تاریخ پست:1397/3/5 15:22
خبرنگار امرداد: سپینود جم

ناصر ملک‌مطیعی بازیگر نام‌‌آور سینمای ایران، بامداد امروز، شنبه پنجم خودادماه 1397 خورشیدی، در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

ناصر ملک‌مطیعی زاده‌ی ۱۳۰۹ در تهران بود و پیش از انقلاب در نزدیک به ۱۰۰ فیلم‌ و سریال نقش‌آفرینی کرده است. وی افزون‌بر بازیگری، نویسندگی و تهیه‌کنندگی سینما را نیز در کارنامه فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود داشت.

ملک‌مطیعی پس از پیروزی انقلاب از فعالیت سینمایی خود دست کشید تا در سال ۱۳۹۲ در فیلم سینمایی «نقش نگار» به کارگردانی علی عطشانی بازی کرد. این بازیگر نام‌آور سینمای ایران در روزهای گذشته به شوند نارسایی کلیه و تنگی نفس در بیمارستان بستری شده بود و بامداد امروز پس از گذران یک دوره بیماری درگذشت.

درگذشت این هنرمند سرشناس واکنش بازیگران و چهره‌های سرشناس ادبی و هنری ایران در دنیای مجازی را در پی داشت که در زیر برخی از این واکنش‌ها آمده است:

هوشنگ ابتهاج در حساب کاربری‌اش در اینستاگرام نوشت: «چه غریبانه تو با یاد وطن می‌نالی / من چه گویم که غریب است دلم در وطنم . ه‍.ا.سایه . ناصر ملک مطیعی هم غریبانه رفت...»

پرویز پرستویی با انتشار عکسی از ناصر ملک مطیعی نوشت: «انالله و اناالیه راجعون

با نهایت تاسف و تاثر، دقایقی پیش ناصر ملک مطیعی، بعد از تحمل مدت ها بیماری و نامهربانی، ستاره ماندگار سینمای ایران دار فانی را وداع گفت. درگذشت این هنرمند عزیز را به خانواده محترمش و جامعه هنری بخصوص هنرمند در غربت بهروز وثوقی تسلیت میگویم. قیصر داداش فرمونت رفت.»

ا صغر فرهادی: «تسلیت اصغر فرهادی برای درگذشت ستاره سینمای ایران ناصر ملک مطیعی... این مرد بزرگ امروز زندگی را بدرود گفت در اوج احترام و محبوبیتی که برازنده و شایسته شخصیت مردم‌دوست، بلندنظر و فرهیخته‌اش بود. یادش برای همیشه به نیکنامی در این سرزمین باقی خواهد ماند»

علی دایی: «خبر تلخ پرکشیدن ناصر خان ملک مطیعی ایران را ماتم زده کرد. کاش قدر این بزرگان را بیشتر می دانستیم، روحش شاد و یادش همیشه جاودانه»

حمید فرخ نژاد: «دلشکسته رفتی فرمون خان.»

روزبه بمانی (شاعر و ترانه‌سرا) نیز با انتشار ترانه‌ای نوشت: «این روزا گوزنُ سر نمی‌برن، می‌شکنن شاخشُ می‌فرستن تو باغ، این روزا طاقُ نمی‌ریزن سرش، سر گل‌شونو می‌کوبن به طاق. ‌‌قیصر کجایی که فرمونُ کشتن.»

جمشید هاشم‌پور: «مردمان هر اقلیمی با خصوصیاتی شناخته می‌شوند, ویژگی اقلیم ما هم حسرت و حسرت و حسرت است، بزرگ‌مرد روحت شاد. دلتنگت می‌شویم.»

سالار عقیلی نوشت: «از کاروان چه ماند جز آتشی به منزل باورش سخت است و دردناک. ولی دیگر سینما و هنر ایران نام بزرگت را با زنده‌یاد خواهد نوشت. نام بزرگ‌مردی که اسطوره مردانگی و عشق به مردمانش بود. آری سخت است ... با نهایت تاسف و اندوه فراوان لحظاتی پیش بزرگ‌مرد سینمای ایران استاد ناصر ملک مطیعی، بعد از تحمل مدت‌ها بیماری و نامهربانی از میانمان پرکشید. این ضایعه دردناک را به خانواده محترم ایشان و سینمای ایران و مردم بزرگوار ایران تسلیت عرض می‌کنم .. هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ ثبت است بر جریده عالم دوام ما.»

مهتاب کرامتی: «دل شکوندن تقاص داره بی‌تردید،،،، ناصر ملک مطیعی عزیز همیشه تو قلبمون بوده و هست، چه وقتی که روی پرده سینما می‌درخشید و چه وقتی که به ناحق دلش رو شکوندن و خونه‌نشینش کردند و چقدر مرد بود و صبوری کرد، بزرگی کرد و بزرگ موند و جاودانه .....روحتون شاد که شما تا ابد زنده‌اید.»

مجید مظفری:عروج مرد سینمای ایران را به خانواده ملک مطیعی و خانواده سینما و هموطنانم تسلیت نمیگویم.... او همواره زنده است.... امیدوارم خدا به همه ما صبر دهد ، همانطور که ایشان خود الگوی صبر و ایستادگی بود.


تاریخ پست:1397/3/5 15:22 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1592

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics