تاریخ پست:1397/2/3 12:58
خبرنگار امرداد: فرشته جمشیدی

جستاری در آیین زرتشتکتاب جستاری در آیین زرتشت نوشته‌ی مهرداد قدردان با دگرگونی نوین به چاپ سوم رسید.
این کتاب مجموعه‌ی فشرده‌ای از باورهای زرتشتیان است. نویسنده‌ی کتاب کوشیده است با آوردن دلیل‌ها و شواهد محکم و با توجه به دیدگاه‌های پژوهشگران، شرق‌شناسان و زبان‌شناسان و نیز بررسی نوشته‌های اوستایی، سرچشمه‌های پهلوی و گزارش‌های دینی و تاریخی به زدودن ابهام‌های موجود درباره‌ی باورهای دینی گامی استوار بردارد.
 فصل‌هايي زير عنوان نام اشوزرتشت، زندگينامه، مكان و زمان آن وخشور، خاستگاه آريایيان، باورهای دين زرتشتي، اديان و باورهای پیش و پس از اشوزرتشت مباحثي چون بخش‌هاي اوستا ، متون و ادبيات پهلوي، نماز و نيايش، پرستش سو، بهشت و دوزخ، رستاخيز، سوشيانت، امشاسپند، ايزد، مقام زن، آیين زناشويي، جشن‌ها، آیين درگذشت، حقوق بشر، آزادي، علم و دانش، كاروكوشش، اشا، فرشه، ايدئولوژي و جهان‌بيني، پيش روي خواننده گذاشته مي‌شود تا كمكي هرچند ناچيز به شناخت اين دين پاك اهورايي و بررسي سير آن در بستر تاريخ كند.
جستاری در آیین زرتشت به قلم مهرداد قدردان پژوهشگر تاریخ و فرهنگ ایران، این بار در انتشارات فروهر و با ویرایش بنیادین و نو، در ۳۰۰ رویه با ۵۰ عکس رنگی به کوشش انتشارات فروهر و خیراندیشی آقای سهراب سلامتی در آستانه‌ی  آغاز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روانه‌ی بازار کتاب شد.


تاریخ پست:1397/2/3 12:58 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1087

دیدگاه هموندان

نام : یک ایرانی زمان : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ _ ۱۳:۳۹:۲۱

با سپاس, این نوشتار, آیا در کتابفروشی های شهرهای بزرگ , در دسترس می باشد؟ برای خریدن.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics