تاریخ پست:1397/3/1 12:58
فرامرز وررستمی

فرامرز پوررستمی یادداشت درباره‌ تاید صلاحیتانتخابات گردش 44 انجمن زرتشتیان تهران، با تلاش همه‌ی دست اندرکاران برگزاری، خوشبختانه  بخوبی در آخرین روز فروردین امسال، برگزار شد. پس از آن هم به گواهی خبرهایی که در رسانه‌های زرتشتی خواندیم، مدارک برای بررسی و اظهار نظر به کمیسیون ماده‌ی 10 رسیده است.
تا اینجای کار، بایسته‌هایی که به دوش همکیشان تهرانی که هموندان انجمن هستند و خود انجمن تهران بود، انجام شده است و کارها از این پس در کمیسیون ماده‌ی 10 انجام می‌شود که بسیار کم خبر است و تنها به اعلام نتیجه بسنده می‌کند. این را هم از یاد نبریم که این کمیسیون یکی بخش‌های پرکار وزارت کشور است. بنابراین، نباید منتطر باشیم که در کوتاه مدت نتیجه‌ی بررسی‌ها مشخص و اعلام شود. اما به درازا کشیدن بیش از چند ماه نیز به ساخته شدن و دامن زدن به شایعات می‌انجامد.
نخستین گام پس از دریافت مدارک از انجمن و تکمیل آنها، پرونده‌ی گردش 44 در نوبت مطرح شدن در کمیسیون و درخواست اظهار نظر از مراجعی که باید صلاحیت ها را بررسی کنند، قرار می‌گیرد. این مرحله مشخص نیست که چقدر به درازا می‌کشد و به عواملی از جمله میزان شلوغی کار در این مراجع و تعداد پرونده‌های در نوبت کمیسیون دارد.
خوشبختانه در این ماه‌ها انتخابات زیاد و به ویژه انتخابات ملی، همچون مجلس، نداریم که سبب شلوغی کار شوند. همچنین نماینده‌ی وزارت کشور- بانو پروین صیدی - که ناظر برگزاری انتخابات بود، نیز نگاه مثبتی دارد و تلاش می کند تا کارها به زودی و به خوبی انجام شود. تا اینجای کار، هیچ عاملی برای نگرانی وجود ندارد. برخی نگرانی‌ها از آنجا آغاز می‌شود  که  برخی از مراجع بررسی کننده افزون بر روشهای رسمی و مشخص مانند بررسی اینکه داوطلب سابقه‌ی عضویت در گروهک ها را دارد یاخیر و بررسی سابقه‌ی محکومیت‌های قضایی و..... برخی گزارش های مردمی که  می‌رسد نیز مورد توجه و استناد آنها قرار می‌‌گیرد.
این گزارش‌های احتمالی، موضوعی است که برخی از همکیشان را نگران می‌سازد که مبادا کسی یا کسانی بخواهند با برخی از برگزیدگان گردش 44 خرده حساب صاف کنند و به این سبب گزارش‌های مبهم و نادرست بدهند. امیدوارم که حتا یک مورد هم نباشد، ولی اگر هست باید بداند که مراجع بررسی کننده هشیارتر از آن هستند که گول این گزارش ها را بخورند. باید باور داشته باشیم که آگاهی و اطلاع آنها کافیست. تنها نتیجه‌اش اینست که زمان را می‌کُشد و روند کارها را کند می‌کند.
ناگفته پیداست کسانی که می‌توانند با نماینده‌ی وزارت کشور و اعضای کمیسیون ارتباط برقرار کنند، نظیر رییس فعلی انجمن یا نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس، وظیفه و مسوولیت مهمی دارند که باید مراقب و محافظ رای همکیشان باشند و بیگمان خود نیز به این بایسته آگاهی دارند. برگزیدگان گردش 44 برای خدمت آماده می‌شوند و مبادا که این فرصت از آنان گرفته شود.
نکته‌ی دیگری که نباید از کنار آن آسان گذشت، پیشینه‌ی درخشان و ستودنی انجمن زرتشتیان تهران است که خدمتگزاران بسیاری را در قالب هیات مدیره، داشته است و در گردش های پیشین کمتر شاهد رد صلاحیت بوده‌ایم. در این گردش نیز همه‌ی تلاش باید بر این باشد که رای همکیشان تهرانی به طور تام و تمام مورد تایید قرار گیرد.
بایسته‌ای که به دوش هموندان انجمن و داوطلبان عضویت در گردش 44 بود پایان یافته است، اما بایسته‌ی مسوولان تازه آغاز شده است. مراقبت از رای ما و رسوا کردن کسانی که می‌خواهند سنگ اندازی کنند و فرصت خدمت را بگیرند.  امیدوارم چنین کسانی نباشند، اما اگر باشند و سبب ناامیدی مردم شوند و کسانی که را می‌خواهند به میدان خدمت بیایند، دچار تردید کنند، باید رسوا شوند. اینها اگر باشند، همانند کرمهایی هستند که می‌خواهند در درخت رخنه کنند و به درخت آسیب برسانند. باید این کرم‌ها را بیرون بکشیم و هر کس و در هر جایگاهی باشد، سرکوبش کنیم تا مبادا شامل این ضرب المثل شویم که می‌گوید: "کرم از خود درخت است."
یادداشت را با این آرزو به پایان می‌برم که بزودی شاهد آن باشیم که همه‌ی نگرانی‌ها بی‌مورد بوده است و با تلاش مسوولان و هوشیاری همکیشان، گردش 44 در زمان خود و پس از پایان دوره ی 43 خدمت خود را آغاز کند. ایدون باد، ایدون ترج باد!


تاریخ پست:1397/3/1 12:58 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1261

دیدگاه هموندان

نام : همکیش زمان : ۳ خرداد ۱۳۹۷ _ ۰۹:۳۲:۱۵

تشکر بسیار از جناب پوررستمی مثل همیشه جذاب و خوب و و درست گفتید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics