تاریخ پست:1396/12/21 16:14
خبریار امرداد: گوهر برومندی

دانش آموزان زرتشتی دبستان گیو در مسابقات نقالی افتخار آفریدند.
ویستا بلندی دانش آموز پایه سوم دبستان گیو، جایگاه نخست نقالی و شاهنامه خوانی دوره‌ی ابتدایی سی‌وششمین دوره‌ی مسابقات فرهنگی، هنری منطقه 6 استان تهران را بدست آورد و همچنین هستی نیکفام دانش‌آموز پایه نخست این دبستان در این دوره از مسابقه‌ها از سوی داوران، شایسته‎ی سپاس‌داری شناخته شد.
نخستین دوره‎ي كلاس‎هاي شاهنامه‎خوانی و نقالی به درخواست خانه‌ی فرهنگ و هنر زرتشتیان و به سرپرستي و استادي موبدیار پریا ماوندی؛ نخستین نقالِ زرتشتیانِ ايران، آغاز گشت. رویدادی که برای نخستین بار دگرگونی در تاریخ هازمان زرتشتی، در راستای فراگیرشدن مفاهيمِ شاهنامه‎خوانی و نقالي در میان فرزندان و خانواده‎هاي زرتشتی، پدید‌آورد. با گذشت نزدیک به یک سال از آغاز دوره‎هاي آموزشي در تهران و كرج از سوی بانو ماوندي، همچنان آمار شمار هنرجویانِ نقالِ زرتشتی از خردسال 3 ساله تا نوجوانان و نیز جوانان بیست و چند ساله، رو به فزوني است.
مهتا استقامت، آرتمیس باستانی، آریانا کیخسرو باستانی، آریانا فریبرز باستانی، آویسا باستانی نژاد، پارسا باستانی نژاد، ویستا بلندی، هومن بمانی چم، نادیا بومانجی، راسپینا بهمردی، آویسا خسروی، آتریسا خسروی، مانترا خسرویانی، کیا رستمیان، ستایش زندیان، نیایش زندیان، چیستا سلامتی، مروارید سلامتی، پانیذ فرهی، رادان کرمانی، بردیا کیومرثی، شیدا مزداپور، هستی میزانیان، اردشیر نریمان، هودانوش نمیرانیان، آنیسا نوشیروان راحت­آباد، هورشید نیکفام، هستی نیکفام، هیربد نیکفام، سروش هماوندی هنرجویان خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان هستند.
همچنین، سپند بلندی، آرین بمانی چم، یسنا بهمردی، آرمیتا تیمساری، پریسا رایومند، فروزان رستمی، آوا زنده نوش، شینا سرداری، رونیکا سرداری، نیوشا شامردانی، یسنا شهزادی، دیانا شهزادی، سپهر گشتاسبی، نازنین گشتاسبی، پانیذ مزدیسنی، آناهیتا مهرشاهی، کیانا نمیرانیان از دیگر هنرجویان هستند.
گروهی از هنرجویان زرتشتی در مسابقه‌های نقالی منطقه‌های مدارس تهران و البرز در مقطع دبستان، شرکت کردند و تاکنون، در مسابقات تهران، ویستا بلندی، جایگاه نخست مسابقات نقالی و شاهنامه‎خوانی در سطح منطقه 6 استان تهران را به دست آورد. همچنین هستی نیکفام در این مسابقه‌ها، از سوی داوران، شایسته‎ی سپاس‌داری شناخته شد.
انجمن اولیا و مربیان دبستان گیو به مناسبت افتخارآفرینی دانش‌آموزان زرتشتی پیام شادباش داد متن در زیر می‌خوانید:
با شادباش به اين عزيزان و خانواده‎هاي گرامی‌شان و استاد والاهمت‌شان؛ امیدواریم همان‎گونه که هازمان زرتشتی تاکنون پاس‎دار شایسته‎ای برای فرهنگ گران‎بهای ایران زمین بوده است، در نمود دادن اثر و يادگار سترگ حکیم طوس؛ شاهنامه، که برگرفته از فرهنگ و اندیشه‎های بی‎مانند ایران باستان است، نیز، پیشرو، سرآمد و زبانزد گردد و آموزشگاه‎هاي زرتشتی با دوراندیشی‎های افزون در سال‎های پيشِ‎رو، یاریگر این هنرجویان برای باشندگي چشم‎گیرتر در مسابقات و رقابت‎هاي نقالی و شاهنامه‌خوانی باشند.

هستی نیکفام 

ویستا بلندی  

فرتور رسیده است.

0114


تاریخ پست:1396/12/21 16:14 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1430

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics