تاریخ پست:1396/8/17 15:32
خبریار امرداد: گوهر برومندی

دیدگاه دولت درباره‌ی هموند شورای شهر یزد این بود که نمی‌توان قانون را به ناگاه دگرگون کرد پس سپنتا نیکنام می‌تواند مانند دوره‌ی پیش به کار خود ادامه دهد.

محمود واعظی، رییس‌ دفتر رییس‌جمهوری، درباره‌ی توافق مجلس با قوه‌ی قضاییه پیرامون هموند زرتشتی شورای شهر یزد خبر داد و گفت: مجلس به توافق خوبی با قوه‌ی قضاییه رسیده است که تا زمانی‌که قانون دگرگون نشود، سپنتا نیکنام بتواند مانند دوره‌ی پیش به کار خود ادامه دهد. دید‌گاه دولت هم همواره همین بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، محمود واعظی پیش از ظهر امروز در حاشیه‌ی نشست هیات دولت در میان خبرنگاران درباره‌ی جایگاه دولت نسبت به هموند زرتشتی شورای شهر یزد گفت: این کاری نیست که در اختیار قوه‌ی مجریه باشد، از آغاز کار بازبینی بر شوراها در اختیار مجلس بوده است؛ مجلس موضوع را دنبال کرده و خوشبختانه به توافق‌های خوبی با قوه‌ی قضاییه در این زمینه رسیده‌اند و تا تعیین تکلیف این قانون، این هموند شورا باید در جلسه‌های شورای شهر حضور داشته باشد.

وی افزود: دیدگاه رییس‌جمهوری و هیات وزیران در موضوع سپنتا نیکنام این بود که نمی‌توان قانون را به نا‌گاه دگرگون کرد. هر قانونی که به پذیرش شورای نگهبان رسید، باید از اعتباری برخوردار باشد که که همه‌ی نهادها روی آن حساب باز کنند.


تاریخ پست:1396/8/17 15:32 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1149

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics