تاریخ پست:1397/5/14 16:20
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

مهرافزون فیروزگر، بانوی فرهنگ گستر زرتشتی درگذشتبانوی فرهنگ گستر زرتشتی، بانو مهرافزون فیروزگر، به همسر ایران‌دوست خود زنده یاد دکتر آبتین ساسانفر پیوست.
خبر درگذشت روانشاد مهرافزون فیروزگر، بانوی نیک‌اندیش زرتشتی، 13 امردادماه 1397 خورشیدی برابر با 4 آگوست 2018 میلادی منتشر شد. روانشاد مهرافزون فیروزگر زاده‌ی 1303 خورشیدی فرزند زنده‌یاد گشتاسب فیروزگر، بنیان‌گذار بیمارستان فیروزگر، است.
نخستین بار انجمن زرتشتیان به کوشش آن روانشاد و گروهی از زرتشتیان نزدیک به سی‌و‌شش سال پیش در پاریس شکل گرفت. روانشاد مهرافزون فیروزگر، بانوی نیک‌اندیش زرتشتی، در جشن اسفندگان سال 1389 خورشیدی که در مرکز زرتشتیان پاریس برگزار شد، به عنوان بانوی سال، برگزیده شد.
آرمان روانشادان در راستای شناساندن و گسترش هر چه بیشتر آیین زرتشت و فرهنگ و تمدن ایران زمین برای هم‌ میهنان ایرانی و جهانیان و همچنین آرزومند آبادانی ایران بزرگ بود.
شایان گفتن است، زنده‌یاد دکتر کسرا وفاداری، خواهرزاده روانشاد مهرافزون فیروزگر بود.
«امرداد» درگذشت فرهیخته بانوی زرتشتی روانشاد مهرافزون فیروزگر را به خانواده و آشنایان و نزدیکان وی آرامش‌باد گفته و آرزوی شکیبایی برای بازماندگان را دارد.


تاریخ پست:1397/5/14 16:20 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :2169

دیدگاه هموندان

نام : ف. ی زمان : ۱۴ امرداد ۱۳۹۷ _ ۱۷:۴۴:۳۱

روانش شادباد.

نام : اشكان خسروپور زمان : ۱۴ امرداد ۱۳۹۷ _ ۱۸:۴۲:۲۲

فیروزگرها و وفاداری‌ها نه فقط به جامعه زرتشتی که به ایرانیان خدمات بی‌شماری کرده‌اند و می‌کنند. روان درگذشتگان شاد و زندگی بازماندگان به کامه‌باد

نام : ف.ش زمان : ۱۴ امرداد ۱۳۹۷ _ ۱۹:۳۴:۳۴

ایرستنام اروانو یزمیده فقدان ایشان و دکتر ساسانفر جای افسوس و اندوه بسیار دارد. این خانواده مردمانی خیر، فرهنگ دوست و نیکخواه بودن که از خودشان نام و کنش نیکی برجای نهادن. روانشان شاد و به سرای روشن نیکان باد.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics