تاریخ پست:1396/12/14 13:13
هومن لازمی

همایش ویرایش با سخنرانی تنی چند از ویراستاران، استادان و دست‌اندرکاران چاپ به سالمه (:تاریخ) دوشنبه، 14 اسفندماه 1396، در سرای کتاب واقع در خیابان انقلاب، میان خیابان فلسطین و برادران مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸۰،  طبقه‌ی 2- برگزار می‌شود.

این همایش با سخنرانی نیکنام حسینی‌پور (سرپرست خانه‌ی کتاب)، احمد سمیعی گیلانی (هموند پیوسته‌ی فرهنگستان زبان و ادب فارسی)، علی صلح‌جو (ویراستار و مترجم)، سیدعباس حسینی‌نیک، امید طبیب‌زاده (زبان‌شناس و نویسنده)، محمدمهدی مرزی (مترجم و ویراستار)، ارسلان فصیحی (مترجم و ویراستار) و مرتضی فکوری (ویراستار و نویسنده) از ساعت ۱۵ تا 19  همراه خواهد بود.

همایش ویرایش دربرگیرنده‌ی دو بخش یا میزگرد است. در میزگرد یکم جستارهای «درباره‌ی ویرایش»، «ویرایش و حقوق معنوی ویراستار» و «درباره‌ی شکسته‌نویسی» با سخنرانی علی صلح‌جو، سیدعباس حسینی‌نیک و امید طبیب‌زاده برگزار می‌شود.

میزگرد دوم این همایش نیز دربردارنده‌ی سخنرانی محمدمهدی مرزی درباره‌ی «آموزش ویرایش؛ ممکن و ناممکن»، ارسلان فصیحی درباره‌ی «ویرایش و نشر» و مرتضی فکوری درباره‌ی «ویرایش رایانه‌ای» خواهد بود. سایه اقتصادی‌نیا در بخش ویژه‌ی این همایش سخنرانی می‌کند.


تاریخ پست:1396/12/14 13:13 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :585

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

نظر سنجی

آیا به کودکان کار کمک می‌کنید؟

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics