تاریخ پست:1396/8/15 20:33
خبرنگار امرداد: مهبد فرامرزی

آیت‌الله سیستانیآیت‌الله علی سیستانی در راستای مساله‌ی تعلیق سپنتا نیکنام، هموند زرتشتی شورای شهر یزد از این شورا به پرسشی درباره‌ی فعالیت‌های غیرمسلمانان در امور مسلمانان پاسخ داد.

شفقنا در پرسشی از دفتر آیت‌الله سیستانی پرسید: اگر غیرمسلمان تعهد دهد که در چارچوب مقررات و قوانین نظام اسلامی عمل کند، آیا انتخاب فردی از اقلیت‌های مذهبی توسط مردم از طریق برگزاری انتخابات در شهرهایی با اکثریت مسلمان و یا بر عهده گرفتن  نمایندگی مردم توسط او جهت انجام امور مدنی و اداره شهر و امثال آن، خلاف شرع مقدس اسلام است؟ آیا در تاریخ حکومت نبی مکرم اسلام حضرت محمد صلوات الله و سلامه علیه و امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام، از مشارکت غیر مسلمانان، برای اداره و توسعه امور مسلمین به ویژه در معماری و پزشکی و فنون دیگر بهره برده نشده است؟ آیا در سیره و فرمایشات اهل بیت علیهم السلام در این خصوص منعی وجود دارد؟

این مرجع تقلید شیعه نیزبه این استفتا این‌گونه پاسخ داد: «بسمه تعالی شأنه، مجرد استفاده از مهارت‌های غیرمسلمان حرمت ندارد.»

بنابر منبع اینترنتی ویکی‌فقه، اصطلاح حرمت به چَم(:معنی) حرام است.


تاریخ پست:1396/8/15 20:33 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1974

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ _ ۲۱:۱۴:۰۱

شایسته است و درخواست میشود که مقام معظم رهبری آیت اله خامنه ای به این موضوع ورود نمایند و با فتوا و حکم حکومتی خود به این مساله که ابعاد اجتماعی و سیاسی بین المللی پیدا نموده و به اعتبار نظام لطمه میزند پایان دهند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics