تاریخ پست:1396/9/5 9:21
خبرنگار امرداد: سیاوش نمیرانیان

انجمن زرتشتیان تهراندستورنشست مجمع همگانی عادی به طور فوق‌العاده‌ی انجمن زرتشتیان تهران مشخص شد.

روابط عمومی انجمن در آگاهی‌نامه‌ای زمان برگزاری نوبت دوم مجمع را آدینه، ۱۰ آذرماه ۱۳۹۶ خورشیدی از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه در تالار خسروی اعلام کرده است. زرتشتیانی که کارت شناسایی از انجمن تهران دارند می‌توانند با ارایه‌ی کارت خود در این نشست باشنده باشند.

در این آگاهی‌نامه دستور نشست بدین‌گونه بازگو شده است:

۱. انتخاب هیات رییسه مجمع

۲. تعیین محل مصرف وجه خالص حاصل از فروش زمین واقع در بلوار صدوقی یزد (اهرستان) با توجه به مصوبه فروش مجمع عمومی مورخ ۵ اسفند ۱۳۸۴ به شرح زیر:

الف) ۵۰ درصد از وجه، در اختیار انجمن زرتشتیان اهرستان یزد قرار بگیرد تا به شرح موارد مطروحه در نامه شماره  ۹۵/۸۶۳ مورخ ۱۳۹۶/۷/۲۱ آن انجمن صرف انجام امور اظهاری گردد.

ب) ۲۵ درصد از وجه، صرف هزینه‌های قانونی، اداری و یا ساختمانی لازم به منظور تثبیت مالکیت و بهره‌برداری از مجموعه زمین‌ها و املاک عام‌المنفعه‌ای شود که توسط انجمن زرتشتیان ایرانی بمبئی و انجمن اکابر پارسیان هند در استان یزد خریداری و یا احداث شده‌اند و به موجب وکالت خود ایشان در اختیار انجمن زرتشتیان تهران است.

ج) ۲۵ درصد از وجه، صرف ساخت و تکمیل دو ساختمان در حال اجرا و نیمه‌کاره‌ی انجمن زرتشتیان تهران (ساختمان خرمن گیو و ساختمان کیخسروی) شود.

۳. فروش خانه‌ی واقع در خیابان ابوریحان (خانه روان‌شاد بهرام کیانی پور) و خرید واحد مسکونی جایگزین به منظور امکان سکونت و نام‌گذاری به نام آن روان‌شاد (عمل به نیت‌نامه)، حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از فروش.

در همین راستا روابط عمومی انجمن زرتشتیان تهران در تارنمای این انجمن برخی موارد را پیرامون این دستور نشست و همچنین خانه‌ی روان‌شاد بهرام کیانی‌پور توضیح داده است که می‌توانید از اینجا و اینجا بخوانید.


تاریخ پست:1396/9/5 9:21 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1761

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۵ آذر ۱۳۹۶ _ ۰۹:۵۶:۰۱

مورد دوم موارد مبهم بسیاری دارد. چرا ۵۰ درصد باید به انجمن اهرستان داده شود؟ بند ب آن هم گنگ و مبهم است. چگونه مجمع به این دستور جلسه مبهم باید رای دهد؟؟!!

نام : یک همکیش زمان : ۵ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۲:۵۸:۰۵

خوب است برای این امور، روش معاملات هم در صورت نیاز، روشن باشد. مثلاً سازمان تآمین اجتماعی، آیین نامه معاملاتی دارد که ماده 36 آن می‌گوید: «فروش اموال غیر منقول به پیشنهاد مدیرعامل، تآیید هیات مدیره و تصویب هیات امنا، با کسب نظر کارشناس رسمی دادگستری به صورت مزایده عمومی و یا از طریق مؤسسه املاک و مستغلات صندوق انجام خواهد شد». ظاهرا، معلوم نیست که انجمن در صورت کسب مجوز، برای تعیین قیمتهای خرید و فروش و تعیین خریدار و فروشنده چه خواهد کرد و همانطور که می دانیم، صورتهای مالی سالانه انجمن تهران حسابرسی نمی‌شود و حتی مانند گزارش‌های ذکر شده در بالا، از وبسایت انجمن قابل دسترس نیست؛ امری به سادگی قابل تحقق است.

نام : همکیش دلسوز زمان : ۵ آذر ۱۳۹۶ _ ۲۰:۰۸:۳۱

در ارتباط باموضوع جلسه پیامی روز8/8/96درذیل جلسه فوق العاده انجمن بعرض رسانده ام.در توضیحات سایت انجمن امده است که 50%ازارزش فروش زمین اهرستان به مردم غیرتمندو... اهرستان تعلق گیرد.ایا میخواهید این مردم را باپول بخریدیاآنها فروشنده غیرتشان هستند.میدانید حقوق جامعه زرتشتی در یزد راداریدمعامله میکنید؟چرا خودتان عامل تفرقه میشوید؟آیا جامعه حق ندارد مسایل پشت پرده این توافق (ها)که در جلسات غیر علنی گرفته شده است را بداند وسپس رای بدهد.درهر حال تاریخ را فراموش نکنیم.

نام : اسفندیار خسروی زمان : ۷ آذر ۱۳۹۶ _ ۰۷:۲۰:۰۴

با درودوبا امیدبه پیروزی دانایی.انجمن براحتی از کنارتعیین تکلیف زمین واگذاری به دکتر مرتاض واعلام مبالغ دریافتی یا دریافتنی ومحل خرج آن واخذ مصوبه از مجمع میگذرد وموضوع تازه مطرح مینماید. بهترنیست انجمن شرافت همکیشان ارجمند اهرستانی رابرای فروش زمین اهرستان واسطه نکند.آیا نیت واقف استفاده عموم همکیشان از درآمد زمین نبوده است؟چه ضرورتی دارد این زمین ارزشمند دراوج رکود فروخته شود. وجوه مربوط به واگذاری زمین به دکتر مرتاض میتوانداهداف اعلام شده انجمن را برآورده نماید بویژه که انجمن فعلی تا خردادماه سال آینده فرصت خدمت دارد.

نام : همکیش زمان : ۸ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۳:۵۶:۵۸

درود بر نیک اندیشان و خدمت گزاران جامعه اولا مصوبه سال 84 چنین بنده هایی ندارد که چند درصد به کجا و چقدر به جایی دیگر هزینه شود . مصوبه سال 84 مجمع اجازه فروش و وجه حاصل در پرورشگاه یا بعبارتی در پردیس مارکار یزد می بایست هزینه گردد و هیچگونه مبلغی به هیچ ارگان و انجمنی تعلق ندارد. لطفا همکیشان قبل از هر چیز مصوبه 84 را رویت نمایند. دوما اگر تصمیم هییت مدیره گرامی تغییر محل هزینه است این مصوبه کلا باید مجددا تصمیم گیری شود یعنی حتی فروش آن مجددا توسط مجمع مصوب گردد.در زمان گذشته شاید نیازی برای آن محل بوده و اگر تابحال فروش نرفته حتما هزینه آن اورژانسی نبوده است پس فعلا با توجه به رکود در این زمان نیازی به فروش هم نیست . تا بحال ادوار گذشته بدون فروش همه هزینه ها را پرداخت کرده اند این چند ماه هم گردش فعلی تحمل کند. سوما مطمینا چون انجمن اهرستان مبلغ قابل توجهی میخواهد بگیرد و فقط میخواهد در اهرستان سالن پذیرایی دایر کند در پی انجام این معامله میباشد.همکیشان گرامی لطفا با تحقیق کامل تصمیم گیری نمایید کلا فروش زمین صحیح نمی باشد.

نام : ماوندادی زمان : ۸ آذر ۱۳۹۶ _ ۲۲:۳۷:۳۸

مگر این ساختمان خرمن گیو و کیخسروی چقدر خرج داره که یک میلیارد و چهارصد ملیون مرتاض خرجش کردن هنوز هم دست از زمین های مارکار بر نمیدارن. تو انجمن بریدن و دوختن بنظر من این مجمع از سر اجبار قانون هست وگر نه تو این رکود خرید و فروش زمین کسی این کار رو نمیکنه..........

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics