تاریخ پست:1396/7/12 10:45
خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

شماری از آثار تاریخی ارمنستان از موزه‌ی تاریخ این کشور به ایران آورده شدند تا در نمایشگاهی برای بازدید همگانی گذاشته شوند.
برپایه‌ی توافق موزه‌ی ملی و موزه‌ی تاریخی ارمنستان برای برگزاری نمایشگاهی مشترک در ایران، ۱۰۳ اثر ازمجموعه آثار فرهنگ و تمدن کهن ارمنستان به ایران وارد شد.
این آثار مربوط به هزاره چهارم تا سده یکم پیش از میلاد است و بنا است در نمایشگاه «ایران و ارمنستان: خاطره یک سرزمین» از ۲۵ مهر ماه در موزه ملی ایران گشایش یابد و تا ۲۷ دی ماه برپاست.
این نمایشگاه دومین تجربه ایران در برگزاری نمایشگاه‌های خارجی در موزه ملی ایران است که بیشترین تمرکز آن بر آثار اورارتویی در هزاره اول پیش‎ازمیلاد دارد و از آن به عنوان فصل مشترک تاریخ ایران و ارمنستان یاد می‌شود.
پس از نمایشگاه تندیس‌های پنه‌لوپه، نمایشگاه مشترک ایران و ارمنستان دومین تجربه نمایشگاه آثار خارجی در ایران، پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، است.
شهریور سال ۱۳۹۴، سه تندیس تاریخی «پنه‌لوپه» از واتیکان و ایتالیا همراه با یک تندیس پنه‌لوپه‌ی ایرانی به مدت سه ماه و نیم در موزه ملی ایران به نمایش درآمدند، تجربه‌ای که تا پیش از آن، نه به صورت مشترک، که تنها با نمایش چندین ماهه‌ی استوانه‌ی کورش از موزه‌ی بریتانیا، به دست آوردیم.

 


تاریخ پست:1396/7/12 10:45 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :996

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics