تاریخ پست:1397/1/8 1:40
خبریار امرداد: گوهر برومندی

زرتشتیان استان آنتاریوی کانادا، خورداد روز از فروردین‌ماه 3756 دینی در گاهشمار زرتشتیان برابر با دوشنبه 26 مارس 2018 میلادی و پنجم فروردین‌ماه 1397 خورشیدی به خجستگی زادروز اشوزرتشت‌اسپنتمان، در درمهر مهربان گیو گردهم‌ آمدند. 
انجمن زرتشتیان تورنتو برنامه‌ریز و برگزارگننده‌ی این جشن شاد بود. آوای اوستای موبد کرمان کانتراکت و گات‌ها‌خوانی گروهی از نوجوانان آغازگر این آیین بود. در ادامه دکلمه‌ی زرتشت از فروردین‌یشت با نماهنگ اشوزرتشت برای باشندگان اجرا شد.
نقالی‌خوانی آرش فرهادی بخشی از این برنامه بود. همچنین گروه موسیقی روح‌افزا، چکامه‌ و آهنگ‌های شادی را از استان‌های گوناگون ایران اجرا کرد. در پایان از همکیشان باشنده در این جشن با شام گرم پذیرایی شد.
در ادامه فرتورهایی از این مراسم را با هم می‌بینیم:
فرتورهای زیر از سوی خوانندگان امرداد رسیده و اگر کیفیت مناسب را ندارد پوزش می‌خواهیم. شما خواننده‌ی گرامی هم می‌توانید از آیین‌های ایرانی عکس گرفته و به نشانی sardabir.amordad@gmail.com  بفرستید.

0114


تاریخ پست:1397/1/8 1:40 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2919

دیدگاه هموندان

نام : رزاق هاشم زاده زمان : ۸ فروردین ۱۳۹۷ _ ۰۹:۴۵:۵۵

با درود وارزووی بهکامی و بهروزی برای هموطنان زرتشتی، زادروز اشو زر تشت پیامبر وپیام اور راستی و نیکی را به همه نیک اندیشان واشتی جویان تبریک می گویم در امان اهورامزدا از تبریز

نام : سعید زمان : ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ _ ۰۹:۲۷:۲۱

درود و آفرین بر هم میهنان زرتشتی دور از میهن که آیین نیاکان را در آن سوی گیتی پاس می دارند.

نام : سهراب زمان : ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ _ ۱۲:۵۰:۱۷

درود بر همکیشان گرامی ام در تورنتوی ایالت آنتاریوی کانادا: ضمن شاد باش گویی بمناسبت نوروز باستانی و جشن زایش اشوزرتشت موفقیت شما را در نگهداری از دین و آیین مزدیسنی با وجود دور بودن از ایران و مراکز دیگر زرتشتیان جهان از اهورا مزدای یکتا و بیهمتا آرزومندم.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics