تاریخ پست:1396/9/12 14:57
صیدی درباره دگرگونی اساس‌نامه گفت:

انجمن می‌تواند پس از ساماندهی اعضا مجمع برگزار کند

خبرنگار امرداد: آریا جوانمردی

پروین صیدی نماینده‌ی وزارت کشور در امور اقلیت‌ها در گفت‌وگو با امرداد گفت انجمن زرتشتیان تهران می‌تواند با سامان‌دهی اعضای خود مجمع فوق‌العاده برای دگرگونی اساس‌نامه را برگزار کند.

او راه‌کار پیشنهادی را سر و سامان دادن به وضعیت هموندان انجمن دانست و افزود: «انجمن باید صادر کردن کارت‌های جدید را آغاز کند و اطلاعیه‌ای بدهد و تعداد اعضای خود را با فراخوانی مشخص کند. برخی از انجمن‌های زرتشتی کارت صادر کرده‌اند و انتخابات را براساس کسانی که کارت عضویت دارند برگزار می‌کنند. یکی از راه‌کارها این است که اعضای گذشته اعلام عضویت کنند و کسانی که کارت ندارند نسبت به گرفتن کارت اقدام کنند.»

صیدی افزود می‌توان زمانی را مشخص کرد تا اعضای انجمن تا آن زمان فرصت داشته باشند، عضویت خود را مشخص کنند سپس با یک سوم از تعداد مشخص شده مجمع برگزار شود.

صیدی یکی از مزایای این کار را مشخص شدن تعداد کسانی دانست که کارت عضویت انجمن زرتشتیان تهران را دارند.

براساس اساس‌نامه‌ی کنونی انجمن زرتشتیان تهران برگزاری مجمع به صورت فوق‌العاده به شیوه‌ی قانون تجارت خواهد بود که در آن یک سوم اعضای انجمن می‌بایست در مجمع باشنده باشند.


تاریخ پست:1396/9/12 14:57 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :719

دیدگاه هموندان

نام : مهران سپهری زمان : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۸:۴۱:۳۶

این یعنی ماه ها در انتظار سیستم کارت عضویت و اعلام عضویت. این یعنی دوره فترت طولانی، اگر غیر ممکن نباشد. ظاهرا ثبت شرکت ها، و به روایتی وزارت کشور، انتخابات بعد را منوط به تصویب اسانامه جدید کرده است.

نام : یک همکیش زمان : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۰:۳۹:۵۰

1- شایسته است وزارت کشور، نسبت به انتشار مبانی قانونی پیشنهاد خود، برای تغییر اساسنامه اقدام کند. معلوم نیست که این مطلب مستند به الف- قانون است یا ب- یک آیین نامه‌، یا ج-نظر شخصی یک فرد، و 2- اینکه چرا در ادوار پیشین انجمن، تصمیمات مجمع عمومی انجمن زرتشتیان تهران بدون دخالت وزرات کشور، اعتبار داشته و در رورنامه رسمی چاپ می‌شده است (http://www.rrk.ir/News/ShowOldNews.aspx?Code=681109 که میگوید «طبق صورتجلسه مجمع عمومی عادی نوبت دوم مورخ 6/3/90 موسسه مزبور که در تاریخ 31/4/91 واصل گردید...” و مرجع تصمیم گیری مجمع عمومی بوده است و نه شخص دیگر) ولی اخیرا نیاز به دخالت وزارت کشور پیدا شده است (مثلاً http://www.rrk.ir/News/ShowNews.aspx?Code=13010233 که میگوید «به استناد صورتجلسه هیات مدیره مورخ 27/08/1394 و به استناد مجوز به شماره 135070 مورخ 12/10/1394 وزارت کشور تصمیمات ذیل اتخاذ شد...» که در آن خبری از تصمیمات مجمع عمومی نیست و ظاهراً وزرات کشور است که به تصمیمات هیات مدیره اعتبار بخشیده است)، آیا این باعث نمی‌شود که کسانی به جای آنکه با رعایت قانون، از زرتشتیان تهران، برای اعمالشان، کسب اعتبار کنند، نسبت به انجام هر گونه عملی اقدام ورزند و سپس به دنبال تآیید گرفتن از وزارت کشور باشند؟

نام : همکیش زمان : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۲:۳۸:۵۷

چرا اصلا اساسنامه انجمن باید عوض شود؟ این اساسنامه از زمان کیخسرو شاهرخ کار کرده و مشکل خاصی ندارد. کمبودها را با آیین نامه داخلی پوشش بدهید. تغییر اساسنامه با یک سوم کل اعضا بسیار دشوار است.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics