تاریخ پست:1397/3/16 15:2
شهرام پوردهی زین آباد

چگونگی برگزاری هفتمین دوره از پیکارهای قهرمانی بدمینتون زرتشتیان سراسر کشور در شیراز از سوی هماهنگ‌کنندگان این دوره از پیکارها آگاهی‌رسانی شد.
پرنیان کوکلری که به همراه شهریار کاوسی‌ زین‌آباد هماهنگ‌کنندگی هفتمین دوره‌ی پیکارهای قهرمانی بدمینتون زرتشتیان سراسر کشور را بر دوش دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار امرداد رده‌های سنی تعیین شده براي این دوره از پیکارها را اعلام کرد.
به گفته‌ي وي، پیکارهای این دوره در 5 رده‌ی سنی و در دو گروه آقایان و بانوان برگزار خواهد شد. «کوکلری» در همين باره افزود: «رده‌ی نونهالان زاده‌شدگان 1385 خورشیدی و پس از آن، رده‌ی نوجوانان زاده‌شدگان 1382 خورشیدی و پس از آن، رده‌ی جوانان، زاده‌شدگان 1379 و پس از آن، رده‌ی بزرگسالان زاده‌شدگان 1378 تا 1363 و رده‌ی پیشکسوتان زاده‌شدگانان 1362 و پيش از آن تعیین شده است.»
«کوکلری» گفت: «برپايه‌ي بررسي‌‌های انجام گرفته، در این دوره همه‌ي رده‌ها به حد نصاب خواهد رسید و اگر هم رده‌ای به حدنصاب نرسد، شرکت‌کنندگان آن رده، به یک رده بالاتر افزوده خواهند شد تا فرصت باشندگی در این هماوردها را بیابند و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود نخواهد داشت».
«شهریار کاوسی زین آباد» دیگر هماهنگ کننده‌ی این جام نیز در گفت‌وگو با خبرنگار امرداد، زمان آغاز نام‌نویسی این رقابت‌ها را دوشنبه یکم امردادماه و همزمان با آیین گشایش جام جان باختگان و به گونه‌ی اینترنتی اعلام کرد.
وی گفت : مهلت نام نویسی و آیین‌نامه پیکارهای این دوره، نیمه دوم تیرماه به طور رسمی اعلام خواهد شد.
کاوسی در پاسخ به نحوه‌ی پذیرش نام‌نویسی باشندگی در این پیکارها گفت: «به غیر از رده‌ی نونهالان که تایید صلاحیت فنی نخواهند داشت در سایر رده‌ها، پس از نام نویسی صلاحیت فرد توسط کمیته فنی بررسی و تایید و یا عدم تایید آن به آگاهی آنها خواهد رسید. بازیکنانی که طی جام دوره‌ی قبل کارت سهمیه‌ی باشندگی جام هفتم را دریافت داشته اند، از هم اکنون صلاحیتشان مورد تایید کمیته فنی می باشد و سایر نفرات نیز با باشندگی در جام جانباختگان سال جاری می توانند از طریق هموندان کمیته فنی که شاهد و ناظر پیکارها خواهند بود، کارت سهمیه باشندگی را دریافت کنند.» در مورد سایر نفرات نیز که کارت سهمیه باشندگی را در اختیار نداشته باشند، کمیته فنی از راه های مختلف از جمله استعلام از هیات های بدمینتون شهرستان ها و مربیان فعال بدمینتون و یا سابقه‌ی آنها از بابت باشندگی در دوره های پیشین جام بدمینتون شیراز و جام جانباختگان تصمیم گیری خواهد کرد. تا به امروز 55 بازیکن کارت سهمیه باشندگی را دریافت داشته‌اند.
هفتمین دوره‌ی پيكارهاي قهرمانی بدمينتون زرتشتيان سراسر كشور از تاريخ 30 امردادماه تا 2 شهريورماه 1397 خورشیدی در تالار ویژه‌ی بدمينتون شيراز به کوشش انجمن زرتشتيان شيراز توسط كميسيون ورزش اين انجمن و با همكاری اداره كل تربيت بدنی استان فارس و شيراز، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و هيات های بدمينتون استان فارس و شيراز، هفته نامه‌ی امرداد و كانون دانشجويان زرتشتی تهران برگزار خواهد شد، آیین گشایش این پیکارها پسین سه شنبه 30 امردادماه و آیین پایانی نیمروز آدینه 2 شهریورماه برگزار خواهد شد.

0114


تاریخ پست:1397/3/16 15:2 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1919

دیدگاه هموندان

نام : شهروز زمان : ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ _ ۱۸:۰۰:۰۵

یک سوال برام پیش اومد، یعنی اگر کسی تازه به این رشته علاقمند شده باشه و تو پارک بدون دونستن قوانین سال ها بازی کرده باشه ، برای دیدن هم اجازه نداره بیاد؟ آخه تهران که اینجوری هست ، باید یه رشته ای ثبت نام کنی تا خوابگاه بهت بدن و بتونی بیای ببینی ، فوقش بازی ها رو انصراف میدی و بازی نمیکنی ولی خوابگاه داری.

نام : پرنيان کوکلری زمان : ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ _ ۰۰:۵۹:۵۰

خوشبختانه برای این موضوع هم تمهیدات لازم اندیشیده شده و مدرسه جنب باغ وقفی در ایام مسابقات با بهترین امکانات در اختیار کسانی که تایید صلاحیت نشده اند ، خانواده ها و دوستداران این رشته قرار می گیرد ، کما اینکه تعدادی از همین تایید نشده ها ، پس از دیدن بازیها علاقمند شده و در دوره بعد با تمرینات بیشتر و تایید کمیته فنی در پیکارها حاضر شده اند. بنابراین مقدم تمامی علاقمندان و دوستداران همکیش این رشته ورزشی را گرامی خواهیم داشت.

نام : نمیری زمان : ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ _ ۱۳:۳۲:۳۴

اینکه در بسیاری از جام ها فقط به دنبال به حدنصاب رساندن نفرات جهت برگزاری هستند ، باعث افت کیفیت بازی ها شده و حتی انصراف های پی در پی بازیکنان را شاهد هستیم و در رشته های تیمی نیز بازی ها یک طرفه و غیر جذاب می شود و حتی در رشته والیبال گاهی بسکتی ها تیم والیبال می دهند که این موضوع باعث می شود بسیاری از تکنیک ها مثل جا انداختن و پنجه زدن با خطای حمل انجام شود. چه خوب که در یکی از جام های ما بررسی فنی صورت میگیرد. این موضوع جای قدردانی دارد. امیدوارم این تجربه موفق الگویی باشد برای سایر جام های تخصصی

نام : اسفنديار زمان : ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ _ ۱۰:۱۴:۳۴

به عنوان یک پیشکسوت ورزشکار خوشحالم که برای رده ی ما نیز ، رده جداگانه ای در نظر گرفته شده ، البته رشته من بدمینتون نیست ، ای کاش در سایر جام ها نیز به پیشکسوتان نیز بها داده شود ، به هر صورت ما نیز در سن خودمان به رقابت و تشویق علاقمندیم . دست مریزاد به شیرازی ها ، امیدوارم رده پیشکسوتان جامتان با استقبال خوبی هم روبرو شود.

نام : ماندانا.غ زمان : ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ _ ۱۳:۲۹:۲۰

پیرو صحبتهای آقای اسفندیار، ای کاش شیرازی ها که همیشه پیشرو در برنامه های نو هستند ، برای پیشکسوتان به صورت اختصاصی در چند رشته خاص که امکانات و نیروهایش را دارند ، جام ویژه پیشکسوتان برگزار کنند. البته اگر هر شهر یا انجمن دیگری حتی تهران خودمان با این همه شرایط مالی مناسب و امکانات هم پیشقدم شود حرفی نیست.

نام : هموند زمان : ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ _ ۲۳:۱۵:۲۴

بهدین اسفندیار و. غ کیفیت مهمه که کسانی که با شرایط بدنی خوب میان میگن جذاب نبوده پیشکسوتان که دیگه فقط. .........

نام : بهروز مالی زمان : ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ _ ۱۸:۴۱:۴۵

هموند عزیز ای کاش شما لااقل خودتان را معرفی می کردید و به جای نقل قول از دیگران خودتان وقت می گذاشتید و برای یک دوره هم که شده در کسوت تماشاگر جام شیراز را می دیدین. شاید هم درست باشد و جذاب نباشد، ولی قضاوت یک سویه برای جامعه همدل ما حکم سم را دارد . بیاییم به جای فرافکنی و انتقادهای بی پیشنهاد به انتقادهای سازنده و احترام متقابل رو بیاوریم . من به نوبه خودم به جای ((هموند مجهول الهویت)) از آقای اسفندیار و ماندانا خانم عذرخواهی می کنم ، شما پیشکسوتان چشم و چراغ جامعه هستین و با هر وضعیت جسمانی در هر همایش ورزشی حاضر شوید همتتان ستودنی خواهد بود.

نام : هموند زمان : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ _ ۰۷:۳۲:۰۶

بهروز گرامی قضاوت یک سویه نبوده نوشتم میگن و من نه در شیراز بلکه در تهران و یزد هم در کسوت بازیکن و تماشاگر بودم در جامهای زیادی بخاطراینکه بازیکن نداشته برای تکمیل تیم از افراد نابلد استفاده شد که تماشاگر را به یک سوم کاهش داد چون جذاب نبود. یا والیبال خانوادگی که حال و روزش از افراد میشه درک کرد. دوست گرامی اگه مثل من و دیگران تو دل کار بیایی بیشتر درک سلیقه‌ای رو متوجه میشی. شما از داوران سرپرستان بپرس(شهرام پوردهی. کورش فرودی. مهربان سهرابی و...) درک میکنی که یک سویه نبوده بلکه از دل جامعه بوده. باز هم اگه از من اشتباهی سر زده پوزش میخوام سپاس از دوستان گرامی در تارنامه امرداد که باشکیبایی درد دل مردم رو بازگو میکنن باتشکر م. م. هموندانجمن

نام : مهرافزا زمان : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ _ ۱۱:۰۸:۲۱

برای من جام شیراز یعنی دو سال انتظار برای چهار روز رقابت و رفاقت به یادماندنی .

نام : بهرام.ج زمان : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ _ ۲۳:۲۷:۳۶

هموند عزیز ، دغدغه شما را درک می کنم ، ولی به راستی جام بدمینتون که در شیراز دو سال یکبار با برنامه ریزی ، امکانات در خور ورزشکاران و رعایت استانداردهای بسیار از جمله جلوگیری از شرکت نابلدها، برگزاری در سالن اختصاصی همان رشته، سرویس رفت و برگشت میان خوابگاه و سالن ، توجه به ساعات استراحت ورزشکاران و مشخص بودن ساعات برگزاری بازیها و رعایت ساعت شروع و پایان و خیلی موارد دیگر این جام را متفاوت ساخته است ، امیدوارم شما به عنوان یک دلسوز و صاحب نظر برای یکبار هم در شیراز حضور پیدا کنید. تا نقدی در بر اساس شنیده ها بلکه براساس دیده های خود بنویسید ، به هر صورت از منش و ظرفیت شما در عذرخواهی و شنیدن دیدگاه دوست دیگرمان بهروز به شخصه قدردانی می کنم.

نام : هموند دیگر زمان : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ _ ۰۷:۱۸:۵۸

با درود خدمت هموند عزیز در جام بدمینتون شیراز با توجه به اینکه صلاحیت فنی متقاضیان در کمیته فنی بررسی میشود و لذا استفاده از بازیکن نابلد در این مسابقات جهت افزایش شرکت کننده منتفی است.

نام : ستوديان زمان : ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ _ ۰۷:۴۶:۳۴

صحبت از پیشکسوتان شد، رفتم به سالیان نه چندان دور، به همان زمانی که به من کانونی قدیمی نمی گفتند. همین سالن مارکار تهرانپارس برای دیدن بازی خیلی ها جای سوزن انداختن نداشت، بازیکنانی که امروز پیشکسوتان فراموش شده هستند. بازیکنانی مثل کورش کشاورزیان، فریدون، رستم و سهراب رشیدی، شهرام پوردهی، بابک خسروی، رامتین شهریاری،نوشین جهانگیری، شیرین نمیرانیان... وقتی بازی بین اینها برپا میشد، تماشاگران سایر رشته ها هم خود را به سالن میرساندند ... یادش بخیر .

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استهموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics