تاریخ پست:1396/8/17 16:14
از سوی بنیاد فردوسی برگزار شد

سپاس‌داری از کارگردان نمایش سهروردی

خبرنگار امرداد: سپینود جم

آیین سپاس‌داری از شکرخدا گودرزی، نویسنده و کارگردان و هنرمندان نمایش سهروردی با باشندگی دکتر قدمعلی سرامی، پژوهشگر برجسته ایران و یاسر موحدفرد، دبیرکل بنیاد فردوسی، شامگاه سه‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه ۱۳۹۶ خورشیدی در تالار وحدت برگزار شد.

برپایه‌ی تصویب اساس‌نامه‌ی نوین بنیاد فردوسی، ماموریت بازشناسی مفاخر فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی-اسلامی بر دوش این بنیاد مردم‌نهاد قرار گرفته است. در نخستین گام ساخت سردیس و تندیس ۲۰۰ تن از نام‌آوران ایران با همکاری گروه هنری یادمان و بنیاد فردوسی انجام شد که به هنرمندان و پژوهشگران برگزیده‌ی کشور پیشکش خواهد شد.

در همین راستا از شکرخدا گودرزی برای یک عمر کوشش هنری و پژوهشی برای بازشناسی نام‌آوران ایرانی از سوی بنیاد فردوسی با سردیس سهروردی که به تازگی از سوی گروه هنری یادمان ساخته شده، سپاس‌داری شد.

نمایش سهروردی به واکاوی زندگی عاشقانه و سراسر رمز و راز شهاب‌الدین سهروردی، فرزانه‌ی ایرانی و بنیانگذار فلسفه و حکمت اشراق پرداخته است.

نمایش سهروردی به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و با بازی تاثیرگذار بازیگران مطرح هنرهای نمایشی علی دهکردی، اصغر همت، فخرالدین صدیق‌شریف، افسر اسدی، الهام جعفرنژاد، مجید جعفری، علیرضا درویش‌نژاد، حبیب دهقان‌نسب، نوید گودرزی، اصغر معینی، سمیه میربها و گروهی از هنرجویان هنرهای آیینی و نمایشی و با اجرای شورانگیز گروه موسیقی به رهبری بهنام از مهرماه 1396 در تالار وحدت به روی صحنه رفته است.  تالار وحدت تا ۲۴ آبان‌ماه ۱۳۹۶ هر شب از ساعت 18 میزبان شیفتگان فرهنگ و تمدن ایران برای دیدار از نمایش ارزشمند سهروردی است.


تاریخ پست:1396/8/17 16:14 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :954

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics