تاریخ پست:1396/7/29 13:45
در حاشیه‌ی دومین سمینار بین‌المللی زبان‌های ایرانی برگزار شد

سپاس‌داری از بنیادگذار پژوهشکده‌ی اسلام و ایران

خبرنگار امرداد: سپینود جم

دومین سمینار بین‌المللی زبان‌های ایرانی  با سپاس‌داری از دکتر شاهرخ وفاداری، بنیاد‌گذار پژوهشکده‌ی فرهنگ اسلام و ایران  همرا شد.

در دومین سمینار بین‌المللی فرهنگ و زبان های ایرانی، آیین نکوداشت و سپاس‌داری از دکتر شاهرخ وفاداری روز دوشنبه 24 مهرماه 1396 خورشیدی با باشندگی مسوولان دانشگاه باهنر کرمان، استادان و دانشجویان در تالار صبا پژوهشکده‌ی فرهنگ اسلام و ایران دانشگاه کرمان، برگزار شد.

پژوهشکده‌ی فرهنگ اسلام و ایران، برگزار کننده‌ی این سمینار، از سوی دکتر شاهرخ وفاداری در سال 1379، با آرمان  پژوهش و مطالعه در فرهنگ ایرانی در دانشگاه شهید باهنر کرمان بنیاد‌گذاری شد. پس از مدتی ساخت این مجموعه در زیربنایی به مساحت 1600 مترمربع آغاز شد و پس از هفت سال در سال 1386 گشایش یافت. هم‌اکنون ریاست این پژوهشکده را دکتر محمدرضا صرفی بر دوش دارد.

دکتر شاهرخ وفاداری در سخنانی کوتاه و با فروتنی گفت: کار من، کار کوچکی بود که در ادامه‌ی اقدام بزرگ دکتر افضلی‌پور و بانو فاخره صبا، واقف و بنیان‌گذاران دانشگاه کرمان به فرجام رسید. او افزود: فرهنگ ایرانی گمشده‌ی من بود و من مانند هر فرد دیگری که به دنبال گمشده‌ی خود می‌گردد، به دنبال فرهنگ ایرانی می‌گشتم و به همین شوند این پژوهشکده را بنیان نهادم. دکتر وفاداری در پایان سخنانش گفت: در میدان رقابت پژوهش، از موقعیت‌های خود بهره بگیرید و باعث بالندگی ایران باشید. جهان باید بداند که ایران در این زمینه بسیار پیش‌رفته و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

دومین سمینار بین المللی زبان‌های باستانی، در تاریخ های 23 و 24 مهرماه با هم‌یاری دانشگاه فرانکفورت، گوته از آلمان و دانشگاه بوردو از فرانسه، و با جستارهایی(:مقالات) از پژوهشگران  دانشگاه تهران، پژوهشگاه میراث فرهنگی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، دانشگاه تبریز، دانشگاه ایرانشهر و شیراز، برگزار شد.

در ادامه این آیین، کلیپی از آثار باستانی و مشاهیر استان کرمان برای باشندگان پخش و لوح سپاس‌داری به عنوان یادبود به دکتر شاهرخ وفاداری پیشکش شد.

در پایان آیین نکوداشت از سنگ یادبود بنای پژوهشکده‌ی فرهنگ اسلام و ایران پرده برداری شد.

دکتر شاهرخ وفاداری

فرتور از مصطفی ودیعتی زاده است.

0114


تاریخ پست:1396/7/29 13:45 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :971

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

نظر سنجی

برای گذراندن اوقات فراغت تابستان چه برنامه‌ای دارید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics