تاریخ پست:1396/9/21 12:13
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در نشست علنی مجلس تصویب کردند که اقلیت‌های دینی می‌توانند در انتخابات شوراهای اسلامی نامزد شوند.

برپایه‌ی خبر منتشر شده از سوی ایسنا، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز 21 آذرماه 1396 خورشیدی و در جریان بررسی جزییات طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها، ماده‌ی یک این طرح را با 153 رای موافق از مجموع 215 نماینده باشنده به تصویب رساندند. بر این اساس اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می‌توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند. بر این اساس اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

گفتنی است با تصویب ماده 4 این طرح نیز، این طرح، از شورای شهر پنجم(شورای کنونی) لازم الاجرا است. به این گونه سپنتا نیکنام هموند زرتشتی تعلیق‌شده در شورای شهر یزد، پس از تایید شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام بر سر کار بازخواهد گشت.

این ماده با ۱۵۳ رای موافق، ۴۱ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده‌ی باشنده در مجلس به تصویب رسید.


تاریخ پست:1396/9/21 12:13 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1301

دیدگاه هموندان

نام : کاملیا ورشوی زمان : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۳:۱۸:۳۰

عالی

نام : مهران سپهری زمان : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ _ ۱۷:۱۲:۵۴

با تشکر از نماینده ایرانیان زرتشتی و 153 نماینده خردمند مجلس. علی رغم تمام تلاش مخرب و جوسازی منفی تندروها از جمله نامه اساتید حوزه و دانشگاه در یزد و لابی پشت پرده نمایندگان، مجلس با اکثریت قابل توجه به مفهوم ملت واحده امام خمینی رای داد. دیگر زمان صدر اسلام و آغاز انقلاب نیست. زمانی است که فرد فرد ایرانی باید در آبادانی کشور سهیم باشد. مسلما این قانون به مجمع تشخیص مصلحت خواهد رفت. موضوعی که فراتر از یک عضو شورای شهر و در واقع بخشی از حقوق شهروندی ایرانیان است. بدون شک، از نظر من، تایید این قانون به مصلحت نظام است، به خصوص که در سطح بین المللی به وجهه و جایگاه نظام مربوط شود.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics