تاریخ پست:1397/5/17 15:21
خبرنگار امرداد: گوهر برومندی

«خاطره‌های تلخ و شیرین» از دوران زندگی دکتر هرمزدیار کیان‌‌‌‌‌مهر به چاپ رسید.
دکتر هرمزدیار کیان‌مهر با چاپ خاطره‌های تلخ و شیرین، اندوخته‌‌ای از تجربه‌‌های دوران گوناگون زندگی خود را در دسترس همگان قرار داده است. وی در بخش پیشگفتار به شوند (:دلیل) گردآوری و چاپ خاطره‌ها این‌گونه اشاره کرده است: «عده‌ای از دوستان و اطرافیان از من خواسته‌اند تا خاطرات زندگیم را بنویسم، شاید به این دلیل بوده که سنی از من گذشته (85 سال دارم) و در طول عمرم وقایع مختلفی را شاهد بوده‌ام، البته خود نیز در فراز و نشیب‌های فراوانی قرار داشته‌ام.»
 دکتر هرمزدیار کیان‌مهر زاده‌ی  تیرماه 1311 خورشیدی در کرمان و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی زیست‌شناسی و بازنشسته هیات علمی دانشگاه است. وی دوران جوانی و تحصیل را در تهران گذرانده و از دانشگاه پهلوی شیراز در رشته‌ی زیست‌شناسی فارغ‌التحصیل شده و سال 1335 خورشیدی برای ادامه‌ی تحصیل به آمریکا رفته است. وی برای گذراندن دوره‌‌ی تخصصی علوم گیاهی در دپارتمان بیولوژی دانشگاه شفیلد، به همراه خانواده چهار سال زندگی در انگلستان را تجربه کرده و جهت گذراندن فرصت مطالعاتی و تحقیق در دانشگاه مگیل، یک سال به کانادا رفته است. دکتر کیان‌مهر از سال 1345 خورشیدی با تدریس در دانشگاه شیراز ( دانشگاه پهلوی آن زمان) هموند هیات علمی دانشکده‌ی علوم پایه در بخش زیست‌شناسی شد. وی سال 1381 پس از 33 سال تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان استاد نمونه و چهره‌ی مانگار مفاخر علمی و با مرتبه‌ی استاد کامل بازنشسته‌ی هیات علمی شده است. 


تاریخ پست:1397/5/17 15:21 اشتراک گذار ی در تلگرام
شمار بازدید :1105

دیدگاه هموندان

نام : مجید زمان : ۲۰ مهر ۱۳۹۷ _ ۱۶:۰۹:۱۸

سلام من در دوره کارشناسی افتخار شاگردی جناب دکتر کیان مهر را داشتم. انسان بسیار داناو و دانشمند و در عین حال متواضع و البته شوخ طبع بودند. خیلی ممنون میشوم در مورد ایشان و اینکه الان کجا هستند به من اطلاع دهید.

ثبت دیدگاه

نام

رايانامه

ديدگاه

دیدگاه خصوصی استمطالب مرتبط

هموندی در خبرنامه

آدرس رایانامه (:ایمیل) خود را وارد کنید تا خبرنامه ی امرداد روزانه نوشتارهایمان را برای شما بفرستد

Real Time Analytics