تاریخ پست:1396/8/13 16:20
خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

فرزام فروزان، هنرمند زرتشتی به عنوان خواننده تنور به همراه گروه کُر «تنال» در چهارمین دوره مسابقات گروه‌های کُر آسیا و اقیانوسیه و جایزه بزرگ ملل موفق به کسب سه مدال طلا و یک مدال نقره شد.

سه مدال طلای به دست آمده شامل دو طلا در سطح قهرمانی در شاخه‌های موسیقی محلی و گروه‌های کر مختلط و یک طلا در سطح جایزه بزرگ ملل در شاخه آکاپلای محلی است.

رهبری این گروه بر دوش میلاد عمرانلو است که مدال نقره گروه‌های کر مختلط در سطح جایزه بزرگ ملل را به دست آورد.

فرزام فروزان هنرمند جوان زرتشتی، زاده‌ی سال ۱۳۶۳ خورشیدی است و موسیقی را از کلاس پنجم دبستان با ساز تمبک در سازمان فروهر (جوانان زرتشتی) زیر نظر کامران رحیمیان آغاز کرده است. پس از اتمام آموختن تنبک به آموختن ویلن زیر نظر محمد مقدسی پرداخت و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد آموختن نی را زیر نظر کیانی‌نژاد آغاز کرد. در سال 1388 افزون بر آواز سنتی، آواز کلاسیک و خوانندگی کرال را با گروه کر فروهر، به رهبری فرامرز رشیدی و سرپرستی دادبه اورنگی در بخش تنور آغاز کرد و برای نخستین بار تمامی اعضای گروه، در بخش آواز جمعی (کر) زرتشتیان در سال 1390 در بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شرکت کردند.

فروزان در سال 1393 با تشکیل گروه کر تنال به رهبری میلاد عمرانلو همکاری خود را با آن گروه به عنوان خواننده تنور تا به امروز ادامه داده است.

فروزان که دارای مدرک کارشناسی آبیاری کشاورزی و فوق لیسانس سازه‌های آبی است، کلاس آموزش تمبک را در خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان برگزار می‌کند.

فرتور رسیده است.

0114


تاریخ پست:1396/8/13 16:20 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1023

دیدگاه هموندان

نام : رامتین شهریاری زمان : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ _ ۱۶:۳۱:۰۲

درود بر فرزام و همه جوانان زرتشتی که در عرصه بین المللی افتخار آفرینی می کنند. خیلی مخلصیم کاکو ، ارادت داریم خدمتتون

نام : آزیتا زمان : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ _ ۲۲:۴۸:۱۵

مایه غرور وافتخار جامعه زرتشتی هستند. سربلند و سلامت باشند

نام : دادبه اورنگي زمان : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ _ ۲۳:۴۶:۱۳

دوست هنرمند و فرزانه گرامی جناب آقای فرزام فروزان... همت والا و پشتکار شما در هنرنمایی در گروه های کرال گوناگون و کسب ۳ مدال طلا و 1 مدال نقره در "چهارمین دوره مسابقات گروه‌های کُر آسیا و اقیانوسیه"و "جایزه بزرگ ملل"، ستودنی و باث افتخار زرتشتیان است... بی شک یادآوری و قدرشناسی شما از عوامل گروه کر فروهر، به عنوان نخستین گروه کرال زرتشتیان که در آن فعالیت و اجرا داشتید، نشان از وفاداری، انسان دوستی و محبت والای شماست... حضور گروه کر فروهر به عنوان نخستین گروه کر زرتشتیان ایران راه یافته به جشنواره های بین المللی موسیقی فجر و شمسه، و هنرنمایی در همایش ها و جشن های ملی، و کسب رتبه های برتر در جشنواره های گوناگون موسیقی زرتشتیان در زمانی کوتاه از بنیان گذاری گروه با همت، غیرت و پشتکار دوستانی همچون شما ممکن بود. گروهی که از سال 1388 با تلاش بسیار و با آموزش از پایه جوانان زرتشتی، بنیان گذاری شد و راه چندین ساله را یک شبه نپیمود... همیاری و همراهی شما با گروه کر فروهر، فراموش نشدنی است... همتتان افزون، تندرست و دلشاد باشید...

نام : همایون مهرزاد زمان : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ _ ۰۸:۳۶:۳۷

تندرست و شاد باشید در همه مراحل زندگی .شادباش فراوان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics