تاریخ پست:1396/8/30 17:17
سوده حاجی‌کرم

کرمانشاه استان شیرمردان و شیرزنان کُرد به تازگی بلایی را از سر گذرانده است که هم‌چنان با دشواری‌های پس از زمین‌لرزه دست و پنجه نرم می‌کند.

چندی پیش عکاس امرداد سری به برخی از روستاهای آسیب دیده زد و گفته‌هایی را عنوان کرد که بایسته است به برخی از آن‌ها اشاره کنم. مردم شهر سر پل ذهاب آسیب بیشتری دیده‌اند چرا که زمین‌لرزه در این پهنه بدون پیش لرزه روی داده است ولی در شهری مانند ازگله پیش لرزه سبب آن شده است که مردم آگاه شوند و خانه‌های خود را ترک کنند، به همین روی خسارت جانی کمتری داشته‌اند. خوش‌بختانه مردم نیک‌اندیش و از جان گذشته، از سراسر ایران به یاری مردم کرمانشاه شتافتند. در همین راستا آسیب‌دیدگان این زمین‌لرزه سپاسگزار مردم فداکار ایران هستند و همه جا، همه‌ِ‌ی مردم از فداکاری‌ها و محبت‌هایی که مردم نسبت به آنها داشتند، یاد کردند.
از این گزارش میدانی خبر بدی هم به ما رسید که گویا در بازار آزاد چادرهای هلال احمر در ازای پرداخت مبلغی از سوی آسیب‌دیدگان به آن‌ها داده می‌شد. جای بسی اندیشیدن است که چطور می‌توان از مردم نیازمندی که دارایی و حتا خانواده خود را از دست داد‌ه‌اند طلب پول کرد. مردم شهر سر پل ذهاب و شهرها و روستاهای دیگر با سختی‌ها و کمبودهای فراوانی روبه‌رو هستند و از نظر بهداشتی نیازهایی همچون شامپو و صابون و وسایل بهداشتی دیگر دارند.
هوای سرد پهنه کرمانشاه عرصه را برای آسیب‌دیدگان تنگ کرده است و تهیه کانکس از نیازهای اولیه هم‌میهنان ما است. فراموش نکنیم که آسیب‌دیدگان پس از تمام یاری‌های ما هنوز هم نیاز به یاری‌های بیشتری دارند. 

فرتور از زینب مهدوی است.

0114

 


تاریخ پست:1396/8/30 17:17 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1711

دیدگاه هموندان

نام : آناهیتا زمان : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ _ ۱۹:۵۳:۳۱

آفرین به بانو مهدوی و عکسهایش که از این واقعه ناگوار روایت تصویری رقم زدند،متاسفیم برای برخی نهادها و ارگانها، زنده باد ارتش سرافراز

نام : مهناز زمان : ۱ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۱:۳۶:۲۷

عکسهای پرباری هستند. خدا قوت به عکاس امرداد

نام : ... زمان : ۱ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۳:۴۲:۳۲

عکس های بسیار زیبایی هستند درود بر خانم مهدوی

نام : همکیش زمان : ۱ آذر ۱۳۹۶ _ ۲۰:۲۶:۴۲

سپاس از امرداد و خانم مهدوی که پا به پای دیگر رسانه ها با عکسها و گزارش اختصاصی این واقعه ناگوار را پوشش دادند

نام : هلاله زمان : ۱ آذر ۱۳۹۶ _ ۲۱:۵۲:۳۹

این احساس دوگانه ی درد و بی سامانی و اندوه ، با عکسهای هنرمندانه و پرقصه ی زینب مهدوی، برای همیشه در اعماق قلب ِ من، به یادگار خواهد ماند.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics