تاریخ پست:1397/3/6 14:0
خبرنگار امرداد: نگار جمشیدنژاد

دستبافت تلفیقی با بهره‌گیری از  هنر گره قالی و گره‌های تازه‌ی گلیم، برای نخستین‌بار در کشور از سوی هنرمند صنایع دستی استان فارس اختراع و ثبت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، حیدرعلی زاهدیان‌نژاد، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان فارس با بازگو کردن این خبر افزود: عشرت بهمن نژاد، بافنده‌ی نمونه استان فارس از ایل قشقایی (تیره‌‌ی عمله) توانست دستبافت تلفیقی خود را به عنوان یک اختراع تازه، در اداره‌ی ثبت اختراعات مرکز مالکیت معنوی قوه‌ی قضایه به ثبت برساند.

بنابر این گزارش به نقل از زاهدیان نژاد، این هنرمند صنایع دستی شهرستان فیروزآباد، در آغاز هنر بافندگی را به صورت تجربی از مادر بزرگ و مادر خود فراگرفته است و پس از آن با تجربه عملی فراوان، در رشته‌های بافندگی، رفوگری و رنگرزی تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده است.

 وی با اشاره به پشتیبانی و معرفی این بافنده به سازمان مالکیت معنوی در حوزه ثبت اختراع یادآوری کرد: بهمن‌نژاد با پیشینه‌ی درخشان در رشته‌ی دستبافت‌های داری و شرکت در نمایشگاه‌های بسیار داخلی و خارجی و بافت گلیم و فرش‌های دستباف، سهم بسزایی در پیشرفت این هنر- صنعت در کشور داشته است که واپسین اثر بی‌مانند این هنرمند، دستبافته‌ای با ترکیب چند گونه بافت تخت گلیم و بافت گره‌دار به دریافت گواهی نامه ثبت اختراع دست پیدا کرد.

0114


تاریخ پست:1397/3/6 14:0 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :812

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics