تاریخ پست:1396/9/12 16:44
جواد مظفری

باتوجه به زلزله کرمانشاه تصمیم گرفتیم در حد و توان خود هر کمکی که می‌توانیم برای مردم زلزله زده انجام دهیم. از دوستم، پوریا نوشادی که از افراد کوشا در جامعه‌ی زرتشتی کرمان است درخواست همکاری کردم و او مامور شد که در میان همکیشان خود ابتدا نیازها را مطرح کرده و سپس در صورت تمایل نسبت به جمع‌آوری اقلام مورد نظر اقدام کند. این کار با استقبال بی‌مانندی روبه‌رو شد و شمار زیادی وسیله از جمله پتو، لباس گرم و چراغ گرم‌کننده اهدا شد.

نخست با شبکه‌های اجتماعی یک پوشش خبری با عنوان «کرمانشاه را دریابیم» آغاز به آگاهی‌رسانی و تشویق مردم برای کمک و یاری‌رسانی به زلزله‌زدگان کردیم. پس از دو روز با توجه به اعتمادی که مردم به ما و جامعه زرتشتی داشتند وسایل مورد نیاز را تحویل کافی‌شاپ «کوچ» دادند.

نیازهای بهداشتی مردم جمع‌آوری شد. پس از هماهنگی که با دوستان در کرمانشاه داشتیم متوجه شدیم که نیاز به وسیله‌های گرمایشی بیشتر از این است. پس تصمیم به خرید و گردآوری این اقلام گرفتیم که سرانجام به اندازه‌ی یک کامیون، یک نیسان و یک مزدا وسیله فراهم شد.

پس از رسیدن به کرمانشاه با هماهنگی دوستان به این نتیجه رسیدیم که وسایل را به روستای ثلاث باباجانی و روستاهای پیرامون آن و روستای ازگله که کانون زلزله بود ببریم؛ یک روز کامل صرف شد تا این وسایل میان مردم پخش شود.

اما شیرین‌ترین و تاثیرگذارترین کار گروه ما پخش اسباب‌بازی میان کودکان زلزله‌زده بود که تاثیر بسیار زیادی در روحیه‌ی آن‌ها داشت.

در پایان از جامعه‌ی زرتشتی کرمان که همیشه پشتیبان و یار و یاور ایران و ایرانی بوده‌اند، سپاسگزارم.

فرتور از پوریا نوشادی است.

0114


تاریخ پست:1396/9/12 16:44 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1566

دیدگاه هموندان

نام : همایون مهرزاد زمان : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ _ ۲۲:۲۲:۴۴

دستانتان گرم همشهریان خوبم که دلهایی را گرم کردید در این روزگار سرد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics