تاریخ پست:1397/3/12 14:54
خبرنگار امرداد: بامداد رستگار

ساختمان وزارت امور خارجه در صورت مساعد بودن رای دولت به موزه ملی پیوست می‌شود.

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت‌وگو با ایرنا گفت: «اگر با نظر مساعد و تصویب دولت، جای جدیدی به وزارت خارجه داده شود، مجموعه ساختمان وزارت امور خارجه به موزه ملی الحاق می‌شود.»

علی اصغر مونسان ادامه داد: این منطقه به طور یکپارچه تاریخی است و اگر ساختمان وزارت امور خارجه در اختیار میراث قرار بگیرد، رخداد بی‌مانندی روی می‌دهد و آنجا به عنوان یک منطقه و محدوده‌ی گردشگری مورد نگرش زیادی قرار خواهد گرفت.

هرچند من از نظر مساعد دکتر ظریف، وزیر امور خارجه خبری ندارم و منتظر هستم در جلسات آتی دولت با وی در این باره صحبت کنم. بر این باورم که اگر تنها ساختمان شهربانی پیشین (ساختمان شماره ۹وزارت امور خارجه) که اکنون بدون استفاده هم هست را در اختیار میراث فرهنگی قرار دهند، رخداد بسیار بزرگی رقم می‌خورد.

هزاران اثر تاریخی و باستانی در موزه‌ی ملی داریم که به دلیل کمبود جا در مخازن مانده و نمی‌توانیم آنها را در معرض نمایش قرار دهیم؛ اگر این ساختمان تاریخی در اختیار موزه‌ی ملی قرار گیرد، به سرعت آن را تبدیل به موزه می‌کنیم.

وی در پایان افزود: در گام بعدی و در صورت امکان با نظر مساعد و تصویب دولت، جای تازه‌ای به وزارت خارجه داده می‌شود و کل مجموعه ساختمان‌های وزارت خارجه در اختیار میراث فرهنگی قرار می‌گیرد.


تاریخ پست:1397/3/12 14:54 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :430

دیدگاه هموندان

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی است بله

برای ثبت دیدگاه عبارت امنیتی تصویررو به رو را وارد کنید.مطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics