماه از مسیر عشق آباد و مرز باج‌گیران از توابع استان خراسان رضوی وارد کشورمان شدند و نخست در مشهد مقدس اقامت کردند.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: این گردشگران پس از ورود به یزد از آثار تاریخی از جمله مسجد جامع، دخمه و آتشکده زرتشتیان، باغ دولت آباد و بافت تاریخی یزد دیدن می‌کنند.
به گفته‌ی محمد رضا نصیری گردشگران خارجی پس از بازدید از اماکن تاریخی شهر یزد به استانهای اصفهان، فارس و تهران عزیمت می کنند و سفر 9 روزه خود را به پایان خواهند رساند.
استان یزد 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به گستردگی 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار بوده و در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می‌توان به بناهای مذهبی، زیارتگاه‌های زرتشتیان، خانه‌های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.


تاریخ پست:1396/7/3 15:11 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1281

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics