تاریخ پست:1396/10/3 19:43
خبرنگار امرداد: پوروچیستا رستمی

اسفندیار اختیاری با وجود دست رد شورای نگهبان بر باشندگی اقلیت‌ها در شورای شهروروستا بار دیگر این طرح را به جریان انداخت. 

برپایه‌ی خبر منتشر شده از سوی ایسنا، اسفندیار اختیاری نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس با حضور در نشستی از بررسی و پافشاری کمیسیون شوراهای مجلس خبر داد.

وی در نشستی که به بررسی طرح اصلاح قانون شوراها در کمیسیون شوراها با حضور نماینده شورای نگهبان برگزار شده بود، ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها را مورد بررسی قرار داد. در این نشست کمیسیون شوراها بر دیدگاه پیشین خود و مجلس پافشاری کرد و به عضویت پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها رای داد. این کمیسیون اعلام کرد که باید همانند ۲۰ سال گذشته به پیروان ادیان توحیدی اجازه حضور در انتخابات شوراها را بدهد.

پس از این نشست قرار شد این طرح بار دیگر در صحن علنی مجلس مطرح شود و در صورت تایید نمایندگان به مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصمیم‌گیری نهایی داده شود.


تاریخ پست:1396/10/3 19:43 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :844

دیدگاه هموندان

نام : شهریار از یزد زمان : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ _ ۲۱:۴۸:۰۶

با درود بسیاری از روستاهای یزد را زرتشتیان ویا از سرمایه پارسیان هند بنا نهاده اند (رجوع شود به داستان رز و دشت سپیدار نوشته شهریار هیربد ) آیا درست است که عضوی از اعضای شورا در آن روستا زرتشتی نباشد ؟ اینکه گفته میشود اقلیت نمی تواند به اکثریت مسلمان دستور بدهد ، آیا یک پزشک زرتشتی که برای بهبود بیمار مسلمانش نسخه مینویسد وسفارش میکند از بعضی غاا ها پرهیز کند نباید دستور بدهد ؟

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics