تاریخ پست:1396/12/12 13:8
با حضور حمید فرخ نژاد و رضا کیانیان

«قلب سیمرغ» پس از درگذشت کارگردان به روی پرده می‌رود

خبرنگار امرداد: فرزانه خسروی

انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» اثر زنده‌یاد وحید نصیریان -هنرمند آذربایجانی- در گروه سینمایی «هنر و تجربه»به روی پرده می‌رود.
به گزارش روابط عمومی فیلم «قلب سیمرغ»، آخرین اثر سینمایی زنده‌یاد وحید نصیریان با عنوان «قلب سیمرغ» از تاریخ ۱۳ اسفندماه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران می‌شود و آیین افتتاح آن هم پسین روز ۱۴ اسفندماه ساعت ۲۰ در موزه سینما برپا خواهد شد.
در این فیلم انیمیشن که از سوی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، بازیگرانی چون حمید فرخ‌نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه‌نژاد در دو نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیرال» صداپیشه نقش‌هایی هستند که نصیریان در «قلب سیمرغ» خلق کرده است.
مهدی ابوهاشم و وحید نصیریان نویسندگان، پیام آزادی آهنگساز، محمود موسوی‌نژاد طراح صدا و صداگذاری، نیما دهخوارقانی، مشهود ولیان، بابک تهرانی و محمود میروهابی انیماتورها، امیر سلامتی مدیرنورپردازی و رندرینگ، امیر سحرخیز و محمد رستمی جلوه‌های ویژه، وحید نصیریان تدوین، وحید نصیریان طراح کاراکترها و مهدی نادری بازنویسی دیالوگ‌ها عوامل ساخت انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» هستند.
در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» چنین آمده است: در آینده‌ای دور، میان انسان‌های کره زمین جنگی همه‌گیر در حال انجام است. در این میان، «سپنتا»، سعی دارد «مینو»، زن پا به ماهش را از این مهلکه بیرون برده و به غاری برساند که توسط نیروی «سیمرغ» از آن محافظت می‌شود. آن‌ها نام فرزند خود را «رها» می‌گذارند. درگیر و دار این جنگ، «اژدهاک» که در کوه دماوند به بند کشیده شده بود، آزاد می‌شود. رها پس از سال‌ها به جنگ اژدهاک می‌رود و با وجود کوچکش بر اژدها پیروز شده و ناجی سرزمینش می‌شود.


تاریخ پست:1396/12/12 13:8 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :612

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics