تاریخ پست:1396/11/9 16:28
خبرنگار امرداد: سپینود جم

خانه‌ی تاریخی افشاریان در شهر شیراز از سوی صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و مکان‌های تاریخی ـ فرهنگی کشور با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به  مزایده گذاشته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در پی روند واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه‌گذاران از سوی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، خانه‌های تاریخی افشاریان برجای مانده از روزگار قاجار در شهر شیراز، با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به گونه‌ی مزایده واگذار خواهد شد.

برپایه‌ی این گزارش این خانه‌ی تاریخی با قرارداد 15 ساله واگذار می‌شود و درخواست‌کنندگان برای شرکت در مزایده می‌توانند اسناد مزایده را از دبیرخانه‌ی کمسیون مزایده‌ی صندوق احیا، به نشانی: تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان، عمارت مسعودیه، ساختمان صندوق احیا به شماره تلفن 33992016-021 و یا پایگاه اینترنتی صندوق احیا به آدرس www.chre.ir وهمچنین پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات تا تاریخ 14/11/1396 خورشیدی، دریافت کنند.

 

همچنین درخواست‌کنندگان برای شرکت در مزایده می‌توانند پیشنهادهای خود را تا ساعت 18 سه‌شنبه 24/11/1396 به دفتر مرکزی صندوقبفرستند. پاکت‌های مزایده ساعت 11 یک‌شنبه 29/11/1396 گشوده می‌شود.

خانه‌ی تاریخی افشاریان آمیخته‌ای از فضاهای دو گونه بدون ارسی و با ارسی است. این سازه دارای حیاط مرکزی بوده و در سه جبهه‌ی آن یک اتاق ارسی، دو راهرو و دو اتاق دو دری ساخته شده است. سازه به‌گونه‌ی دیوار باربر، طاق ضربی، طاق و قوس ساخته شده است. بیشترین مصالح به کار رفته در سازه آجر، سنگ، ملات گچ و چوب است. همچنین آذین‌بندی به کار گرفته شده در سازه حجاری، تزیینات چوبی، کاشی‌کاری، آجرکاری، نقاشی، آیینه کاری و گچبری است. این سازه‌ی تاریخی از سوی مستشیرالملک، برادر قوام‌الملک در روزگار قاجاریه ساخته شده است.

 

 

 


تاریخ پست:1396/11/9 16:28 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1485

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics